Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Okulda Yaşanan Üzücü Bir Olay..  (Okunma Sayısı 10006 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
megane
Uzman Üye

Performans: 31
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 18 Kasım 2009, 19:11:06 »

Burasını bir aile olarak gördüğüm için, iyi şeylerde olduğu gibi kötü şeyleri de sizle paylaşmak istiyorum..
Ben Doğu Anadoluda küçük bir ilçede çalışan, coğrafya.biz'in bir yılı aşkın bir süredir aktif üyesi olan bir coğrafya öğretmeniyim..
Geçen hafta malesef okulda son derece tatsız bir olay yaşandı.
Olay bir tane 12 sınıf öğrencisinin bana sınav sırasında küfür etmesi sonucu başladı.
Öğrenci olay sonrasında okuldan kaydını aldı ama olaylar bitmedi.
Geçen pazartesi günübu öğrenciyle beraber birisi hala öğrenci olan diğer ikisi ise daha önceden mezun olan dört kişi okul çıkışı yolumu kesti ve bana saldırdılar, kavga ettik malesef:(
Sonuçta ben öğrencilerden davacı oldum, öğrenciler de onları darp ettim diye benden davacı oldular..

Şimdi sizden fikrinizi almak istediğim iki konu var:
1- Bu üzücü durumdan sonra bu durumu mazeret gösterek başka bir yere tayin isteye bilir miyim?
2- Sizce bu olaydan sonra ne yapmam gerekir..
İnşallah sizlerin başına böyle bir olay gelmez..
Kolay gelsin..

Ne olursan ol kendin ol, özgün ol.. MEGANE II HB
maya
Sürekli Üye

Performans: 20
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 18 Kasım 2009, 19:14:32 »

hocam verecek bi fikrim yok üzgünüm ama temennilerim var umarım tez zamanda işler yoluna girer geçmiş olsun
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #2 : 18 Kasım 2009, 19:21:46 »

Hocam öncelikle geçmiş olsun.
Bir eğitimcinin belki de en son yaşamak isteyebileceği bir olay yaşamışsınız. Umarım yakın çevrenizden gereken ilgili görmüşsünüzdür. Çünkü bu tür bir olayı yaşadıktan sonra yalnız kalmak yaşamış olmaktan daha acı olur.

- Buna benzer bir olay yaşamış bir öğretmenin tayinle başka bir yere gittiğini biliyorum. Ama kendisi isteği için mi yoksa gitmesi için yardımcı mı olundu bilemiyorum.
- Dik durun ve bu duruşunuzu koruyun derim. Doğru bildiklerinizden de şaşmayın.

Tekrar geçmiş olsun.

çiğdem
Deneyimli Üye

Performans: 33
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 18 Kasım 2009, 19:26:48 »

hocam ,öğrenci sınav esnasında durup dururken mi küfretti.eğer öyleyse zaten sorunları var demektir,ben oluruna bırakın derim.ayrıca bu durum sizin huzurunuzu isteseniz de istemeseniz de kaçırır,tayin için geçerli bir sebep midir bilmiyorum.
Göksel DOĞANAY
VIP Üye

Performans: 1027
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 18 Kasım 2009, 19:27:36 »

Öncelikle geçmiş olsun Hocam, gerçekten üzücü bir durum. Durumunuzla ilgili olağanüstü hallere bağlı olarak il dışı atama isteyebilirsiniz. Ama bu atamalar yeni bitti. Bundan sonra olayınız, hem idari soruşturma, hem de adli soruşturma boyutunda devam edecek. Size tavsiyem olayın hukuki boyutunu iyi araştırmanız, tüm prosedürleri mevzuata göre yapmanızdır. Bir memura görevi başında fiili darp ciddi bir vakadır. Adliyede, gerekli personelle iyi fikir alışverişinde bulunun; onlar sizi yönlendirirler. İdari soruşturmada da savunmanızı iyi yapın. Muhtemel çalıştığınız yer itibari ile okulunuzun idarecileri ve öğrenciler arasında farklı bağlantılar olabilir; kesinlikle bu konuda ihtiyatlı davranmanızı tavsiye ederim. Biz birilerini içimize almaya çalışırken, kimbilir onlar sizi çoktan ötekeleştirmiştir. Gerçekten bulunduğunuz yerlede görev yapmak zor olsa gerek.
Tekrar geçmiş olsun Hocam.
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #5 : 18 Kasım 2009, 19:29:14 »

Hocam  öncelikle geçmiş olsun.Sanırım olayla ilgili bir idari soruşturma söz konusu olacak.Bu durumda siz görev yeri değişikliği talebinde bulunabilirsiniz.Dikkate alınacaktır.Her şeyin yoluna girmesi dileğimle tekrar geçmiş olsun.

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 18 Kasım 2009, 19:42:06 »

Hocam çok geçmiş olsun, benim de bildiğim kadarı ile yer değişikliğine neden bir konu. Benzer bir durum bulunduğum yerde bir arkadaşımın başına geldi. Can güvenliği söz konusudur. Tekrar geçmiş olsun.

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

denizyıldız
Üye
**

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 18 Kasım 2009, 19:49:42 »

Geçmiş olsun hocam inanır mısınız bilmiyorum ama sırf bu yüzden meb de çalışmak istemiyorum, sorun yaşarım diye. Çünkü gençler o kadar fevri davranıyor ki baş edemem sanıyorum. Size tekrar geçmiş olsun diyorum.
ferat54
Site Yöneticisi

Performans: 1681
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 18 Kasım 2009, 19:56:38 »

Geçmiş olsun hocam.Her öğremenin başına gelebilecek bir olay.Bir dilekçe ile görev yeriniz değiştirebilirsiniz.
Bu  arada kim kimi içine almaya çalışıyor kim ötekileştiriyor anlamadım yada umarım anladığım gibi değildir.Olayı hiç ilgisi olmayan bir tarafa çekmeyin lütfen

cografius
Yeni üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

dünyalar bizimdir...

« Yanıtla #9 : 18 Kasım 2009, 20:15:09 »

Öncelikle geçmiş olsun hocam.Bu gibi olaylar biz öğretmenlerinde bir muhasebe yapması gerektiği kanaatindeyim.Bu olayı gerçekleştiren 12.sınıf öğrencisi,yani Lisede 3 kez elekten geçmiş biri.bu karakterde öğrencilerin derslerinde hakkıyla geçebileceklerine inanmıyorum.Malesef hak etmeyen çok öğrenci sınıf geçiriliyor.Gerekli elemeleri yapamıyoruz.ahlaken zayıf olan bir insan derslerde başarılı olup doktor olsa bile insanlığa faydasından çok zararı dokunur..Gerek ders başarısı gerek kişilik karakteri davranışı ile iyi değerlendiremiyoruz.Haketmeyen çok kişi sınıfını geçebiliyor..biraz da suç bizde yani..
çiğdem
Deneyimli Üye

Performans: 33
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 18 Kasım 2009, 20:16:33 »

Geçmiş olsun hocam.Her öğremenin başına gelebilecek bir olay.Bir dilekçe ile görev yeriniz değiştirebilirsiniz.
Bu  arada kim kimi içine almaya çalışıyor kim ötekileştiriyor anlamadım yada umarım anladığım gibi değildir.Olayı hiç ilgisi olmayan bir tarafa çekmeyin lütfen
ferat 54 hocama katılıyorum
impress
Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 18 Kasım 2009, 20:18:10 »

Geçmiş olsun hocam
kısa süre önce bende bu olayların sık yaşandığı güneydoğu anadolu bölgemizin bir ilçesinde çalışıyordum. malesef çok sık denebilecek kadar bu tarz olaylarla karşlaştık. Göksel hocamın dediklerine katılıyorum. idareci ve öğrenci arasında farklı bağlantılar kurulabiliyor. O yüzden yetkili kişilerden net bilgiler alıp savunmanızı e ifadelerinizi ona göre verirseniz yer değişikliği işlemini yapabilirsiniz. Tabii idareciniz ve milli eğitim müdürlüğü de buna engel olacak çalışmalar yapmazsa...tekrar geçmiş olsun
Göksel DOĞANAY
VIP Üye

Performans: 1027
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 18 Kasım 2009, 20:20:06 »

Bir meslektaşımız hoş olmayan bir durumla karşı karşıya kalmış fikirlerimizi belirtmemizi söylemiş, bende konu ile ilgili görüşlerimi belirttim. Ama maalesef, söylediklerim kasıtlı olarak farklı mecralara çekilmiş. Ben oluşabilecek olumsuzluların olabileceğini, ve bu konuda tedbirli olunması gerektiğini belirttim. Söylediklerimin arkasındayım, ki herkes maalesef bu tip oluşumların MEB camiasında olduğunun farkında. Madem bu konularda çok alıngansınız, lütfen gerçekleride görün. Bir çok meslektaşımız bahsi geçen olaylara benzer olaylarla karşı karşıya kalıyor, zor şartlada görev yapıyor. Ama bunlar hiç gün yüzüne çıkmıyor, hep saklılarda kalıyor. Sizlerde lütfen demokrasi çığırtkanlığı yapıp, lafı farklı mecralara taşımayınız.

Ben kimsenin şahsını rencide edecek bir söylemde bulunmadım. Ama kt hocam o kadar belirli noktalara kanalize olmuşunuz ki, kuru havadan nem kapıyorsunuz. Ben bu sitede bu tip munakaşalara girme taraftarı değilim ama lütfen sizde çift taraflı düşünün biraz.
kaynar
VIP Üye

Performans: 40
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 18 Kasım 2009, 20:23:07 »

hocam geçmiş olsun. hocam olaydan sonra okul idaresinin ve oradaki yerli öğretmen arkadaşlarınızın tepkisi ne oldu acaba onu merak ettim. ( sonucta o şahışların ailelerini tanıyorlardır. )
SİNOPLU
Uzman Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 18 Kasım 2009, 20:32:52 »

Sayın hocam,öncelikle çok geçmiş olsun.Siz anadolunun ücra bir köşeşinde onlara hizmet vermeye gidiyorsunuz,onlar size bunu yapıyor,gerçekten yazıklar olsun.Babası yada bir yakını gelmedimi özür dilemeye?Eğer gelmediyse mutlaka onların da parmağı var bu işte sanırım.Aman dikkat edin kendinize,haklıyken haksız duruma düşürüverirler insanı,can güvenliğiniz açısından da dikkatli olun,bence rapor alıp bir süre ayrılrın oradan,müdğrünüz sahip çıktı mı bilmiyorum,ama sahip çıkmalı size bence.Tekrar geçmiş olsun hocam,iyi bir avukata gidin ama oralı olmasın.
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic