Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Kabartma harita konusunda yardım..  (Okunma Sayısı 3441 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
nkutan
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 26 Mart 2011, 12:46:45 »

Arkadaşlar ben bir Türkiye haritasında bölgelere göre iklim ve bitki örtüsü bağlantısını belirticek bir materyal tasarlıyorum..Haritanın zeminine bölgenin özelliğine göre bitki örtüsünü yerleştirmem gerekiyor ancak bunu yaparken ne tür malzemelerden yararlanabileceğimi kestiremedim..Fikirlerinize ihtiyacım var,şimdiden teşekkürler Smiley
oykuharita
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #1 : 24 Mayıs 2011, 06:25:21 »

Hocam www.oykuharita.com.tr de yararlı bilgiler kısmında amator kabartma harita yapımına ait ornekler var,faydalanabılırsınız saygılarımla .
kemotek56
Yeni üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 24 Mayıs 2011, 07:36:51 »

selamlar
kabartma haritası yaparken cam macunu ile yapmak bence en mantıklısı çünkü istediğiniz zaman değişiklik yapabiliyorsunuz ayrıca boyanması da kolay ben 1 tane türkiye ve 1 tane dünya haritası yaptım cam macunu ile ve gayet te güzel oldu derslerde kullanıyorum.

Sadece iki şey sınırsızdır, evren ve insanoğlunun ahmaklığı, ilkinden o kadar da emin değilim. Aptallığın en büyük kanıtı, aynı şeyi defalarca yapıp farklı bir sonuç almayı ummaktır.
Albert Einstein
oykuharita
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #3 : 24 Mayıs 2011, 15:31:22 »

Hocam biz profosyonel olarak yapıyoruz ,standartlara uygun olarak .Fakat sitemizde okullarımızın amatör calısmalarını da yayınlıyoruz ,diger hocalarımıza referans olması bakımından hem de harita ogrenımını tesvık etme sebebiyle.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic