Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Hangi şehirde ne için yaşamak isterdiniz?  (Okunma Sayısı 4230 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
aaydın
Uzman Üye

Performans: 34
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 07 Nisan 2011, 23:47:10 »

Evet arkadaşlar başlıkta gördüğünüz gibi Hangi şehirde ne için yaşamak isterdiniz?
cepni5265
Üye
**

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 08 Nisan 2011, 12:56:44 »

istanbul tabiki...dünyanın başkenti en güzel şehri olduğu için.Ancak yoğun göç alması nedeniyle güvenlik noktasında sıkıntı var,o beni biraz düşündürüyor..
j.m.229
VIP Üye

Performans: 30
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 08 Nisan 2011, 13:07:16 »

:)seul'de yaşamak isterdim ....hep yaşamayı hayal ettiğim yer,GÜNEY KORE,nin başkenti olduğu için Smiley
kor_tv
VIP Üye

Performans: 108
Çevrimdışı Çevrimdışı

Koray KOR

Site
« Yanıtla #3 : 08 Nisan 2011, 13:39:14 »

Ben şehirde yaşamak istemem, şu anda bir ilçede yaşıyorum ona rağmen bunalıyorum bir hasret var doğal ortama. 2040 senaryolarınıda düşünüp şöyle rize civarında yaylalara yakın müstakil bir evim olsa bu dünya cennet bana ...

İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmez isen, ya nice okumaktır. (Yunus Emre)
gözlük
Uzman Üye

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 08 Nisan 2011, 19:54:16 »

Avustralya ve iskandinavya ülkelerinde yaşamak isterdim.Çünkü uzak olmaları ve doğal ortamları beni çekiyor.Ya da bir yüksek yaylada veya orman içinde yaşamak isterdim.(İnsansız olması şartı ile)

Nereye çevirsem gözlerimi, nereye baksam burada
gördüğüm kara yıkıntılarıdır hayatımın yalnızca
yıllar yılı yıktığım ve heder ettiğim hayatımın." Yeni ülkeler bulamayacaksın, bulamayacaksın yeni denizler. Hep peşinde, izleyecek durmadan seni kent. Dolaşacaksın aynı sokaklarda. Ve aynı mahallede yaşlanacaksın ve burada, bu aynı evde ağaracak aklaşacak saçların. Hep aynı kente varacaksın. Bir başka kent bekleme sakın,ne bir gemi var, ne de bir yol sana. Nasıl heder ettiysen hayatını bu köşecik
ferhatca80
Uzman Üye

Performans: 187
Çevrimdışı Çevrimdışı

Balıkesir

Site
« Yanıtla #5 : 08 Nisan 2011, 21:43:34 »

İnsana insan gibi davranıldığı, insanın devlet için değil devletin insan için varolduğu bir ülkede yaşamak isterdim. Tabi bir de ılıman iklimi olan bir yer. İspanya'da Barcelona ya da Portekiz' de Lizbon olabilir.
Badem303
VIP Üye

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 09 Nisan 2011, 06:56:57 »

ferhat hocama katılıyorum. araba için benle kavgaa etmeyen komşulaımın oldugu devletin saglıgıma bana oneme verdigi denizi temiz güneşi bol olan bir yerde..... Göç almamış bozulmamış kaba insanların olmadıgı bir yer.. boyle bir yer yok... batı avrupada kucuk bir kentte yaşamak isterdim... en azından davranışlarım denetlenmez halkın istedigi gibi degilde kendim istedigi gibi biri olabilirdim.. türkiyede farklı insanlara deli muamelesi yapılıyor...
c.soyal
Uzman Üye

Performans: 90
Çevrimdışı Çevrimdışı

hayat mavidir.

« Yanıtla #7 : 16 Nisan 2011, 11:25:47 »

sadece İzmir eğer kendi ülkemde olacaksa

hayatı/ ben hep/ mavi sanmıştım/ bilmedim ki / laciverte beyaz katmışlar.
Gizemnurum
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

вυℓυтℓαя αğℓαмαѕα уєşιℓℓιкℓєя ηαѕıℓ güℓєя؟

« Yanıtla #8 : 16 Nisan 2011, 12:07:55 »

Ankaradan başka bir yerde yaşamak istemem Smiley Cheesy

بِسْـــــــــــــــــــــ ـمِ اﷲِارَّتْمَنِ ارَّتِيم

"Sevgide güneş gibi ol,dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol,hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her nerde olursan ol,ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol..

Hz. Mevlana
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic