Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Avrupa Birliği Comenuis projesi ve Almanya Gezisi  (Okunma Sayısı 2306 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
necatieroglu
Uzman Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 07 Mart 2008, 21:40:55 »

Merhaba arkadaşlar Comenuis projesi kapsamında Almanya'nın Mutterstdat kentine yapmış olduğumuz geziyi tamamladık.Oldukça eğlenceli ve benim için bir çok ilki yaşadığım bir gezi oldu.Proje kapsamında Mutterstadt kentindeki bir lise de çalışmalar ve toplantılar yaptık projemiz coğrafyayla ilgili değildi.''Okuma Sihirbazı'' adında bir projeyle katıldık okumayı eğlenceli ve zevkli hale nasıl getirebiliriz sorusuna cevap aradığımız bir projeydi dört ortaklı bi çalışma başladı.Almanya İspanya ve Türkiye'den iki okulla yürütülecek bir çalışma ve 2009 yılına kadar yapılması planlanan etkinlikler belirlendi toplantılarımızda.Gezi esnasında çektiğim fotoğrafları bir sunu haline getirip siz degerli dostlarımla paylaşacağım.Çalışmalar esnasında Almanya'daki Coğrafya dersleri hakkında da biraz bilgi toplamaya çalıştım bu bilgileri sizlerle paylaşmak istedim.

Gittiğimiz eyalette zorunlu eğitim 3-15 yaş arası 15 yaşından sonra ellerindeki diplomalarla istedikleri işçi eğitim merkezlerine başvurabilliyorlarmış.Devam etmek isteyen öğrencilerde tabii diploma notlarına göre Gymnasium denilen  (bizim fen liseleri düzeyinde eğitim veren okullar) okullara devam ediyorlar.Cografya dersleri

7. siniflar haftada 1 saat
8. siniflat haftada 2 saat
10. sinifta haftada 2 saat

Konulara gelince her yil degisim olmasina ragmen öncelikle Almanya'nın Fiziki, Siyasi ve Ekonomik Cografyası daha sonra Avrupa ve Avrupa ülkeler sonra sirasi ile Afrika, Asya ve Amerika ülkeleri coğrafyası öncelikli olarak okutulmaktadir.Fiziki, siyasi ve ekonomik cografyanin yani sira özellikle yeralti zenginlikleri ve enerji ile ilgili konular beslenme ,hayvancilik gibi konular coğrafya müfredatını oluşturuyor.En çok dikkatimi çekende şu oldu öğretmen müfredatı istediği gibi kullanıyor müfredata çok bağlı kalmadan o esnada gündemde olan konuları daha çok derslerde işliyorlar.
Saygılarımla.....

N.Eroğlu
breave01
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : 07 Mart 2008, 21:46:28 »

Hocam, sizin adınıza çok güzel fırsat, umarım çok verimli olmuştur. Darısı isteyen diğer arkadaşlarımıza. Bilgilendirme için teşekkürler.
ugur19
Site Yöneticisi

Performans: 991
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 07 Mart 2008, 21:47:14 »

Necati hocam projenizden dolayı sizi ve okulunuzu tebrik ederim.

BİLİMLERİN KRALİÇESİ COĞRAFYA...
Serkan ALTUNER
VIP Üye

Performans: 141
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 07 Mart 2008, 21:53:27 »

Bu tip projelerler yaparak yurt dışına çıkan bir çok  kişi tanıyorum. Bu fırsatı değerlendiren ve izlenimlerini bizimle paylaşan Necati hocamı ve projede emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.
necatieroglu
Uzman Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 07 Mart 2008, 22:57:06 »

Bu içten tebrikler için çok teşekkür ediyorum degerli arkadaşlarım..

N.Eroğlu
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic