Anket
Soru: türkiyede ki eğitim sistemi hatalı mı sizce değişmeli mi?  (Oylama kapandı: 03 Haziran 2009, 05:40:36)
evet değişmeli - 17 (100%)
hayır değişmelmeli - 0 (0%)
Toplam oy: 0

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: eğitim sistemi  (Okunma Sayısı 2215 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BeYaZ GeLiNcİk
Deneyimli Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

Hayırlı ramazanlar

« : 19 Mayıs 2009, 05:40:36 »

eleştiri ve yorumlarınızı bekliyorum  evet diyen yada hayır diyenler sebeplerinide açıklasınlar şimdiden teşekkürler..
ATAYURTLU
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 22 Mayıs 2009, 20:41:44 »

geçenlerde bir arkadaşım anlatmıştı,yurtdışında rusyada ,bizim matematik dersinde okutulan ünlü bir matematik ders kitabını incelemesi için rusyanın bir hayli yaşlı olan matematik konusunda rusyanın ordinaryusu olan ve izin vermediği hiçbir matematik ders kitabının okutulmadığı birisi(şimdi yaşıyor mudur?bilemem)bizim ünlü matematik ders kitabını incelemiş ve üzerine.'' bu kitap,öğrencinin beynini öldürür'' kesinlikle ders kitabı olarak  okutulmasın ,diye yazmış. fazla söze gerek var mı?eğitim ve öğretim sistemi en kısa zamanda her türlü ideolojilerden arındırılıp,gerçek anlamda bilimsel bir nitelik kazanmalı,insanlarımız giyinişine ,görüntüsüne,ideolojisine ,parasına ,ahbaplığına göre değil bilgisine ilim ve irfanına göre değerlendirilmeli ve belirli basamakları buna göre tırmanmalı ve herkes hakettiği yere ,hakettiği ölçüde gelmelidir.eğitim psikoloğlarının.ülkemizin gerçeklerini bilen.insanını tanıyan pedagoglarında içinde yeraldığı,konusunda uzman ve tam yetkiyle donatılmış geniş katılımlı bir heyet tarafından eğitim sistemimiz yeniden ele alınmalı ve ülkemizin bir an önce gerçek bilimi,ilimi,irfanı yakalayacağı bir zemin oluşturulmalıdır.diye düşünüyorum.dünya ve bölgemiz güçlü bir TÜRKİYE bekliyor.beklentileri boşa çıkarmıyalım.

ERER

''hori hoo  ... Hey,Yüreği yanan,gönlü perişan''
konaklim
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 23 Mayıs 2009, 10:01:42 »

eğitim sistemi tamıyla rezalet.bu sistemi öngerenlerin hiçmi duygusu evladı yok merak ediyorum.Coğrafya dersini resmen biyoloji tarih kimya derslerinin uşağı yapmışlar
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic