Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Tepkilere Tepki!...  (Okunma Sayısı 2956 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
keops1998
VIP Üye

Performans: 39
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 09 Kasım 2011, 21:18:34 »

arkadaşlar yazdıklarınızı okudum... herkez kendi çapında haklı ; ancakkkk
devlette çalışmayan, benim gibi özel sektörde çalışan öğretmenler ne yapsın diyorum...
bir yazıda arkadaş hizmetli maaşı ile kendi maaşını karşılaştırmış, ama doğru ama yanlış...
ÖZEL SEKTÖRDE çalışan bizlerin maaşı 1500ü bulan yok,
Tazminat hakkımız yok,
10 ay maaş var 2 ay yok,
yazın, 2 ay sigorta 2şer gün gösteriliyor,
Haftada 40 saat civarı derse, üstüne birebir ve en az 8ders ek derse girip sayamayacağım kadar gereksiz işle uğraşıyoruz,
İlk işe girişte stajer maaşı diye 300 lira ile başlıyor; 2.yıl 600 belki 700 sonra iyisen 50şer yada 100er lira maaş artışıyla devam ediyorsun,
KPSSye hazırlanmak istiyorsun Devlet öğretmeni olmak için bitkin zihnin ve vücudun ile bir yere kadar zorluyorsun şartları....
ve elde var yine sıfır...
Allah siz devlet öğretmenlerinin ve biz dershanecilerin yardımcısı olsun, gönlüne göre versin...

ben kimmiyim... özel sektörde 9. yılını çalışan sosyal bilgilerden olma bir coğrafyacıyım
evliyim, 4 yaşında bir oğlum var ve coğrafyaya aşık olan ve bu sistem içinde kendine, ailesine ve vatanına faydalı olmaya çalışan bir insanım.

sizleri sıktıysam kusura bakmayın... bende kendi gerçeklerimi ve özel sektörde yaşananları yazmak istedim...

herkeze saygılar, iyi çalışmalar... Sad

KEOPS
MLM
Uzman Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 09 Kasım 2011, 21:39:10 »

sayın hocam, tepki gösteren arkadaşların derdi:"özel sektörde çalışanların maaşı 1500 lira olsun, asgari ücret de 500 lira olsun, hizmetli memur maaşı 1000 lira olsun ama benim maaşım 2000 lira olsun" değil.

elbette insanların, insani ücretle çalışmasını herkes ister,
yakın çevremde asgari ücretle çalışıp 3-4 çocuk okutan kıt kanaat geçinenler var,

kimse bu durumdan memnun ve bu duruma duyarsız değil.

herkes kendi hakkının peşinde.
eğer ortada bir kavga varsa bu şahıslarla değil sistemin kendisi ile.

inşallah hep birlikte, insani ücretlerle insana layık bir şekilde yaşamak nasip olur.
mert volkan
VIP Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 09 Kasım 2011, 22:21:36 »

amin   inşaallah....ALLAH  Hepimizin   yardımcısı  olsun..
keops1998
VIP Üye

Performans: 39
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 09 Kasım 2011, 23:15:31 »

amin, inşallah o günleri hep birlikte görürüz...

KEOPS
sibel032
Uzman Üye

Performans: 35
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 10 Kasım 2011, 02:15:32 »

Özel sektör tam anlamıyla sömürgeci bir yapıya sahip. Öğretmenleri en üst kapasiteyle kullanarak en az ücreti ödeme derdinde olduklarını görüyorum. Bu yüzden devlet okulunda çalışmaktan mutluyum. Beni üzen ise giderek özel sektörleşmemiz. Devlet öğretmenine değer verir, saygın olduğunu düşünürür, milletin gelişimindeki rehber olduğunu düşünür, özel sektörde ise bir makine gibi ne kadar uzun süre bozulmadan ve en az enerji sarfederek (maaş ile) çalıştığınız önemlidir. Haksızlık yaptığımı düşünen bir dersane vs. sahibi varsa gerçekten tebrik ederim ender kişiler arasındasınız demektir.

Hayatta en büyük zenginlik sevimli bir evlat, sevgi dolu bir eş. Elhamdülillah...
ahmetselim
VIP Üye

Performans: 143
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özcan KULAKSIZ Üsküdar Mithatpaşa M.T.A.L

« Yanıtla #5 : 10 Kasım 2011, 07:57:12 »

sevgili hocam tabiki bizler sizlerinde dahaiyi şartlarda çalışmasını isteriz ancak devlet eliyle kamudaki öğretmenler böyle küçüldükçe sizlerinde hakettiği paraları almanız mümkün olmaz bunu sakın unutmayın.herşeyden önce mesleğimizin hakettiği değere kavuşması gerekir buda ancak birlikte hareket ederek olabilir

"Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. “Yürüyeceğim” de, bas ve yürü!"
balıklısu
Üye
**

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 10 Kasım 2011, 08:45:57 »

"her koyun kendi bacağından asılır" Bu millete  atalarımız böyle yaşamışlar diye dayatılmadı mı.Önce burdan başlamalıyız.
ferhatca80
Uzman Üye

Performans: 187
Çevrimdışı Çevrimdışı

Balıkesir

Site
« Yanıtla #7 : 10 Kasım 2011, 14:16:42 »

Sayın hocam bizim tepkimizi maaş endeksli düşünmek doğru değil. benim tepkimin temel nedeni  "değil bordrolarınızı yakmak kendinizi de yaksanız hiçbirşey ifade etmez" ya da " öğretmenler üç ay tatil yapıyor, çok yatıyorlar" diyen anlayıştaki insanların bizleri yönetmesi ve bizlere gereken saygıyı göstermemesidir.
kadircakir61
Deneyimli Üye

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 10 Kasım 2011, 14:57:42 »

BEYLER HEP ÖĞRETMENLER Mİ ŞÜKREDECEK NİCİN DOKTOR HAKİM HEMŞİRE POLİS İMAM ŞÜKRETMEYECEK ONLARA VERİRKEN ASKARİ ÜCRETLİ ZOR GECİNENLER AKLA GELMİYOMU DA ÖĞRETMENE VERİRKEN GELİYOR BU ÇOK BASİT BİR AVUNMA BAŞI KUMA GÖMMEDİR EĞER PARA YOKSA HERKES İÇİN YOK VARSA OZAMAN BUNU HERKES İÇİN KULLANACAKSIN BU HÜKÜMET GELDİĞİNDEN BERİ TÜM MESLEK GRUPLARINA İYİLEŞTİRME YAPTI ÖĞRETMENE EKDERSDE BİR YİYİLEŞTİRME YAPTI BUNUNLA İLGİLİ BİR ÇOK HAKKIDA GERİ ALDI ÖRENK 7 SAATE BİR EKDERSE  1SAAT HAKINI ALDI İDARECİYE 2 SAAT SAAT DERSE GİRME  ZORUNLULUĞU  YÜKSEKLİSANS FARKI GİBİ KISACA HÜKÜMET ÖĞRETMEN DÜŞMANI OLDUĞU ÇOK AÇIK MALESEF BİZİM ÖĞRETMENLER HALA BAŞINI KUMA GÖMMÜŞ BUNLARI BAŞBAKAN BİLMİYOR DİYORLAR  BAŞBAKAN SAĞLIKCI İMAMA İYİLEŞTİRME YAPARKEN  BİLİYORDA ÖĞRETMENİN MAAŞINI İYİLEŞTİRİLMESİ GEREKDİĞİNDE Mİ BİLMİYOR VALLAHİ 1 MİLYON CİVARINDA ÖĞRETMEN VAR EMEKLİLERLE BİRLİKTE AKILLI İSEK ONA GÖRE DAVRANIRIZ DEĞİLSEK  BİZİ YİNE KULLANIRLAR VESSELAM
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic