Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Konya Gezisi - Önerilerinizi Bekliyorum  (Okunma Sayısı 6781 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
geomaster
Uzman Üye

Performans: 69
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 03 Ekim 2007, 21:15:39 »

Arkadaşlar aralık ayının sonunda bir konya gezisi planlıyorum. Gezilecek çok yer var belki biliyorum ama olabildiğince coğrafya ağırlıklı olmasına çalışıyorum. Henüz taslak olan liste için Konya'yı bilen arkadaşlardan da görüş almak gerektiğini düşünüyorum. (Her ne kadar aldıysamda) Sizlerin de yorumlarınızı bekliyorum.

Fahrettin ASPİRİN
geomaster
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #1 : 03 Ekim 2007, 23:31:54 »

Arkadaşalr bu benim şanssızlığım herhalde, bakan kimse Konya hakkında bilgi sahibi değil sanırım?  Huh?  Sad

Fahrettin ASPİRİN
sabahgüneşi
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 03 Ekim 2007, 23:35:47 »

Arkadaşalr bu benim şanssızlığım herhalde, bakan kimse Konya hakkında bilgi sahibi değil sanırım?

ögretmenim malesef bende baktım ama bir bilgim yok konya ile ilgili ama nasıl olsa geziniz aralıkta imiş ozamana kadar muhakkak cevap alırsınız,burası paylaşımseven bir site biliyorsunuz Smiley
geomaster
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #3 : 03 Ekim 2007, 23:40:22 »

Anasayfadan kaybolunca bir daha kimse bakmıyor hocam. O yüzden ısrarcı davrandım birde malum fiyat teklifi için rotayı erken belirlemem lazım neyse elimdeki bilgilerle yetineceğiz artık saolun duyarlılığınız için. Smiley

Fahrettin ASPİRİN
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #4 : 04 Ekim 2007, 11:09:17 »

Hocam aralık ayında Konya gezisi verimli olmayabilir. Kış koşulları sert olması gerekir.

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
Melik
VIP Üye

Performans: 123
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 04 Ekim 2007, 11:16:56 »

Sayın hocam. Konya'da coğrafi bir gezi yapmak bence pek mantıklı değil. Konya daha çok tarihi özellikleriyle ön plana çıkan bir kent. Bir de aralık ayında gitmeniz durumu daha da zorlaştırır sanırım. Coğrafi özellikleri anlatmak istiyorsanız Beyşehir, Karapınar gibi ilçelerine gitmeniz gerekiyor.
geomaster
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #6 : 04 Ekim 2007, 11:24:53 »

Hocam geçen yıl 26-27 kasımda Hattuşaş-Çorum'a gittik soğuk olur dediler ama çok harika bir hava vardı hayatımın en güzel gezisiy oldu. Aralığın başıda pek rahatsız etmez sanırım küresel ısınmamıdır artık bilmem. Smiley Bizim okul yeşil diyar içinde o yüzden Konya'nın heryeri coğrafya laboratuvarı gibi gelir bize hele o meke gölünü görmek ve göstermek için sabırsızlanıyorum. Gezinin tarihsel yanıda var zaten sosyal bilimler bölümü olarak düzenliyoruz.

Fahrettin ASPİRİN
akenarli
Üye
**

Performans: 12
Çevrimdışı Çevrimdışı

Zengin Türkiye'nin fakir çocuklarıyız.

« Yanıtla #7 : 05 Ekim 2007, 14:16:54 »

Hocam Aralık ayında Mevlana haftası ile ilgili etkinlikler olacak.Ama sizin gezi tarihinizden  sonra.Ben size konya'da kaldığınız cumartesi akşamı Sema gösterisini izlemenizi öneririm.Mevlana Kültür Merkezinde akşam 20.00 da başlar.Mevlana yılı olması nedeniyle ücretsiz.
   Ayrıca Alaaddin Tepesi,karatay Medresesi,Şems-i Tebrizi türbesi gibi yerleri de planınıza almalısınız.
   Kalacak yerinizi de önceden ayırmalısınız.Aralık ayında Konya'da bütün oteller dolu olur.
   Etliekmek ve fırın kebabını da yemeden ayrılmayın.
   Umarım faydalı olmuştur. Selamlar.

Zengin Türkiye'nin fakir çocuklarıyız.
can_42
Deneyimli Üye

Performans: 23
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 05 Ekim 2007, 17:08:48 »

Hocam ben karapınarlıyım gerçekten meke tuzlası dogru tercih ayrıca onun dışında acıgöl ve obruk göllerimiz var onlarıda gezi kapsamına alırsanız güzel olur bence....
geomaster
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #9 : 05 Ekim 2007, 18:57:16 »

Akenarlı hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim özellikle sema gösterilerini bu hafta hep düşündüm ne yapmalı diye hatta fiyat istediğin tur bana sema izlemek istiyosanız ücret farklı olur dedi. Yani oyuna gelmemem gerektiğinide anladım. Çok değerli bilgiler saolun.

Fahrettin ASPİRİN
hoca40
Üye
**

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 05 Ekim 2007, 19:06:49 »

Sayın hocam Cihanbeyliden geçerseniz Tuz Gölü'nü gezmenizi tavsiye ederim.Ayrıca İnsuyu deresi ve kaynağını geziniz.
Göksel DOĞANAY
VIP Üye

Performans: 1027
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 05 Ekim 2007, 20:31:24 »

hocam konyayaı iyi bilirim isabetli bir seçim olmuş bence...
lores
VIP Üye

Performans: 161
Çevrimdışı Çevrimdışı

ereğli lisesi (anadolu)

« Yanıtla #12 : 05 Ekim 2007, 20:36:50 »

sayın hocam,meke gölü zaten programınızda var.hemen karsısında krater göl olarak Acı göl var.Ereğli de İvriz kaya anıtı var ayrıca bir karstik kaynak.yine Ereğli ye 5 km mesafede Akhüyük traverten olusumu var,her ne kadar Pamukkale ye pek benzemesede.Özellikle seydişehir tarafında karstik sekiller yoğun,ayrıca boksit yatakları ve işleme tesisi var..

“Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.” M. K. ATATÜRK
geomaster
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #13 : 05 Ekim 2007, 20:46:26 »

Teşekkür ederim hocam bilgileriniz çok değerli helebir coğrafyacıdan olduktan sonra hemen dikkate alıcam. Artık programda da gördüğünüz gibi cmt günü zaman yettiğince inceleyeceğiz. Malum bir arkadaşımında dediği gibi sema gösterisi ücretsiz ve saat 20:00 de Smiley

Fahrettin ASPİRİN
ismailll
Sürekli Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 10 Ekim 2007, 16:34:53 »

Hocam Konya  Hadim de yerköprü şelalesi var  görülmeye değer ama aralık ayında kış şartlarından dolayı  ulaşım ve gezi zor olabilir.

'Söz konusu vatansa gerisi teferruattır'
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic