Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Okul Gezilerinde gece yolculuk yasak..!!!  (Okunma Sayısı 8645 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
madi06
Uzman Üye

Performans: 62
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 19 Nisan 2011, 06:21:12 »

Ankara Meb okullara gönderdiği yazıda okul gezilerinde gece yolculuk yapılmamasını istedi..aksi durumda gezi onayı verilmiyor....böyle olunca yapmayı düşündüğüm çanakkale gezisi zora girdi....Ankara da bu durumu yaşayan ve çözüm yolu bulan varsa bilgilendirirse seviniriz....
dondurmacı
Moderator

Performans: 396
Çevrimdışı Çevrimdışı

.~.Murat BAKIT.~.

« Yanıtla #1 : 21 Nisan 2011, 20:20:17 »

veli onayları ( veli muvafakat belgesi ) en önemlisi, mutlaka okulda saklanacak. Geziye katılan tüm öğrencilerin velilerinin bu belgeyi okula vermesi gerekiyor.

C O Ğ R A F Y A    V A T A N    S E V G İ S İ D İ R ...

hasanoğlan
VIP Üye

Performans: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 21 Nisan 2011, 23:06:23 »

Bu yeni bir uygulama değil.3 yıldır gece yolcuğu yasak.Ayrıca "Yat turu, denize girme, rafting, kanyon, dağ turizmi ve kayak" ta yasak.Hiçbir şekilde bu faaliyetler yapılamaz.Uzun mesafelerde gündüz yolculuk yapıp, gece olunca konaklamak gerekiyor.Sanıyorum epeydir uzun mesafeli gezi düzenlemiyorsunuz.
     Ayrıca veli izin belgesinde ne yazarsa yazsın, yukarıdaki faaliyetler okul gezilerinde yapılamaz.

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür,
Ve bir orman gibi kardeşçesine
kmrngns
Uzman Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

Türk'çe düşün...

« Yanıtla #3 : 22 Nisan 2011, 04:42:19 »

Bu yeni bir uygulama değil.3 yıldır gece yolcuğu yasak.Ayrıca "Yat turu, denize girme, rafting, kanyon, dağ turizmi ve kayak" ta yasak.Hiçbir şekilde bu faaliyetler yapılamaz.Uzun mesafelerde gündüz yolculuk yapıp, gece olunca konaklamak gerekiyor.Sanıyorum epeydir uzun mesafeli gezi düzenlemiyorsunuz.
     Ayrıca veli izin belgesinde ne yazarsa yazsın, yukarıdaki faaliyetler okul gezilerinde yapılamaz.
hocam söyledikleriniz valilik kararımı, bakanlık genelgesimi? yazısı sizde varsa eklebilirmisiniz? Açıkçası ilk defa duyuyorum

Öz yurdunda garipsin, Öz vatanında parya..
adnankocabuga
VIP Üye

Performans: 26
Çevrimdışı Çevrimdışı

Sungurbey Anadolu Lisesi-ADANA

« Yanıtla #4 : 22 Nisan 2011, 08:14:08 »

arkadaşlar,aksaraydaki kazadan sonra bakanlık genelgesi olarak gece yolculuğu yasak.biz geçen sene çanakkale gezisi için planda gece 04.00 hareket edilecek şeklinde yazdık,onayı bu şekilde aldık. ancak saat 19.00 'da yola çıktık,risk var ama başka türlü de ek masraf çıkıyor.

Coğrafya;yeryüzünün kullanım kılavuzudur.
kmrngns
Uzman Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

Türk'çe düşün...

« Yanıtla #5 : 22 Nisan 2011, 20:28:41 »

arkadaşlar,aksaraydaki kazadan sonra bakanlık genelgesi olarak gece yolculuğu yasak.biz geçen sene çanakkale gezisi için planda gece 04.00 hareket edilecek şeklinde yazdık,onayı bu şekilde aldık. ancak saat 19.00 'da yola çıktık,risk var ama başka türlü de ek masraf çıkıyor.
Kazanın olduktan iki hafta sonra tüm geziler iptal edilirken biz Nevşehire izin aldık ve planda olduğu gibi 23.00 da yola çıktık yine gece geri döndük. Genelgeyi bulamadım ama yönetmelikde gece yola çıkılmaz da demiyor. Galiba Milli Eğitim Müdürlüklerinin farklı uygulamaları var.

Yönetmelik:

Geziler

Madde 21 —

Gezilerde aşağıdaki hususlara uyulur;

a) Gezi yapılacak yerler belirlenirken, yakın çevre gezilerine öncelik verilir. Gezilerin, amacına uygun olarak gündüz yapılmasına özen gösterilir.

Öz yurdunda garipsin, Öz vatanında parya..
hasanoğlan
VIP Üye

Performans: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 22 Nisan 2011, 21:36:45 »

Önceki bakanın yayınladığı bir okul gezisi tebliği var.Orada "gezinin başlama saatinin gündüz olacağı ve mümkün olduğu kadar gece yolculuğu yapılmayacağı" kuralı var.Bunun dışında somut bir kısıtlama yok.
     Fakat Antalya milli eğitim müdürlüğü  "Yat turu, denize girme, rafting, kanyon, dağ turizmi ve kayak" konusunda da kesin bir sınırlama yapıyor.Okul gezilerinde bu tür aktivitelerin yapılamayacağı kesin bir dille ifade ediliyor ve izin verilmiyor.Bunu da genelgedeki "her türlü sağlık ve güvenlik önlemi alınır" ifadesine dayandırıyor.Yani bu ifadeden yola çıkarak "Yat turu, denize girme, rafting, kanyon, dağ turizmi ve kayak" gibi etkinlikler Antalya milli eğitim müdürlüğünün insiyatifiyle yasaklanıyor.
     Yani genelgedeki "her türlü sağlık ve güvenlik önlemi alınır" ifadesi, öğretmenleri her zaman risk altına sokmaktadır.Yaşanacak bir olumsuzlukta öğretmen ve idarecileri sorumluluk altında bırakmaktadır.
     Gece yolculuğu zaten yasak."Yat turu, denize girme, rafting, kanyon, dağ turizmi ve kayak" gibi etkinliklerin diğer illerde de yasak olduğunu düşünüyordum.Demek ki bu konuda net bir tutum yok.

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür,
Ve bir orman gibi kardeşçesine
azraasmin
Deneyimli Üye

Performans: 43
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 23 Nisan 2011, 19:19:41 »

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/2378_2.html

21.05.2007 tarih ve 2007/46 sayılı genelgesi
maya
Sürekli Üye

Performans: 20
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 23 Nisan 2011, 22:58:21 »

"Yat turu, denize girme, rafting, kanyon, dağ turizmi ve kayak" ta yasak."
bence bunlar biraz uydurma olmuş ben 14 mayıs ta istanbula gideceğim öğrencilerimle ve planımızda boğaz turu da var ve eminim sorun çıkarmayacak bursa mem
SEDATOYKU
VIP Üye

Performans: 226
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 28 Nisan 2011, 20:11:52 »

Bu hafta sonu gezimiz var. (günübirlik) onay almak için dönüş saatini 20.00 çekmemizi istediler...
Erdal Taşlıçukur
VIP Üye

Performans: 30
Çevrimdışı Çevrimdışı

beypazarı-ankara

« Yanıtla #10 : 02 Mayıs 2011, 08:07:25 »

bu son bahsedilen durum ankara valiliğinin bir uygulaması. 3 hafta önce yazı bize geldi. biz de çanakkale gezisine sabah 5:00 te çıkacağız. yazıyı bulup yakın zamanda size ulaştırabilirim.

BENÇOKAYRILIKLARGÖRDÜM
OYÜZDENBİTİŞİKYAZIYORUM
"HERŞEYİ"
Badem303
VIP Üye

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 02 Mayıs 2011, 08:37:31 »

Yat turu, denize girme, rafting, kanyon, dağ turizmi ve kayak" ta yasak..
şahsen bunlara bende katılıyorum benimde cocugum liseye gittigi zaman bunlara göndermeyecegim isterse univ yapar. m.sef bir anlık cehalet bu yaşta inanılmaz acılara neden olabiliyor....
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic