Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Slayt Fikirleriniz!  (Okunma Sayısı 4340 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
consinus
VIP Üye

Performans: 120
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 02 Nisan 2009, 16:19:16 »

Hocalarım ve arkadaşlarım öncelikle merhaba diyorum. Coğrafyayla ilgili bir konu değil ama fikir paylaşımı açısından böyle bir konu açtım.Hem içimizde kaliteli slayt yapmayı bilmeyen arkadaşlar ve öğretmenlerimiz varsa fikirlerimiz sayesinde onlarda bu taktikleri slaytlarında kullanırlar. Sizden bir yardım istiyorum aslında yardım olarak da eleştirel(+,-) yönde fikirlerinizi bekliyorum.

----------
Tarih Performans Ödevi'm var.Dolmabahçe Sarayı'nı sınıf ortamında arkadaşımla tanıtacağım ve tek istediğim var yapacağım slaytımla sınıfa ve öğretmenime daha önce nadir gördüğü bir görsel şölen yaşatmak istiyorum ! Sayısal Bölüm öğrencisiyim tarih notuna zaten çok ihtiyacım yok ama ben yaptığım her işte işinin ehli olmak isterim.
----------

Benim düşündüğüm bir kaç fikrim var sizlerle paylaşayım:

>Slaytta öncelikle koyduğum resimler tam ekran olarak ve sınıfa bizzat içindeymiş gibi anlatacağız.
>Yazılar slaytta dipnot şeklinde küçük veya oklarla resimler üzerinde gösterilecek(Çok bilgi vermeyeceğim slaytta. Çünkü sözlü olarak da anlatacağım.)
>Dolmabahçe Sarayı'nın Resmi sitesinde Duvar kağıtları bölümündeki resimleri gruplandırmam için kullanacağım.
>Office 2007'nin tüm özelliklerinden yararlanacağım(Çünkü tarihi eser gibi bir slayt istemiyorum!)
>Bizzat kendimde gideceğim için resim olarak çektiklerimi kullanacağım.
>Bir de hani şu aralar moda olan bir uygulama var 360derece  olarak her yönden gösteren uygulamalar bir de onu kullanmayı düşünüyorum.

Benim fikirlerim bunlar sizlerde slayt hakkındaki tecrübelerinizi paylaşırsanız hem şimdi hem daha sonra yapacağımız slaytta başarılarımız yüksek olur...
SAYGILARIMLA
Prof.Dr.Consinus

Diyar-ı küfrü gezdim beldeler kaşaneler gördüm.                             
Dolaştım mülk-i İslam-ı bütün viraneler gördüm.                           

Ziya PAŞA

Coğrafyayı anlamak; hayatı anlamaktır!..
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #1 : 02 Nisan 2009, 16:27:25 »

yazını okumaya başladığımda benim de aklıma 360 derece yi kullanma önerisi vardı.. eğer bilgisayarına indirip ppt ye ekleyebilirsen çok güzel olur.. fotoğraf konusunda da şunu söyleyeyim, sanırım pek çok fotoğrafını görmüşsündür sarayın. bence klişeleşmiş fotoğraflardan ziyade senin bakış açını yansıtan fotoğraflar çekip eklemen..ayrıca mümkün olduğu kadar yüksek çözünürlükte fotoğraf çekmen... kolay gelsin..

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
dondurmacı
VIP Üye

Performans: 396
Çevrimdışı Çevrimdışı

.~.Murat BAKIT.~.

« Yanıtla #2 : 02 Nisan 2009, 17:14:17 »

sevgili Prof.Dr.Consinus,

sunumun içine 3D exe dosyasını eklemeye çalıştım ama beceremedim.
 Biraz vaktimi harcamam gerek, kesin olup olmayacağını bilmiyorum. Ama yaklaşık 20 dk lık bir denemede ben beceremedim.

C O Ğ R A F Y A    V A T A N    S E V G İ S İ D İ R ...

consinus
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 03 Nisan 2009, 14:39:05 »

yazını okumaya başladığımda benim de aklıma 360 derece yi kullanma önerisi vardı.. eğer bilgisayarına indirip ppt ye ekleyebilirsen çok güzel olur.. fotoğraf konusunda da şunu söyleyeyim, sanırım pek çok fotoğrafını görmüşsündür sarayın. bence klişeleşmiş fotoğraflardan ziyade senin bakış açını yansıtan fotoğraflar çekip eklemen..ayrıca mümkün olduğu kadar yüksek çözünürlükte fotoğraf çekmen... kolay gelsin..

Evet hocam haklısınız.Resmin kalitesi pek aklıma gelmemişti. Tam ekran olacak bir sunum için yüksek kalitede fotoğraf şart! Bilgileriniz için teşekkürler....

sevgili Prof.Dr.Consinus,

sunumun içine 3D exe dosyasını eklemeye çalıştım ama beceremedim.
 Biraz vaktimi harcamam gerek, kesin olup olmayacağını bilmiyorum. Ama yaklaşık 20 dk lık bir denemede ben beceremedim.

Hocam bende hiç denemedim birazdan denemeye çalışacağım mutlaka eklenecek bir yol vardır .Yapabilirsem sizi bilgilendiririm. Bilgileriniz için teşekkürler...

Arkadaşlar  ve Öğretmenlerim başka slayt hakkında püf noktaları ve fikirlerini paylaşmak isteyenler varsa bekliyorum! Sizin fikirleriniz benim yol göstericim olacaktır!

Teşekkürler...

Ziya PAŞA

consinus
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 05 Nisan 2009, 09:45:13 »

dondurmacı hocam 3D exe dosyası sunuma hepimizin bildiği bir şekilde ekleniyormuş.Yeni farkettim köprü oluşturarak sunum anında geçiş yapılabiliyor. Sonra kapatıldığında slayt aynen devam ediyor...Farklı bir yöntem bulup beni haberdar ederseniz çok müteşekkir olurum. İyi Çalışmalar

--------------

Arkadaşlar  ve Öğretmenlerim başka slayt hakkında püf noktaları ve fikirlerini paylaşmak isteyenler varsa bekliyorum! Sizin fikirleriniz benim yol göstericim olacaktır!

Teşekkürler...

Ziya PAŞA

macellan
VIP Üye

Performans: 51
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 14 Nisan 2009, 12:44:25 »

arkadaşlar şu 3D nasıl yapılıyor?yardımcı olursanız sevinirim.

E.DEMİRKOL-MUCUR İMAM HATİP LİSESİ COĞRAFYA ÖĞRETMENİ
consinus
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 14 Nisan 2009, 12:58:32 »

Smiley Eyüp Hocam aslında biz yapmıyoruz en azından ben yapamıyorum 3D.exe dosyasını Wink İnternette hazırlanmış dökümanlar var isterseniz örnek verebilirim... Benim bu konuyla ilgili (Dolmabahçe Sarayı) üç boyutlu indirdiklerim var içlerinden biri şu:

http://www.4shared.com/file/98490227/440dd411/SelamlikOnu.html

-----------------------------

Teşekkürler...

Ziya PAŞA

dondurmacı
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

.~.Murat BAKIT.~.

« Yanıtla #7 : 14 Nisan 2009, 15:07:10 »

dondurmacı hocam 3D exe dosyası sunuma hepimizin bildiği bir şekilde ekleniyormuş.Yeni farkettim köprü oluşturarak sunum anında geçiş yapılabiliyor. Sonra kapatıldığında slayt aynen devam ediyor...Farklı bir yöntem bulup beni haberdar ederseniz çok müteşekkir olurum. İyi Çalışmalar

--------------

Teşekkürler...

köprü oluşturmaya çalıştım ama köprü seçeneği aktif olmuyor ....

consinus
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 14 Nisan 2009, 15:17:08 »

Mehmet Ali Ercan Hocam slayt yapımında harikalar yaratan biri olarak birikiminizden birkaç püf nokta ve görüş belkiyorum...

Saygılarımla

Ziya PAŞA

consinus
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 14 Nisan 2009, 16:03:45 »

--------------

Teşekkürler...

köprü oluşturmaya çalıştım ama köprü seçeneği aktif olmuyor ....

Hocam köprü oluşturuyoruz bağla yaparak olmuyor...

Bunu yazının üstünede yaparız hocam illa o şekil olması şart değil...

Ziya PAŞA

dondurmacı
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

.~.Murat BAKIT.~.

« Yanıtla #10 : 14 Nisan 2009, 17:16:19 »

Teşekkür ederim Sayın Prof Dr Consinus   Smiley

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic