Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: öğratmenlerin 3 ay yaz tatili.  (Okunma Sayısı 5359 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
aydın öksüz
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 19 Eylül 2011, 08:50:05 »

sayın bakanımız lütfetmiş öğretmenler artık 3 ay tatil yapmayacaklarmış. en az bir ay seminere tabi olacaklarmış. sanki eğitimin bütün sorunu öğretmenlerin 3 ay (3 ay da değil zaten) tatil yapmasıymış gibi. öğretmen düşmanı olmayan bakan olamıyor mu acaba? seminer verecekleri kim seçecek zira onlar genelde seminere daha muhtaç kişilerden seçiliyor. 10 saatte anlattıklarını bir cd' aktarıp bize dağıtsalar yarım saatte anlayacağız.
hasanoğlan
VIP Üye

Performans: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 19 Eylül 2011, 10:00:08 »

İlk teşekkürü ben edeyim dedim.İŞLETME mezunu bir bakanımız oldu.İşletme mantığıyla icraat yapacağı belli oldu.Herkes biliyor işletmelerde emek ve mesai sömürüsü yapılıyor.Bu nedenle bizim tatilimiz göze batmış demek ki.
     Toplam Kalite Yönetmeliği ile başlayan süreç devam ediyor.Okullar ticarethane, öğrenciler müşteri, öğretmenler de işçi gözüyle görülüyor.Eğitim ve sosyal boyut gözardı ediliyor.Öğretmenleri işçiler gibi otomasyonun bir parçası olarak görürlerse, okullarn eğitim ve sosyal yönü kalmaz zaten.

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür,
Ve bir orman gibi kardeşçesine
ahmetselim
VIP Üye

Performans: 143
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özcan KULAKSIZ Üsküdar Mithatpaşa M.T.A.L

« Yanıtla #2 : 19 Eylül 2011, 11:05:15 »

mesleğimiz bu hükümet zamanında yerlere çakıldı maalesef...bizi anlamayan bakanlarla ancak bu kadar olur...

"Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. “Yürüyeceğim” de, bas ve yürü!"
yasin77
Yeni Üye
*

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 19 Eylül 2011, 11:10:17 »

bu tür uygulamaların eğitim sorununu çözeceğine inanan varsa ben 1 hafta tatil yapmaya razıyım....öncelikli olarak ilköğretim sistemini , sınıfta kalma ve geçme yönetmeliğinin elden geçmesi gerekiyor acilen...liseye gelen öğrenciler beyinleri boş geliyor.......
arsimela
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 19 Eylül 2011, 13:11:52 »

öğrenciler başarısız oldu mu? suçlu öğretmen ...öğrenciler çalışmadı mı? suçlu öğretmen...öğrenci anlamayınca suçlu öğretmen...sistemin yapılan müfredatların hiç kabahati yok onun için işe öğretmeni düzeltmekle başladılar...onu da zaten kuşa dönen tatili iyice kısaltmakta buldular...o da olmazsa 7/24 mesai yaparız,öğrencinin yerine sınava gireriz hatta iş'te çalışırız yeter ki başarımız artsın...
yusufdukkel
Uzman Üye

Performans: 85
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 19 Eylül 2011, 13:32:22 »

Demek aramızda 3 ay tatil yapan arkadaşlar da varmış!

İskenderun Demirçelik Anadolu Lİsesi
cpl
VIP Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 19 Eylül 2011, 14:54:34 »

Arkadaşlar bizi hizmet kurslarına alacaklarmış . Seenelerdir hizmet içi kurslarına gidiyoruz . bize ders veren arkadaşlar kazara merkezi kursa gitmiş oradan geri gelmiş demişlerki hocam sen kurs vereceksin . O garibimde ne olduğunu anlamadan gittiği kurstaki aldığı belgeleri slaytta okuyarak bize aktarıyor . anladıkmı MÜKEMMEL ANLADIK...
nani
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 19 Eylül 2011, 17:13:14 »

muhteşem maaşla birde üstüne üç ay tatil yaparak çalışıyoruz ha pardon yatıyoruz ben anlamıyorum nezaman fil dişi kulesinden inip gerçeklere bizimle aynı seviyeden bakan bir bakanımız olacak artık hayallerimi ve umutlarımı kaybetmeye başladım okuduğum üniversiteyi düşünüyorum birde öğrencinin karşısında düştüğümüz acınacak durumumuza bakıyorum.ne kadar gayret ettiğimize bakıyorum.bazen vazgeçmek geliyor içimden ama bu ülkeyi ve öğrencileri seviyorum fakat bunları sadece biz biliyoruz herkesin kulakları tıkalı neyse allah yardımcımız olsun hayırlı yıllar
cografya.43
Uzman Üye

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 19 Eylül 2011, 17:23:48 »

verdikleri maaşla bizlerin hala 3 ay tatil yapabildiğine (gerçekte hiç bir öğretmenin yapamadığı bir süre) kendilerini nasılda inandırıyor bakanlar ve etrafındaki yağdanlıkları. Ayrıca bizim ilde il milli eğitim müdürünün isteği ile teneffüslerimiz 15 dakikaya çıkartılıp sabah 08 civarında ders i başlatıp, akşam 17 civarında ders bitişi sağlandı. Böylece bizlere il kolluk kuvveti görevide yüklendi. Sanki diğer görev ve sorumluluklar yetmezmiş gibi.
deryaa
Uzman Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 21 Eylül 2011, 19:39:59 »

3 ay tatil mi?
Yapmayın sayın bakanım...
Huko
Uzman Üye

Performans: 57
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 21 Eylül 2011, 19:57:21 »

Aman arkadaşlar yazdığınız yorumlara dikkat edin fazla hükümete yüklenmeyin yoksa bu konu başlığı da kaldırılır:)

Hakan BAHADIR
Baaki
VIP Üye

Performans: 73
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 21 Eylül 2011, 20:24:52 »

bu tür uygulamaların eğitim sorununu çözeceğine inanan varsa ben 1 hafta tatil yapmaya razıyım....öncelikli olarak ilköğretim sistemini , sınıfta kalma ve geçme yönetmeliğinin elden geçmesi gerekiyor acilen...liseye gelen öğrenciler beyinleri boş geliyor.......
Hocam aklınıza ve ellerinize sağlık, teşekkür ederim. Aynı düşünceleri paylaşıyorum. Anadolu liselerinde çalışan arkadaşlar dahi seviyenin çok düştüğünü söylüyorlar ki ben meslek lisesinde çalışıyorum, siz düşünün artık... :-)
SEDATOYKU
VIP Üye

Performans: 226
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 21 Eylül 2011, 20:27:33 »

Aman arkadaşlar yazdığınız yorumlara dikkat edin fazla hükümete yüklenmeyin yoksa bu konu başlığı da kaldırılır:)

"Kraldan çok kralcı var" diye bir söz vardı... onu hatırladım...
blacksi
Üye
**

Performans: 9
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 21 Eylül 2011, 20:36:54 »

hocama aynen katılıyorum.temel sorunları görmek ve çözmek yerine,uğraştıkları işlere bakın.önceki bakan hukukçu,şimdiki bakan işletmeci....sonumuz hayrolsun...

GÜGEF COĞRAFYA
marzuba
VIP Üye

Performans: 385
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 21 Eylül 2011, 20:50:09 »

Ne güzel tatilimiz iki aya çıkacak.

Eyyy devlet çık artık,şişemizin kadehimizin içinden!!!!
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic