Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: nerelere gezi düzenleyebiliriz?  (Okunma Sayısı 6583 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
madi06
Uzman Üye

Performans: 62
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 04 Ekim 2007, 15:19:18 »

Ankara da okulumda gezi kulübü öretmeniyim,öğrenciler yaptığımız gezi yerlerinden farklı bir yere gitmek istiyorlar(amasra,fethiye,antalya,bolu-gölcük,yedigöller,çanakkale,kapadokya,pamukkale) önerilerinizi bekliyorum...yalnız hareket yeri Ankara olacak,ona göre öneri yapın lütfen...
kuvars35
Uzman Üye

Performans: 27
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 04 Ekim 2007, 17:44:04 »

gezi yapacağınız yerlerin uzaklığı eğer çok sorun yaratmazsa sizi batman hasankeyf'e davet ediyorum hocam. öğrencilerin bu farklı kültürü son günlerinde ziyaret etmekten büyük keyif alacağını düşünüyorum. biraz uzağız ama görülmeye değer yerler var inanın.
MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Site Yöneticisi

Performans: 1771
Çevrimdışı Çevrimdışı

Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi

« Yanıtla #2 : 04 Ekim 2007, 17:45:42 »

Hem gitmesi sizin için kolay hemde cografi açıdan yararlı olabilecek yer olarak Kapadokya derim ben. Smiley

Yaş kırk dört yolun yarısı +9
Dante gibi ortasını geçtik ömrün.
DeDe
Ahmet Aydoğmuş
Genel Moderator

Performans: 1411
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 04 Ekim 2007, 17:50:56 »

Kapadokya'da tarih ve coğrafya iç içe ve Ankara'ya yakın.

Emekli Coğrafya Öğretmeni Batıkent / ANKARA
arsimela
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 04 Ekim 2007, 18:30:24 »

günü birlik düşünüyorsanız beypazarı, konya
konaklamalı olacaksa kapadokya kemer ve kaş ,mardin.antakya olabilir. özellikle antakyayı öneririm.
geomaster
Uzman Üye

Performans: 69
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #5 : 04 Ekim 2007, 19:54:17 »

Hocam ben Konya'ya düşünüyorum eğer biz ankada'da olsaydık Konya'ya yıllar önce gitmiş bile olurduk. (Adapazarındayız). konyaya kadar neden uzandığımızı sorarsanı 2 yıldır Çanakkale, Kapadokya, Hattuşaş(Çorum) ve Gordion (Polatlıya gittik). Kapadokya tabiki güzel ama birbirine benzer kiliseler bunallttı beni ama görülmeli tabii ki. Konya programıma bakarsanız (gezi bölümünde) o da sizin için iyi olur. İkinci dönemde de İyonya (Ege) turu düşünüyorum. Valla bizimkilerin zenginliğinden değil zor bela bir otobüs kaldırırsak ki veli öğretmende katılınca kalkıyor. Gezimizi okula sunuyoruz herkes bilgileniyor. Riski ve Telaşı çok ama geride çok iyi şeyler bırakıyor size ve insanlara. Yılmayın derim.

Fahrettin ASPİRİN
kasif14
Uzman Üye

Performans: 70
Çevrimdışı Çevrimdışı

Yüksel Türk! Senin İçin Yükselmenin Hududu Yoktur

« Yanıtla #6 : 04 Ekim 2007, 20:06:10 »

bolu yedigöller tam bir doğa harikasıdır hocam. görünce ayrılacağınız gelmeyecektir. tavsiye ederim ankara ya 220 km falan
emanet1
Sürekli Üye

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 17 Ekim 2007, 12:02:02 »

Hocam ben Ankara Akyurt Ç.P.Lisesindeyim.Geçen sene Amasraya gittk.Safranbolu üzerinden.Bir gece Amasra Anadolu Otelcilik-Turizm Lisesinin Uygulama Otelinde Konakladık.Akşam yemeği-Kahvaltı dahil hesaplıydı.Cumartesi Sabah çıktık,Pazar akşam dödük.Güzeldi.Tavsiye ederim.
2007 Haziranında da Afyon üzerinden AntalyaAlanya-Konya gezisi yaptık.Cuma sabah çıktık.Antalyada bir otelde kaldık.Cumartesi de Alanya Endüstri Meslek Lisesin de kaldık.
Bu kalınacak yerlere erken rezervasyon yaptırırsanız,hem uygun fiat hemde yer bulmak kolay.Mesela nisan gibi.Gidecek öğrenci öğretmen sayısını(Bayan-Erkek)bildirirseniz ve ücretin bir kısmını yatırırsanız oluyor.
İyi gezmeler...
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #8 : 17 Ekim 2007, 12:07:21 »

Bir coğrafyacı olarak bu tür gezileri düzenliyorsak mutlaka coğrafya bilgsi ile ilişkilendirilebilecek mekanlar olmasında fayda var.

Coğrafya öğretmenleri olarak bu tür gezilerde elimizden geldiği kadar ağırlığımızı hissettirmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Melik
VIP Üye

Performans: 123
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 17 Ekim 2007, 12:17:14 »

Madi06 hocam. Bu yaz Kapadokya yöresine ve Doğu Karadeniz'e(Zigana, Karaca mağarası, Uzungöl, Sümela vs.) gittim. Mükemmel yerler. Çok memnun kaldım. Bu iki yere de gidilebilir. Gerçekten mutlaka görülecek yerler.
egemen
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 17 Ekim 2007, 15:22:15 »

Hocam gideceğiniz tarih ve süresi çok önemli. Kış mevsiminde olacaksa Ege ve Akdeniz bölgesinden yer seçmek lazım. Örneğin Pamukkale(Antik kent ve travertenler)-Karahayıt(kırmızı travertenler), Sarayköy( ya da diğer adıyla Buharkent jeotermal santrali) ve Buldan (dokuma tezgahları ve sanayisi) kısa süreli geziler için güzel bir çalışma sahasıdır. Ayrıca Kapadokya ve Kayseri'yi (özellikle Erciyes'i) kışın görmenizi tavsiye ederim. Ayrıca Kuvars35 hocamın önerdiği yerler muhteşem! benim aklım oralarda kaldı valla. Hasankeyf ve Mardin öğrencilerimizin ve bizlerin mutlaka görmemiz gereken yerler. Ama imkanları da düşünmek gerekir. Aslında yurdumuzun her yeri gezip görmeye uygun mükemmel bir müze, fakat şartlarımızda çok önemli:((  Size kolay gelsin hocam. İnşallah gönlünüzce bir araştırma gezisi olur.
Simal
Uzman Üye

Performans: 94
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 18 Aralık 2007, 11:30:40 »

bence Cennet-cehennem obruğunu da mutlaka bir coğrafyacı görmelidir.Orda bir çok karstik şekil ve maki topluluğuna ait bitki türlerini görebilirsiniz( Mersin-Silifke)
WALLES
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 18 Aralık 2007, 11:39:12 »

sonuçta hareket noktası Ankara.ekonomik bi gezi olması önemli,öğrencileri akşam ailelerine teslim etmek önemli,yol güvenliği önemli,demek ki Abant tam aradıgınız yer,öğrenciler size minnet duyacak inanın bana.Yedigöller de muhteşem bi yer ama yolları biraz bozuk hocam,
büget
VIP Üye

Performans: 109
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #13 : 18 Aralık 2007, 15:52:43 »

Doğu Karadeniz muhteşem doğası ve  doyumsuz güzelliği ile sizleri bekliyor. Yaylalarımızı gezin,temiz havamızı ciğerlerinize doldurun, yemeklerimizi afiyetle yiyin. Yeşille maviyi beraberce içiçe görmenin zevkini yaşayın. Bu yeşil doğanın içindeki tarihsel zenginliği de unutmayalım.  Hele bir de yayla sezonunda gelirseniz yayla şenliklerinde horonla çoşmanın tadına varın.  Fırtına vadisini, Elevit, Çağırankaya, Ayder, Hıdırnebi, Kadırga, Kümbet, Bektaş, Sis dağı ....v.b. yaylalarını gezin. Doğal zenginliği ben anlatmayayım siz yaşayın. Daha ne olsun

OĞUL;
Bilirmisin ?
Kışı çok serttir bizim oraların, acımasız ve şevkatsız
Tıpkı yaşadığım hayata benzer,
Duvarları taştan, harcı çamurdan,
Çatısı söğüt dalı üzerine boyumca topraktan...
dondurmacı
Moderator

Performans: 396
Çevrimdışı Çevrimdışı

.~.Murat BAKIT.~.

« Yanıtla #14 : 30 Aralık 2007, 18:59:05 »

kesinlikle doğu karadenizi tek geçerim

ama Türkiye min her tarafı birbirinden güzel

Doğu Karadeniz muhteşem doğası ve  doyumsuz güzelliği ile sizleri bekliyor. Yaylalarımızı gezin,temiz havamızı ciğerlerinize doldurun, yemeklerimizi afiyetle yiyin. Yeşille maviyi beraberce içiçe görmenin zevkini yaşayın. Bu yeşil doğanın içindeki tarihsel zenginliği de unutmayalım.  Hele bir de yayla sezonunda gelirseniz yayla şenliklerinde horonla çoşmanın tadına varın.  Fırtına vadisini, Elevit, Çağırankaya, Ayder, Hıdırnebi, Kadırga, Kümbet, Bektaş, Sis dağı ....v.b. yaylalarını gezin. Doğal zenginliği ben anlatmayayım siz yaşayın. Daha ne olsun

C O Ğ R A F Y A    V A T A N    S E V G İ S İ D İ R ...

Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic