Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kpss kitapları  (Okunma Sayısı 2161 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Huko
Uzman Üye

Performans: 57
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 13 Ocak 2009, 16:39:05 »

Sevgili arkadaşlar,Kpss kitaplarıyla ilgili bir şikayetimi paylaşmak istedim sizinle.Dün incelediğim bir kitap çok dikkatimi çekti. Deneyimli dershane öğretmenleri tarafından yazıldığı söyleniyordu kitabın ama hiç bir coğrafyacının adı da verilmiyordu.Hele iç sayfada  kitapta verilen bilgilerde yanlışlık olduğu taktirde öğretmenlerin ve yayın kuruluşunun hiçbir sorumluluk kabul etmemesi gibi bir ifade vardı ki çok ilginç geldi bana acaba mı??dedim.Acaba mı?Kafamda kocaman bir soru işareti oluştu.kitap 9 baskı yapmışHuh?Huh?Huh?Çok fazla yorum yapmıyorum ama mesleğimize sahip çıkalım diyorum.Hoşçakalın.

Hakan BAHADIR
DoguateS
Doğu ATEŞ
VIP Üye

Performans: 1781
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #1 : 13 Ocak 2009, 17:25:22 »

Değerli hocam bezner bir sıkıntıyı dün de bir yazımda dile getirdim.
KPSS yayınları oldukça kötü... Mevcut kitaplardan bir kısmı çok satılmasına rağmen çok kötü. Gerçekten yapılan hatalar dikkat çekici ve üzücü... isim vermeyelim ama sap ve saman iyice birbirine girdi...

Yeliz Kamiş
Uzman Üye

Performans: 160
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 13 Ocak 2009, 19:37:04 »

Hocam çok haklısınız, piyasada o tarz kitap sayısı çok fazla...
bu durum KPSS'de kendini daha çok gösteriyor...
kitap yazmak sanıldığı kadar kolay değil, ben KPSS kitabı yazarı olarak ve yıllardır bu işin içinde olduğum halde kitabımı her baskıda yeniden şekillendiriyorum, çünkü her defasında kitabı güncellemek ve gözden kaçan (ufak bile olsa) hataları düzeltmek gerekiyor...kaldı ki 9. baskısını yapan bir kitapta bunların olması pek de affedilir bir durum değil...
KPSS coğrafyada konu kapsamı dardır, fakat çok fazla detayın bilinmesi gerekiyor...ancak KPSS müfredatına çok iyi hakim olmayan (çoğunlukla alan dışından) insanlar bu işi yapmaya kalkıştığında ne yazık ki ortaya büyük hayal kırıklığı yaratan kitaplar çıkıyor...
bizler öğrencilerimizi elimizden geldiğince bu konuda uyarıyoruz ama ulaşamadığımız öğrenciler malesef yanlış bilgilerle kafası karışmış bir halde sınava hazırlanmak durumunda kalıyor...
umarım artık konusunda uzman, yeterli donanıma sahip ve sadece para kaygısı gütmeyen kişilerin yazdığı kitaplarla dolup taşar ortalık...çünkü gelişigüzel bilgilerin yarattığı kirlilikten artık hepimiz yorulduk...
herkese iyi çalışmalar
sevgiler
Yeliz Kamiş

güzel günler göreceğiz çocuklar...güneşli günler...motorları maviliklere süreceğiz...
MuRaDıM
Yeni Üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 06 Mart 2009, 15:16:52 »

coğrafyayı bilmeyen coğrafyacıların(!) yetiştirdiği bir coğrafya aşığı sosyal bilgiler öğretmeni olarak dediklerinize katılıyorum, hatta şahit dahi oluyorum.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic