Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Öğretmen kendini nasıl geliştirir (Proje)  (Okunma Sayısı 14222 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
serenato
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 04 Mart 2009, 09:03:57 »

Arkadaşlar çoğumuza göre bu sorunun cevabı çok basit demi ? Ama ben daha farklı düşüncelerin bu platformdan çıkacağını düşünüyorum .Örneğin 20 bin tl paranız olsa bunu sadece kendiniz için harcayacak olsanız neler yapardınız ? Katılan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

"Herkes düşlerinin büyüklüğü kadar özgürdür"
rhturk
VIP Üye

Performans: 627
Çevrimdışı Çevrimdışı

...zamana bıraktım...

« Yanıtla #1 : 04 Mart 2009, 16:19:09 »

o kadar param olmadı hiç. olmayacak bir şeyin hayalini kurmamın da bi anlamı yok Cheesy emekli olunca o kadar parayı bi arada bulabilirim o zaman da kendimi geliştirmeme gerek kalmaz Cheesy Cheesy

C o ğ r a f y a     a y a k l a     y a z ı l ı r ..
mektep
VIP Üye

Performans: 513
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #2 : 04 Mart 2009, 20:36:07 »

valla 20 lira versinler neler yapabileceğimi göstereyim bu öyle havadan cevaplanacak bir soru değil

.                   Yine yazlar gelir,yüreğime oturmuş,saçlarıma vurmuş kışlara inat...
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 04 Mart 2009, 20:45:53 »

Firsat buldukça gezerim. Fotoğraf, kamera çekimi yaparım. Ha tabiki de paylaşırım.  Cheesy

Dünyayı güzellik kurtaracak...
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 04 Mart 2009, 21:01:23 »

Paranın miktarından daha önemlisi paranın ne zaman geldiği?Hemen gelecekse kendim ve çocuğum için planlar yaparım.Ama iş işten geçtikten sonra gelecekse zaten onu kullanamayacağım büyük ihtimalle...

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
bankizim
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 05 Mart 2009, 13:23:40 »

valla para gelirse beni bir daha bulamazsınız hadi bana eyvallah
serenato
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 05 Mart 2009, 13:36:36 »

Evet arkadaşlar ilginç cevaplar bunlar. ama avrupa birliği kapsamında bunları destekleyecek sponsorlar bulunabiliyor. Toplu bir projede üretilebilir.Bekliyorum arkadaşlar özellikle Yöneticilerdende destek bekliyorum.Sonuçlar geldikçe daha detaylı bilgiler vereceğim...

nkaradag
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 05 Mart 2009, 14:47:47 »

Hocam öncelikle bu konuyu açtığınız için teşekkürler,
20 bin tl siz değerli hocalarımızın yaşam koşullarını,eğitimlerini iyileştirebilmeleri için yeterli olmadığını düşünüyorum. Öğretmen değilim fikrimi paylaşmak istiyorum. 115-120 bin kişilik katılımcıya sahip olan bu site üyelerinin sinerji etkisi ile yarattıkları kişi sayısı daha fazla olduğu unutulmamalı,
Dünyada yaşanan krizin etkisi ekonomimizin bel kemiği olan sanayi ,üretimi kısıtlamaya zaman zaman resesyona doğru gitmektedir. Bunun 2009-2010 yıllarındada devam edeceği gerçeği gözönünde bulundurulmalı,
Dolayısı ile tarım ürünlerine özellikle organik tarım ürünlerine yönelik projeleriniz kendinizi geliştirmek adına kullanabilirsiniz. Bu ürünleri yaygınlaştırıp ihracata yönelebiliriz. Türkiye çöl olmak üzere geçen yıl gözümüzün önündeydi tv'deki  kuruyan toprak görüntüleri, gap projesini canlandırmak gerekir,su kaynakları için projeler geliştirmeli,tatlı su kaynaklarının tükenmemesi için projeler,her yıl yok olan m3 lerce toprağın kaybını önelemek için neler yapılmalı,ağaçlandırma projeleri vs.....

Bunlar için siz coğrafya öğretmenlerimizin bilgi birikimine çok iş düşüyor,danışmanlık yapabilirsiniz,sponsor firmalar bulunabilinir. Site üzerinden yapılabilinir, amacı deniz feneri gibi olmayan derneklerle projeler desteklensin, AB sponsorluklarıda cabası olsun,

Hayat İnsanın Cesareti Oranında Daralır Yada Genişler! Hayatini Kontrol Etmek Senin Elinde
serenato
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 09 Mart 2009, 10:51:19 »

Çok teşekkür ederim, değerli fikirlerinizin ışığında bir yol haritası belirlemeye çalışacağım. Coğrafyanın ve ülkenin genel sorunları bunlar.Ancak bizler eğitimde hala enlerle yada yüksekliklerle alanlarla uğraşıyoruz.Öğrencilerden de bunları istiyoruz.Devamınıda bekliyorum....

Erdal Taşlıçukur
VIP Üye

Performans: 30
Çevrimdışı Çevrimdışı

beypazarı-ankara

« Yanıtla #9 : 10 Mart 2009, 21:35:19 »

o kadar param olsa öğrencilerime anlattığım yerleri önce kendi gözlerimle görmek isterdim. hem Türkiye'nin göremediğim yerlerini, hem de öncelikle dünyanın 7 harikasını, Norveç fiyortlarını,Etna yanardağını... (belki de öğrencilerimle birlikte) görmek gerektiğini düşünüyorum.

BENÇOKAYRILIKLARGÖRDÜM
OYÜZDENBİTİŞİKYAZIYORUM
"HERŞEYİ"
serenato
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 11 Mart 2009, 09:46:15 »

Türkiyeden  Her bölgeden 4 yer seçecek olsak buralar nereler olurdu ?

nkaradag
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 11 Mart 2009, 13:06:09 »

Türkiye'den her bölgeden  4 yer seçmek demek 7 bölgeden toplamda 28 yer seçmeyi kastediyorsunuz sanırım,

Hayat İnsanın Cesareti Oranında Daralır Yada Genişler! Hayatini Kontrol Etmek Senin Elinde
nkaradag
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 11 Mart 2009, 13:25:09 »

Kendi seçimimi belirteyim, Güney Doğu Anadolu bölgesinde;  Şanlıurfa (gap projesi),(Hasankeyf) Batman ,Mardin, Diyarbakır, Doğu Anadolu bölgesinden; Erzincan ,Malatya,Ağrı,Elazığ,Van, İç Anadolu bölgesinde; Ankara ,Sivas,Eskişehir, Konya,
Ege bölgesinde;İzmir, Manisa,Aydın,Ayvalık
Marmara bölgesi ;Çanakkale (Kazdağları),İstanbul,Adapazarı,İzmit
Akdeniz bölgesinde; Antalya, Fethiye,Adana ,Hatay
Karadeniz, Bartın(Amasra),Trabzon,Kastamonu,Samsun veya Amasya olurdu.

DeDe
Ahmet Aydoğmuş
Genel Moderator

Performans: 1411
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 12 Mart 2009, 18:09:32 »

Güzel bir fikir jimnastiği. Öğretmenin hızlı bir bilgisayarı olmalı (Bu hepimizde var zaten). Sınırsız internet bağlantıs. Alanımızla ilgili dergi abonelikleri. Bilimsel dergileri takip etmek. Dil öğrenmeye veya varsa geliştirmeye çalışmak. Önce yakın çevremizden başlayarak çevre incelemeleri. Bir de bunları gerçekleştirecek zaman çünkü  kısa sürede olacak iş değil.
   Herkese iyi çalışmalar.

Emekli Coğrafya Öğretmeni Batıkent / ANKARA
nkaradag
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 13 Mart 2009, 06:53:28 »

Hocam selamlar bilgisayarım oldukça hızlı, internet ağımız güçlü ,bu sebeple hızlı dönüş sağlayabiliyorum. Tabi iş arasında müsait olunabilinecek bir zamanda bulmak önemli, bence bu projeye Anadolu liselerinde kaliteli eğitim vermek için kendini geliştiren ve gelişime açık olan siz değerli hocalarımızın sahip çıkması bu fikri paylaşan HALİT hocamıza destek olmanız oldukça önem taşımaktadır. Fikirlerle bir proje hayat bulabilir. Proje öğretmenlerimizi kapsamaktadır. Bizlerin katılımına açık olan bir proje olmuş olsa bende katılmayı çok isterdim.

Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic