Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 2012 Anadolu Lisesi Öğretmen Atama Klavuzu  (Okunma Sayısı 4900 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
evapo
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 09 Kasım 2012, 13:46:21 »

2012 Anadolu lisesi öğretmen atama klavuzu yayınlanmıştır
http://www.mebpersonel.com/images/dosyalarim/ANADOLU2012ATAMA.pdf
ataol
VIP Üye

Performans: 46
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 09 Kasım 2012, 16:19:47 »

17. maddeden ne anladığınızı merak ediyorum arkadaşlar.... lütfen yorumlarmısınız........
ZENEG
Sürekli Üye

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 09 Kasım 2012, 16:53:24 »

17. maddeden ne anladığınızı merak ediyorum arkadaşlar.... lütfen yorumlarmısınız........
Anlaşılmayacak birşey yok.Daha önce sınavsız olarak atananlar yerinde kalacaklar.Norm; bu öğretmenler varmış gibi belirlenecek..
ataol
VIP Üye

Performans: 46
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 09 Kasım 2012, 17:01:26 »

Bende öyle anladım ama okulda bazı arkadaşlar daha önce anadolu kısmına atanan öğretmen normun içine girer....diğerlerinden ne kadar ihtiyaç versa puan üstünlüğüne göre sıralama yapılıp ihtiyaç kadarı norma dahil edilecek puanı düşük olanlar ihtiyaç fazlası gösterilecek gibi  bir yorum yaptılarda o yüzden açtım konuyu........... 
cpl
VIP Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 09 Kasım 2012, 23:29:45 »

kesin mahkemekik kokuyor bu yine
cepni5265
Üye
**

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 10 Kasım 2012, 11:14:55 »

göstermelik bir alım bu,herkes yerinde kalacaksa zaten boş norm pek kalmaz geriye,aptal yerine koydular sınava girenleri,meb dalga geçiyor bizimle,adalet kalmadı ne yazıkki...!
patagonya
Uzman Üye

Performans: 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 10 Kasım 2012, 20:26:36 »

http://www.memurlar.net/haber/304263/ 

Arkadaşlar yukarıdaki linkte Maksut Balmuk 10. madde için anlamak istemediğim bir yorum yapmış.Siz ne dersiniz?Yorum doğru ise açık olan yerler az da olsa tercih yapacağımızı umarken bu hak tamamen elimizden alınıyor.Ben hiçbir şey anlamadım.

İyi olmak kolaydır,zor olan adil olmak.
                                                 Victor HUGO
laktoz
Sürekli Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 10 Kasım 2012, 22:42:28 »

İflas etmiş bir sistemde arkadaşlarımızın mantık aramaları ne acı.Genel liseleri kapatıp anadolu yapacam dersen(herkesi meslek liselerine yönlendireyim diye)sonunda gelir böyle duvara toslarsın.Ne yaparlarsa yapsınlar binlerce dava ile karşı karşıya kalacaklar olanda zavallı ogretmen arkadaşlarımıza olacak.
scog
Deneyimli Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 10 Kasım 2012, 23:14:11 »

Şİmdi Maksut Balmuk dediği yorum doğruysa sınavı kazanıp Anadoluda çalışanların tekrar Fen ve Sosyal Liselerine geçiş hakkı elinden mi alınıyor..Yanlız ben genelgenin 10 maddesine baktım tam net bir şey yok..Hatta atamaz ibaresi sadece Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri için geçerli gibi geldi bana Fen ve Sosyal Bilimler Liseleri için değil...Maksut Bey bunu neye dayanarak yazmış..

Anadolu Lisesinde sınav kazanarak görev yapmaktayım...İki buçuk sene önceye kadar Fen Sosyla Bilimler vb. okullara rahatlıkla tayin isteyebiliyorduk..Hatta Fen lisesine tayin isteyecektim ilçede diye istemedim..Sonra bir önceki sene milli eğitim bu hakkımızı geri aldı.Bende bölge idare mahkemesine verdim ve kazandım...Kazandım ama bu sene zaten yeniden MEB herkese tekrar hakkını iade etmişti..Şimdi ne oldu tekrar bu hakkı geri mi alıyor..Çocuk oyuncağı mı bu..Neyse söylediğim gibi bu konuyu mahkemeye verdim..Hata kazandığıma dair belge iki ay önce elime geçti..Hatta mehkeme masraflarını milli eğitimin ödemesi konusunda belge de geçen ay elime geçti..Şimdi parayı şu aralar ödemesini bekliyorum..Avukatım bile dün aradı para yattımı diye sordu..

Maksut Bey bu klavuza göre Fen liselerine geçişimiz engellenecek deniyor.Aslında benim sadece Fen ve Sosyla Bilimler Liselerine değil Güzel Sanatlar ve Spor liselerine de geçişimi engelleyemez....Ben daha yeni mahkemeyi kazandım..Yok ya bunlar akılanmazlar...Yok yere mahkeme masrafı ödemek hoşlarına gidiyor..

Ayrıca sınavsız Anadolu kadrosunda bulunanları madem yerinde bırakacaktınızda bizleri (2005 mağdurları) neden 2008 de görevden aldınız.Bir ay içinde bizlere sormadan kendi kafanızın belirlediği normal liselere tayinimizi çıkardınız...Bizleri yerimizden ettiniz..Ben o arada il değiştirdim..Sonra 2008 de apar topar yapılan sınava girerek kazanıp Anadolu Lisene atandım..O seneye kadar öğretmenlik hayatımın 14 yılında üç okul değiştirmişken, o yıl iki ayda üç okul değiştirdim..Görevden alındım istemediğim bir okula atandım..Kızdım, çok üzüldüm bende iller arası başka bir normal liseye tayin istedim..Bir ay sonrada Anadolu sınavını kazandığım için geldiğim ilde yeniden Anadolu Lisesine atandım...Madem beni niye zamanımda yerimden ettin..Şimdi de sınavla kazanılmış hakkımı niye elimden alıyorsun..Kaç kere mağdur edeceksin...Okulumda norm fazlası değilim..Ama olsaydım sınavla okulda bulunan bir tek benim; beni mi tayin edecektin; ki bu durumda arkadaşlar var....

Dönüştürülmüş okuldayım..Okulumda bu sene sınava girip kazanan arkadaşlarım durumlarının ne olacağı bilmiyorlar...Sınav kazandılar ama tayin isteyemiyorlar...En komik yanı puanıyla tekrar bizim okula rahatlıkla atanabilecekken kendisi normu kapattığı için kendi yerine gelemiyor..Sonradan Anadoluya tayin istemeye kalktığında da sınavla yerleşmediği için bir çok okul onlara kapalı gözükecek..Boşuna mı sınava girdiler...Sınava soktunuz 85 TL para aldınız, kazandılar hükmü yok diyorsunuz...
patagonya
Uzman Üye

Performans: 6
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 11 Kasım 2012, 15:48:17 »

Şİmdi Maksut Balmuk dediği yorum doğruysa sınavı kazanıp Anadoluda çalışanların tekrar Fen ve Sosyal Liselerine geçiş hakkı elinden mi alınıyor..Yanlız ben genelgenin 10 maddesine baktım tam net bir şey yok..Hatta atamaz ibaresi sadece Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri için geçerli gibi geldi bana Fen ve Sosyal Bilimler Liseleri için değil...Maksut Bey bunu neye dayanarak yazmış..

Anadolu Lisesinde sınav kazanarak görev yapmaktayım...İki buçuk sene önceye kadar Fen Sosyla Bilimler vb. okullara rahatlıkla tayin isteyebiliyorduk..Hatta Fen lisesine tayin isteyecektim ilçede diye istemedim..Sonra bir önceki sene milli eğitim bu hakkımızı geri aldı.Bende bölge idare mahkemesine verdim ve kazandım...Kazandım ama bu sene zaten yeniden MEB herkese tekrar hakkını iade etmişti..Şimdi ne oldu tekrar bu hakkı geri mi alıyor..Çocuk oyuncağı mı bu..Neyse söylediğim gibi bu konuyu mahkemeye verdim..Hata kazandığıma dair belge iki ay önce elime geçti..Hatta mehkeme masraflarını milli eğitimin ödemesi konusunda belge de geçen ay elime geçti..Şimdi parayı şu aralar ödemesini bekliyorum..Avukatım bile dün aradı para yattımı diye sordu..

Maksut Bey bu klavuza göre Fen liselerine geçişimiz engellenecek deniyor.Aslında benim sadece Fen ve Sosyla Bilimler Liselerine değil Güzel Sanatlar ve Spor liselerine de geçişimi engelleyemez....Ben daha yeni mahkemeyi kazandım..Yok ya bunlar akılanmazlar...Yok yere mahkeme masrafı ödemek hoşlarına gidiyor..

Ayrıca sınavsız Anadolu kadrosunda bulunanları madem yerinde bırakacaktınızda bizleri (2005 mağdurları) neden 2008 de görevden aldınız.Bir ay içinde bizlere sormadan kendi kafanızın belirlediği normal liselere tayinimizi çıkardınız...Bizleri yerimizden ettiniz..Ben o arada il değiştirdim..Sonra 2008 de apar topar yapılan sınava girerek kazanıp Anadolu Lisene atandım..O seneye kadar öğretmenlik hayatımın 14 yılında üç okul değiştirmişken, o yıl iki ayda üç okul değiştirdim..Görevden alındım istemediğim bir okula atandım..Kızdım, çok üzüldüm bende iller arası başka bir normal liseye tayin istedim..Bir ay sonrada Anadolu sınavını kazandığım için geldiğim ilde yeniden Anadolu Lisesine atandım...Madem beni niye zamanımda yerimden ettin..Şimdi de sınavla kazanılmış hakkımı niye elimden alıyorsun..Kaç kere mağdur edeceksin...Okulumda norm fazlası değilim..Ama olsaydım sınavla okulda bulunan bir tek benim; beni mi tayin edecektin; ki bu durumda arkadaşlar var....

Dönüştürülmüş okuldayım..Okulumda bu sene sınava girip kazanan arkadaşlarım durumlarının ne olacağı bilmiyorlar...Sınav kazandılar ama tayin isteyemiyorlar...En komik yanı puanıyla tekrar bizim okula rahatlıkla atanabilecekken kendisi normu kapattığı için kendi yerine gelemiyor..Sonradan Anadoluya tayin istemeye kalktığında da sınavla yerleşmediği için bir çok okul onlara kapalı gözükecek..Boşuna mı sınava girdiler...Sınava soktunuz 85 TL para aldınız, kazandılar hükmü yok diyorsunuz...

hocam,dediğiniz gibi sınavı kazanıp tayin isteyememek ne kadar saçma.hele benim konumumda tahammül etmek çok zor.dönüştürülmeden geldiğim okulum dönüştürüldü diye kadroya geçmek için sınava girip Türkiye 1.'si oluyorum ama sen tercih yapamazsın diyorlar.neye göre anlamış değilim.kriz geçirmemek elde değil.ne yapacağımı da bilmiyorum...

İyi olmak kolaydır,zor olan adil olmak.
                                                 Victor HUGO
scog
Deneyimli Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 11 Kasım 2012, 17:26:12 »

Hocam hiç vakit kaybetmeden hangi sendikaya bağlı iseniz ona gidin..Onlar bu konuda daha tecrübelidirler..Sizleri yönlendirirler...Bulunduğunuz durumu açık bir şeklide belirtip MEB'e itiraz dilekçesi yazın..Onlar sizin itiraz dilekçenizi kabul etmezlerse "ki benim etmemişlerdi", bu red yazısıyla mahkemeye başvurun..Ben öyle yaptım..

Ayrıca bu ay yapacakları bu tayin işinde,başvuru yaparken size okullar kapalı gözükeceği için bir çok yere tayin isteyemeceğinizden, size görünen okulların bir çıktısını alın.Elinizde okulları isteyemediğinize dair belgede olsun.....

Genelllikle Bölge idare mahkemesi bakıyor bu işe...Sendikalıysanız avukat ücreti de ödemiyorsunuz...Her sendikanın avukatı var, size bedava bakıyorlar...Siz sadece mahkeme masraflarını ödüyorsunuz.....
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic