Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Fotoğraf makinesi önerisi istiyorum  (Okunma Sayısı 6331 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
fuzuli
Genel Moderator

Performans: 1266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 15 Mart 2009, 15:34:56 »

Arkadaşlar gezilerde kullanmak üzere fotoğraf makinesi almak istiyorum Hangi marka daha iyi, uygun fiyatlı,kullanımı kolay ve dayanıklı? Sizlerden öneri bekliyorum

Bazıları dünya sadece kendi etrafında dönüyor zanneder...
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 15 Mart 2009, 15:42:22 »

reklam da birşey mi anlatıyor acaba.  Cheesy Cheesy

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

fuzuli
Genel Moderator

Performans: 1266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 15 Mart 2009, 16:04:10 »

Bünyamin hocam güzel bir rastlantı ancak kasıtlı değil Fakat ben arkadaşlarımızın tecrübelerinden istifade etmek istiyorum özellikle alıp kullanmıış arkadaşlarımızın önerilerini bekliyorum

Bazıları dünya sadece kendi etrafında dönüyor zanneder...
lesmer3366
VIP Üye

Performans: 51
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 15 Mart 2009, 16:05:55 »

kibar olsun, ucuz olsun kaliteli olsun diyorsan olympus FE-310
memzin
Uzman Üye

Performans: 73
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 15 Mart 2009, 16:33:45 »

Hocam Nikon ve Canon'dan şaşma.Uzmanların tavsiye ettikleri genelde bu iki marka.Piyasada amatörler için çok pahalı olmayan modelleri vardır.Makinede özellikten ziyade marka ve kalite aranmalı bence.Bir diğer husus bu yıl ne kadar doğru bilemiyorum ama bu işle profosyenelce uğraşan birinden öğrendiğim kadarıyla siz nekadar yüksek çözünürlükte makine alırsanız alın Türkiye koşullarında alabileceğiniz baskı kalitesi 3 megapikseli geçmiyecektir.Baskı makineleri en fazla bu kalitede baskı yapıyormuş.Bu nedenle fazla para veripte 10-12mp makine almanın gereği yok.
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 15 Mart 2009, 16:36:31 »

profesyonel çekim yapacaksanız DSLR tipi alın derim.

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
dondurmacı
Moderator

Performans: 396
Çevrimdışı Çevrimdışı

.~.Murat BAKIT.~.

« Yanıtla #6 : 15 Mart 2009, 19:53:53 »

250 - 350 lira arası bir makina işinizi görecektir. artık 8.0 mp altına düşmeyin...

Marka vermek pek doğru olmaz ama kesinlikle japon olsun derim.

C O Ğ R A F Y A    V A T A N    S E V G İ S İ D İ R ...

consinus
VIP Üye

Performans: 120
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 15 Mart 2009, 20:07:31 »

Hocam Canon'dan şaşma! Bendeki Samsung ama Canon kadar kaliteli değil. Şimdi piyasa megapixel'le göz dolduruyorlar.Aa hem piksel'i yüksek hem de ucuz dersin hiç de güzel çekmez.Bizzat arkaşımda tanık oldum. Piksel 9.0 du ucuzdu da ama berbat çekiyor. Bence kalite için biraz paraya kıymalı diye düşünüyorum...

Diyar-ı küfrü gezdim beldeler kaşaneler gördüm.                             
Dolaştım mülk-i İslam-ı bütün viraneler gördüm.                           

Ziya PAŞA

Coğrafyayı anlamak; hayatı anlamaktır!..
lesmer3366
VIP Üye

Performans: 51
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 15 Mart 2009, 21:06:12 »

Fuzuli kardeş !!! 400 civarında verecek param var diyorsan Sony W-120 düşünebilirsin. Görüntü ve ses Sony'nin işidir. Yok yok içinde. DSLR alıp hamallık yapma.
zeybek43
Uzman Üye

Performans: 34
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 15 Mart 2009, 22:25:14 »

HOCAM FUJİFİLM S5800 ben kullanıyorum çok güzel bir makine biraz büyük diğer compact makinelere göre ama 10x optik zoomu var herşey mükemmel birazda havası var ne de olsa dslr görünümünde ...ben kullanıyorum çok memnunum çok tasarruflu bir makine 4 pil kuullanılıyor o ndenle çok tasarruflu
Tralless
Uzman Üye

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 15 Mart 2009, 22:32:13 »

Fuzuli hocam sen DSLR mi yoksa compakt dijital mi belitmemişsin ama anladığım kadarıyla dijital istiyosun.ben yeni aldığım ve çok memnun olduğum Nikon Coolpix L18 i tavsiye edeceğim.kalem pilli bi makina son derece tasarruflu sana gezilerde sorun çıkarmaz.fiyatıda cazip.Nikondan şaşma derim ben...
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 15 Mart 2009, 22:34:58 »

Fuzuli kardeş !!! 400 civarında verecek param var diyorsan Sony W-120 düşünebilirsin. Görüntü ve ses Sony'nin işidir. Yok yok içinde. DSLR alıp hamallık yapma.

DSLR yi alıp 24 saat bonunda mı taşıyacak hocam. gezilerde kullanacak. profesyonel düşüyorsa alsın bence

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #12 : 15 Mart 2009, 22:59:53 »

Hocam nikon güzel. Bende S50 modeli var. 7.1 MP ve en güzel tarafı cep telefonu gibi rıhatça taşınabiliyor. Optik zoom içeride kaldığı için kullanım esnasında da kaba olmuyor.

Bir de Panasonic FZ50 var kullanıyorum. 10.1 MP. O kompakt bir makina. Leica lens. Bu lens kendi markasıyla çıksaymış en az 5000 euro olurmuş. 12 optik. En büyük dezavantajı çantasıyla beraber taşımak zorundasınız. Smiley

Kodak ın kendine göre canlı renkleri var. Canon da tasiye ederim.

Benden size tavsiye bir bütçe beilrleyin ve onun üzerinde makinaları birbiriyle kıyaslayın.

yusufdukkel
Uzman Üye

Performans: 85
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 16 Mart 2009, 07:15:04 »

Hocam bütün mesele ne kadar bütce ayırdığınız ve ne kalitede fotoğraf istediğiniz.Eğer profesyonel anlamda fotoğrafla uğraşmayacaksanız DSLR alıp fiziksel ve ekonomik hamallığa gerek yok. Sadece gezilerde kullanacak ve anı fotoğrafı çekecekseniz 250-300 TL lik bir kompakt dijital işinizi görür.Ama almışken adam gibi birşey olsun diyorsanız piyasadaki baba markalardan şaşmayın.Amatör için Sony,Nikon,Canon,Fuji; profesyonel için de Canon, Nikon ve Sony den şaşmayın.Bir de DSLR like lar var onlar da ara kullanıcı için.Maliyetide ikisinin arasında bir yerlerde.Ben iki yıldır SonyDSC S250 kullanıyorum.LCD sinin biraz küçük olması ve optik zoomunun 3X olması dışında bir sorun yaşamadım.Çözünürlük konusunda büyük rakamlara aldanmayın.2mp makinanın 7mp den daha iyi kaliteye sahip olduğunu kendim yaşadım.Ayrıca HP Casio gibiasıl alanı fotoğraf olmayan markalara bakmayın bile.Kolay gelsin.

İskenderun Demirçelik Anadolu Lİsesi
nkaradag
Üye
**

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 16 Mart 2009, 08:59:53 »

Hocam merhaba ,
Ben amatör fotoğraf çekimi yapıyorum. Hocam gidip dijital fotoğraf makinelerine 350-400 tl vermenizdense hem uzun ömürlü ,hem kaliteli ,hemde çektiğiniz fotoğraflarınızın görüntü kalitesi iyi olsun ancak çokta  para vermek istemiyorum diyorsanız şuan en iyi makine Japon malı olan PENTAX K100D en iyi fotoğraf makinelerinden biri geçmişi canon ve nikondan da eskiye dayanıyor. Oldukça sağlam elinize almanız incelemeniz yeterli olacaktır. 6,31megapiksel sensörlü,harici flash takma özelliği var,seri çekim yapabilirsiniz, kendi kendine otomatik çekim özelliği mevcut vs.. çekimlerinizden oldukça memnun kalırsınız ben tgar elektronik marketlerinden kampanya dönemine denk gelmiştim geçen Haziran ayında 1150 tl fiyatı olan makineyi 150 tl peşin geri kalan kısmına 6 taksitle ayda 116 tl ödemelerle 850 tl civarında şık bir fotoğraf makinesine sahip oldum. Tavsiye ederim.

Hayat İnsanın Cesareti Oranında Daralır Yada Genişler! Hayatini Kontrol Etmek Senin Elinde
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic