Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ankara Gezisi  (Okunma Sayısı 3259 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
geomaster
Uzman Üye

Performans: 69
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 18 Mart 2008, 09:14:08 »

Arkadaşlar 15 Mart Cumartesi günü ankara gezisi düzenledik. Gerçi tarih ağırlıklı bir gezi olmasına rağman ilgilenenler olabilir diye düşündüm ve paylaşmak istedim. Çünkü görevli olarak sosyal bilimler branj öğretmenlerine düşüyor bu işin sorumluluğu.

Ankarada Anıtkabir ile önceden randevu alınan Çankaya köşkü ve TBMM gezildi. Son derece yararlı bir gezi oldu gerçekten hele Anıtkabirin (en son 10 yıl önce görmüştüm) son hali takdire değerdi. Çankaya'da Atatürkün Köşkü restore edilmiş hali ile gezdiriliyor ve çekim kesinlikle yasak ama gördüklerinizi unutmuyorsunuz zaten ve her gelene bir broşür zaten veriliyor. TBMM genel kurul salonunu her öğrencinin görmesi bence devlet kavramını algılaması açısından şart ve orada çok güzel bir brifing veriliyor.

Anıtkabir ise gözlerimi yaşarttı hem tarihimize böyle güzel sahip çıkan komutanlığa şükran duydum, görevli askerler adeta turizm rehberi gibi davrandılar ve öğrencilerin toplu fotoğrafını çekerek hediye ediyorlar. Herkese tavsiye ederim.

Fahrettin ASPİRİN
Simal
Uzman Üye

Performans: 94
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 18 Mart 2008, 11:03:29 »

Çok anlamlı bir gezi düzenlemişsiniz.Tebrik ederiz hocam.
Melik
VIP Üye

Performans: 123
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 18 Mart 2008, 11:25:01 »

Geomaster hocam tebrik ederim. Galiba çok faydalı bir gezi düzenlemişsiniz. Ankara'da 6 yıl yaşamış biri olarak hatıralarım canlandı. Hayvanat bahçesi, Atatürk Orman Çiftliği ve Anadolu Medeniyetleri Müzesi de gezilebilirdi.
orhanözcan
Sürekli Üye

Performans: 12
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 18 Mart 2008, 11:43:43 »

mta doğa tarihi müzesini gezmenizi tavsiye ederim.
tunctunc
Uzman Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 18 Mart 2008, 13:04:48 »

Ankara'dan uzak bir Ankaralı olarak nasıl imrenerek baktım anlatamam..
Bence Ankara'yı ve bahsi geçen yerleri tüm öğrenciler görmeli..

Ben Mevlana değilim, adam ol öyle gel....
breave01
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 18 Mart 2008, 14:30:49 »

Hocam, öğrencileriniz sizlerin sayesinde çok değişik bakış açısı kazandılar. Tebrikler.
uğur01
Uzman Üye

Performans: 168
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 18 Mart 2008, 18:23:13 »

paylaşım için çok teşekkürler hep ankarayı görmeyi istemişimdir bir öğrenci olarak  okuduğum lisede her yıl mutlaka yapılır ankara gezisi ama ben bir türlü vakit bulup gidemedim öğrenciler için çok faydalı olmuştur anıtkabiri görmek bile onlara çok şey kazandırmıştır umarım bu yıl tugay hocamın vakti olurda bizi götürür onunla oraları gezmek de ayrı bir zevk olur sizi kutlarım gerçekten çok faydalı bir gezi olmuş

İnsan topluluğu kadın ve erkek denilen iki cins insandan mürekkeptir. Kabil midir ki, bu kütlenin bir parçasını ilerletelim, ötekini ihmal edelim de kütlenin bütünlüğü ilerleyebilsin? Mümkün müdür ki, bir cismin yarısı toprağa zincirlerle bağlı kaldıkça öteki kısmı göklere yükselebilsin?
                      M.K.ATATÜRK
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic