Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 1 Mayıs: Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun!  (Okunma Sayısı 5490 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 01 Mayıs 2009, 18:17:08 »

Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü 1 Mayıs Kutlu Olsun!

Dünyanın daha çok yoksullaştığı, sömürünün ve savaşların arttığı, insanlığın gerçek mutluluğu bulamadığı günümüzde, emek, demokrasi ve barış mücadelesi, işçi ve emekçilerin dünyayı tutan ellerinde yükselmeye devam ediyor.

İşçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma   günü olan 1 Mayıs, 119 yıldır olduğu gibi, 2009 yılında da tüm tarihi değerleri ve birikimi ile kutlanıyor. İlk kez kutlandığı 1890 yılından bu yana 1 Mayıs’lar, sınıf mücadelesinin ileriye doğru atılmış adımlarının her seferinde daha da büyüdüğü bir gün olma özelliğini sürdürüyor.

Ortaya çıktığı ilk günden itibaren 1 Mayıs’a anlamını veren temel nokta, sermayenin saldırıları karşısında emek mücadelesini daha da ilerletmek, bu amaçla emekçilerin acil talepleri üzerinden mücadelenin yükseltilmesi olmuştur. İşçi ve  emekçiler, her 1 Mayıs’ta  dünya çapında sermaye saldırılarına karşı gücünü ve etkisini göstermek için meydanlara çıkmakta, taleplerini dile getirerek, bu taleplerin gerçekleşmesi yönündeki kararlılığını alanlara çıkarak göstermektedirler.

Eğitim ve bilim emekçileri olarak, haklarımıza ve geleceğimize sahip çıkmak, çocuklarımızın eğitimli ve sağlıklı, güven içinde yaşayabileceği, halkların kardeşliği ve barışı gözeten bir Türkiye talebini haykırmak için Türkiye'nin her yerinde alanlarda olacağız.

Tüm işçi ve emekçilerin 1 Mayıs 2009 Birlik Mücadele ve Dayanışma  Günü’nü kutluyoruz.

EĞİTİM SEN
MERKEZ YÖNETİM KURULU

Dünyayı güzellik kurtaracak...
kt
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 01 Mayıs 2009, 18:27:35 »

1 Mayıs Marşı

günlerin bugün getirdiği baskı zulüm ve kandır
ancak bu böyle gitmez sömürü devam etmez
yepyeni bir hayat gelir bizde ve her yerde

1 mayıs 1 mayıs işçinin emekçinin bayramı
devrimin şanlı yolunda ilerleyen halkların bayramı

yepyeni bir güneş doğar dağların doruklarından
mutlu bir hayat filizlenir kavganın ufuklarından
yurdumun mutlu günleri mutlak gelen gündedir

vermeyin insana izin kanması ve susması için
hakkını alması için kitleyi bilinçlendirin
bizlerin ellerindedir gelen ışıklı günler

ulusların gürleyen sesi yeri göğü sarsıyor
halkların nasırlı yumruğu balyoz gibi patlıyor
devrimin şanlı dalgası dünyamızı kaplıyor

gün gelir gün gelir zorbalar kalmaz gider
devrimin şanlı yolunda bir kağıt gibi erir gider

http://fizy.com/s/14bofa

kt
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 01 Mayıs 2009, 18:34:58 »

Bir de burdan indirip dinleyebilirsiniz.   http://siir.gen.tr/siir/m/marslar/1_mayis_marsi.htm

aaydın
Uzman Üye

Performans: 34
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #3 : 01 Mayıs 2009, 18:38:37 »

Bugünü kabusa dönüştüren eli taşlı sopalı teröristlere de lanet olsun. Artık polislerimizin bu canavarları öyle sakince izlemelerini zaman zaman arkadan tekme yemelerini ben hazmedemiyorum. Bu konuda birşeyler yapılmalı.
western22
VIP Üye

Performans: 151
Çevrimdışı Çevrimdışı

S.TELLİOĞLU Mersin Akdeniz Anadolu İmam Hatip L.

« Yanıtla #4 : 01 Mayıs 2009, 19:06:33 »

Bugünü kabusa dönüştüren eli taşlı sopalı teröristlere de lanet olsun. Artık polislerimizin bu canavarları öyle sakince izlemelerini zaman zaman arkadan tekme yemelerini ben hazmedemiyorum. Bu konuda birşeyler yapılmalı.
özellikle 1 mayısı kutlayanların,günün anlam ve önemini belirtenlerin de bu konuyla ilgili en azından bir cümle söylememeleri (yada yazmamaları),bu gibi olayların bitmeyeceği anlamına geliyor.elbette olayları provakate eden gruplar var ve olacaktır da.ancak buna sadece polisin müdahale etmesi(yada edememesi) sonuç vermez.meydanlarda 1 mayısı kutlamaya gelenlerin(sendika vs.) de halkı sağduyuya çağırmaları ve olayların çıkmasını engellemeleri gerekiyor.1 mayıs işçi bayramı olarak kutlanmalı.devrim,emek,kavga,kan vs.vs kavramlar bunun içine sokularak halk kışkırtılmamalı...

Yalanlamak ve reddetmek için okuma! İnanmak ve her şeyi kabullenmek için de okuma! Konuşmak ve nutuk çekmek için de okuma! Tartmak, kıyaslamak ve düşünmek için oku.
BJK+GS
Deneyimli Üye

Performans: 28
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 01 Mayıs 2009, 20:37:48 »

Polislerin ne suçu var şimdi burda.Onlarda bişey yapamazlar polislere kimseye dokunmayacaksınız diyorlar onlar isteselerde birşey yapamıyorlar.

Ufkum açılıp da düşüncem çıkınca düze,
Çok şey hissettim âhenkle gelince yüz yüze.

İç içe güzellik her köşe, iç içe mânâ,
Karşımda tabiat âdeta bir gül-i ranâ,
dondurmacı
VIP Üye

Performans: 396
Çevrimdışı Çevrimdışı

.~.Murat BAKIT.~.

« Yanıtla #6 : 01 Mayıs 2009, 21:18:42 »

* ALINTIDIR

Polis aracından ilginç anons

Şişli Bomonti'de polis, taş ve sopalarla saldıran grubun arasına zırhlı araç ile girerek göstericileri dağıttı.Üzerlerine gelen polis aracını gören göstericiler, pankartları bırakarak ara sokaklara kaçtı. Bu sırada polis aracından yükselen , "kaçmayın ulan. Kaçmayın. Gelin, kaçmayın" anonsu dikkat çekti.

http://www.milliyet.com.tr/Yasam/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&KategoriID=15&ArticleID=1089686&Date=01.05.2009&b=Polis%20aracindan%20ilginc%20anons&ver=11

C O Ğ R A F Y A    V A T A N    S E V G İ S İ D İ R ...

lesmer3366
VIP Üye

Performans: 51
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 01 Mayıs 2009, 21:22:10 »

Çağrı bu vandalistlere gaz ikramı için olabilir!!!!
BJK+GS
Deneyimli Üye

Performans: 28
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 01 Mayıs 2009, 21:36:27 »

* ALINTIDIR

Polis aracından ilginç anons

Şişli Bomonti'de polis, taş ve sopalarla saldıran grubun arasına zırhlı araç ile girerek göstericileri dağıttı.Üzerlerine gelen polis aracını gören göstericiler, pankartları bırakarak ara sokaklara kaçtı. Bu sırada polis aracından yükselen , "kaçmayın ulan. Kaçmayın. Gelin, kaçmayın" anonsu dikkat çekti.

Sizce taş ve sopalara karşılık olarak bir ulan lafı çok mu?onlar polislere atmak için kaldırım  taşlarını söken insanlar, hak etmişler o lafı.

Ufkum açılıp da düşüncem çıkınca düze,
Çok şey hissettim âhenkle gelince yüz yüze.

İç içe güzellik her köşe, iç içe mânâ,
Karşımda tabiat âdeta bir gül-i ranâ,
western22
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 01 Mayıs 2009, 21:42:41 »

Çağrı bu vandalistlere gaz ikramı için olabilir!!!!
Bi avrupa birliği hikayesidir gidiyo işte.yapılanlara polisin büyük bir sağduyuyla yaklaşması (yaklaşmak zorunda olması) bu vandalları daha da cesatrenlendiriyo...

Yalanlamak ve reddetmek için okuma! İnanmak ve her şeyi kabullenmek için de okuma! Konuşmak ve nutuk çekmek için de okuma! Tartmak, kıyaslamak ve düşünmek için oku.
dondurmacı
VIP Üye

Performans: 396
Çevrimdışı Çevrimdışı

.~.Murat BAKIT.~.

« Yanıtla #10 : 01 Mayıs 2009, 21:47:43 »

Sizce taş ve sopalara karşılık olarak bir ulan lafı çok mu?onlar polislere atmak için kaldırım  taşlarını söken insanlar, hak etmişler o lafı.

artık ne yapsın polisimiz, ancak bunu söyleyebiliyor, oradan kendine taş atan işçilere !

C O Ğ R A F Y A    V A T A N    S E V G İ S İ D İ R ...

orhanözcan
Sürekli Üye

Performans: 12
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 01 Mayıs 2009, 23:48:12 »

Tüm emekçilerin emek ve dayanışma gününü kutluyorum.Kriz bahane edilerek işçi çıkaranları lanetliyorum.
kt
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 02 Mayıs 2009, 07:55:59 »

1977 1 Mayıs`ı gibi mi Huh?

Ben sadece kutlama amaçlı açmıştım bu konuyu ama...

:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 02 Mayıs 2009, 09:13:14 »

1 mayısta kaç işçinin bayram yaptığını ya da kutlayanlardan (polise tekme atan, ortalığı karıştıran) kaçının işçi olduğunu çok merak ediyorum doğrusu.
ve krizi bahane edip işçi çıkaranları ben de kınıyorum.

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
western22
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 02 Mayıs 2009, 09:17:00 »

1977 1 Mayıs`ı gibi mi Huh?

Ben sadece kutlama amaçlı açmıştım bu konuyu ama...
sadece kutlanmıyo ama maalesef.biz de bunu anlatmaya çalışıyoruz.bugün 1977 1 mayısından farklı olan sadece polisimizin sağduyusu.olay çıkaranlarda hiçbir değişiklik yok aslında.geçmişte olanları devletimizin göz önüne aldığı kadar,olayları çıkaranlarda anlayabilse sorun kalmaz zaten.1977 1 mayısını hatırlatarak bugün devletimize ve kolluk kuvvetlerine yapılanları haklı çıkaramayız.

Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic