Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: merhaba herkese öğrenmem gereken 2 tane sorum var yardımcı olursanırız sevınırm  (Okunma Sayısı 1910 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ibrahim16
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 07 Ekim 2011, 14:14:58 »

1.dogadam alınan bitki örnekleri nasıl korunur?
               2. doga ıle ilgili yapılan bir çalışmada rapor nasıl hazırlanır? Huh?
rustu1975
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 07 Ekim 2011, 14:23:29 »

doğadan alınan bitkileri presleyerek kurutursun ve buşekilde korunur.pres derken çıtalardan pres yaparsın.
MLM
Uzman Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 07 Ekim 2011, 14:33:05 »

bitkileri yaygın kurutma ve saklama yöntemi yukarıdaki öğretmenimizin de belirttiği üzere presleyerek veya lise çağlarında yaptığımız gibi, defter yaprakları arasında kurutarak yapabiliriz.

rapor kısmına izafi yorum yapıcam: sanırım bitki numunesi için çalışma yapıyorsun ve rapor yazıcaksın... çalışmanın ismi,  numuneyi nerden aldığın(yerel isim ve matematik konum), numunenin varsa yerel ismi ve latince ismi, numunenin alındığı yerin yükseltisi, hangi tarih ve mevsimde ve günün hangi saatinde alındığı, numunenin alındığı yerler ilgili lokasyon haritası, toprağın görünür özellikleri(killi-kumlu-humuslu-veya biliyorsan toprak çeşidini yazabilirsin)
numunenin fotoğraflar eklenebilir.

ben böyle bir çalışma yapmadım rapor da yazmadım ama bu gibi detaylara yer verilirse uygun olur gibime geliyor...

çalışmalarınızda başarılar diliyorum.
ibrahim16
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 07 Ekim 2011, 16:21:33 »

Smiley yardımınızdan dolayı tesekkür ederım.aslında ben bitkilerle ilgili bir rapor hazırlamıcam.ben universite öğrenciyim.yakında hocamızla 5-6 kişilik bi grup la arazı çalışmasına gitcez bana orada yardımcı olacagını sandıgım   5 soruluk bi ödev verdi hoca  ve mutlaka yapmam gerekıo diğer 3 soruyu hallettim gibi tam olmasada hala arastırmaktayım.istersenız 5 ini yazıyım yardımcı olursanız sevinirim.

1-coğrafya arazi çalışmalarında sırt çantasında bulunması gerekenler nelerdir ?
2-doğadan örnek alırken nelere dikkat etmeli?
3-örnek alımında fişleme nasıl yapılır?
4-bitki örnekleri nasıl korunur?
5-rapor nasıl hazırlanır?
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic