Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kaçkar Dağlarına Harika Bir Gezi!!!  (Okunma Sayısı 1717 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Performans: 1781
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 19 Temmuz 2008, 18:51:24 »

Değerli arkadaşlar,
aşağıdaki mail İstanbul Üniversitesi Coğrafya Bölümü öğretim üyelerinden Cihan Bayrakdar tarafından gönderilmiştir. Ancak bunun öncesinde konuya dair bir açıklama yapmak gerekirse, şunları belirtmekte fayda var.
Geçen yıl bu gezi yapılmış fakat ben katılamamıştım. Bu sene de kitap çalışmalarım nedeniyle katılamayacağım. Ancak içimde hep bir uhde olarak kalacak sanırım 3892 metreyi görememiş olmak. Gezi 7 gün sürüyor.  Harika bir rotası var. Bir günlük de zirve tırmanışı... Buzul vadileri, sirk gölleri ve muhteşem bir doğa... Ayrıca parasal olarak da çok ucuz. Sanırım böyle turlara katılmak isteyen arkadaşlar için bulunmaz bir fırsat. Diğer taraftan değerli kardeşim Cihan Bayraktar'da artık bu dağların kurdu oldu. Kolay değil yıllardır in, çık... Cihan hocanın deneyimini de düşünürsek harika bir gezi olacağı açık... Arkadaşlardan bazılarının kene olur mu diye sorduklarını duyar gibiyim. Kesinlikle korkmayın gidilecek bölgede kene riski sıfıra yakın zaten belirli bir yükseltiden sonra böcekler ortadan kalkıyor. Dağ atmosferini hiç yaşamamış arkadaşlar eğer ekmek yemeyi çok sevmiyorsanız bu harika geziye mutlaka katılınız. Tabi bu benim şahsi kanaatim. Hele de bekar arkadaşların kaçırmaması gereken süper bir organizasyon. Ha bu arada söylemeyi unuttum bu organizasyon Türk Coğrafya Kurumu adına yapılıyor ki bu da geziyi daha da analmlı kılıyor.
Umarım ilgilenen arkadaşlar katılır mutlu  olurlar...
Mail aşağıda...

"Türk Coğrafya Kurumu Trans Kaçkar Turu ve Zirve tırmanışı II (10-16Ağustos 2008) İlkini geçen yıl yaptığımız Kaçkar zirve tırmanışını bu yılda 10-16Ağustos arası tekrar ediyoruz. Bu yılki tırmanışa geçen yıldan farklıolarak Erzurum-İspirden başlayarak Rize’de sonlandıracağız. Bu kapsamdaTrans Kaçkar turu ve Zirve tırmanışının programı aşağıdaki gibidir. 10 Ağustos Erzurum’da öğlen saatlerinde buluşma ve minibüs ile İspir’eoradan Sırakonak köyüne varış ve gece kamp.11 Ağs. Sırakonak’tan Davalı yaylasına geçiş ve kamp12 Ağs. Davalı yaylasından Atsız göle varış gece kamp13 Ağs. Zirve tırmanışı ve yine Atsız gölde kamp14 Ağs. Kaçkar Dağlarını kuzey aklanına geçiş ve Ayder’de kamp15 Ağs. Minibüs ile Fırtına Vadisinde Dumanlı Şelalesi, Zil kaleÇamlıhemşin turu Ayder kaplıcaları ve Ayder’de kamp.16.Ağs. Rize’ye varış.
Ücret: 250 YTL (Minibüs ücretleri + kahvaltı, öğlen ve akşam yemekleri(konserve v.b)+ kaplıca+Ayder’de Akşam yemeği + rehberlik).
Erzurum’ageliş ve Rize’den dönüş ulaşım giderleri katılımcıya aittir.
_Katılımcılar Çadır tulum ve matlarını kendileri temin edeceklerdir.
_TCK Dergisi 48. sayısında yer alan 2007 Kaçkar gezisi hakkındaki yazıektedir.  Katılmak isteyenlerin ekteki katılım formunu doldurarak
cihanbyr@istanbul.edu.tr
e-posta adresine 1 Ağustos’a kadar göndermeleri gerekmektedir.

Düzenleyen
Arş.Gör. Cihan BAYRAKDARTCK Yönetim Kurulu Üyesi"

Gereken ayrıntıları içeren dosyanın linki

http://uploaded.to/?id=0zcwoo

bilgin_mutlu84
VIP Üye

Performans: 443
Çevrimdışı Çevrimdışı

İnegöl Özel Altın Nesil Koleji

« Yanıtla #1 : 19 Temmuz 2008, 19:21:23 »

hocam bilgilendirmeniz için çok teşekkürler..
başvurumu yaptım umarım katılabilirim

Emeğe Saygı
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic