Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Konya gezisi sunumu  (Okunma Sayısı 3492 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
geomaster
Uzman Üye

Performans: 69
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 20 Kasım 2007, 06:58:06 »

Merhaba arkadaşlar daha önce ön bilgisini verdiğim Konya gezsinin okula yapılan sunumunu gönderiyorum. Tabii ki sunumun anlatımı ve gösterilen videoları ve öğrencilerin görüşlerini de eklerseniz son derece kapsamlı bir sunumdu. Şimdilik sadece slaytı paylaşabiliyorum. Yararlanmanız dileğiyle.

http://www.cografyaogretmeni.org/647687

Konya gezisi son derece yararlı ve çok yönlü bir geziydi. Herkese şiddetle tavsiye ederim. Lise yıllarımda başlayan meke gölü özlemimi dindirmek ve orta okul tarih kitabında ilk defa rastladığım ve anadolunun en eski uygarlıklara ev sahipliği yaptığını gösteren kanıt olan ve yine bende merak uyandıran Çatalhöyük'ü görmek bana inanılmaz bir mutluluk yaşattı. Umarım tüm meslektaşlarım görme fırsatını bulurlar.

Fahrettin ASPİRİN
çiğdem
Deneyimli Üye

Performans: 33
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 20 Kasım 2007, 09:38:35 »

hocam ,resimler harika,maalesef bizim ilçe yatılı geziye izin vermediği için biz ancak istanbul'a gidebiliyoruz.imrendim mi ,kıskandım mı ,çözemedim.
geomaster
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #2 : 20 Kasım 2007, 20:13:01 »

Birgün bu gezi işi ciddisektör olacak ve daha planlı yapılacak. Yazık elin abdlisi avrupalısı geziyor benim yudumun çocukları hayatınınn %99 unu yaşadığı çevrede geçiriyor eğitimin en temel ilkelerinden biri olmalı geziler. Geziler sadece coğrafya dersi demek de değildir.   Huh? Nedense okullarda hep coğrafya dersiymiş gibi algılanır ve kimse yeltenmez evet coğrafyacılar gezilere öncülüketmeli ama eğitim sistemi ve diğer branşlar da bunu desteklemelidir.

Fahrettin ASPİRİN
aligulersoy
VIP Üye

Performans: 46
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 20 Kasım 2007, 20:47:38 »

Fahrettin Hocam tebrik ederim!
DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Performans: 1781
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #4 : 20 Kasım 2007, 21:03:36 »

Fahrettin Hocam bravo.
Bir meslektaşın olarak seni canıgönülden kutlar başarılarının devamını dilerim. Hakikaten zor, zahmetli ama dört dörtlük bir iş yapmışsınız.
Kendini fahri bir Karaman'lı sayan bu naçiz kardeşiniz resimlere bakınca ne denli içerledi bilemezsiniz.

Teşekkürler.

alicaner
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 21 Kasım 2007, 21:40:12 »

Hocam sizi tebrik ederim gerçekten, keşke türkiyedeki bütün öğrenciler sizin gibi öğretmenlere sahip olsa. Ben küçükken gezemedim, ancak şu anda öğrencilerimin gezip-görmesini çok isterim ama şartlar el vermiyor

TEBRİKLER FAHRETTİN HOCAM

GEZİLERİNİZİN DEVAMINI DİLERİM...

sizinle tanışmak isterim bize gezi konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim, Saygılarımla.
nht_82
Uzman Üye

Performans: 23
Çevrimdışı Çevrimdışı

Allah ile olduktan sonra ölüm de, ömür de hoştur.

« Yanıtla #6 : 22 Kasım 2007, 23:00:16 »

fahrettin hocam memleketime gidipte boş dönen olmamıştır bu güne dek.ne olursan ol gel demiş mevlana ister coğrafyacı, ister tarihçi, istersen edebiyatçı herkese yetecek kadar güzelliklerle doludur memleketim.bütün arkadaşlara bende şiddetle tavsiye ederim konya ve çevresini kapsayan uzun soluklu gezileri.

Herşeyden önemlisi ne kadar daha yaşayacağınızı sanıyorsunuz?Huh?
geomaster
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #7 : 29 Aralık 2007, 22:42:47 »

Yapılan bir çok gezi ne yazık ki ders dışı bir faaliyet olduğu için ne yazıkki bir sınav kağıdı ya da ödev dosyası gibi elde somut birşeyler kalmıyor ne yazık ki bu da gezilerin paylaşımını sadece resimlerle sınırlı bırakıyor. Keşke tüm öğretmen arkadaşlar gezi izlenimlerini daha etkin biçimde paylaşsa.

Fahrettin ASPİRİN
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic