Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Degerli meslektaslarimdan yardim istiyorum  (Okunma Sayısı 1993 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
cgdmert
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 21 Ocak 2012, 22:00:35 »

merhaba arkadaslar, benim bir odevim var ama bir turlu yapamiyorum, yardimci olursaniz sevinirim.

odev konusu cografya ile ilgili bir konuyu nasil gunluk hayata derleyip pratik bir sekilde ogrencilere anlatabilirsiziniz?

tarih ogretmenligininde okuyan bir arkadasim bu odevi su sekilde yapmis: iste bilgisayari osmanli devletine benzetmis, bilgisayardaki her bir dosyayi ittifak devletlerine virus programini iliaf devletlerine benzetmis.... bu sekilde cocuklara anlatirim dedi hocaya ve gecer notu aldi.

ama ben nasil hazirlicami bilemiyorum,bebegim cok kucuk onunla ilgileniyorum surekli, yardimlarinizi bekliyorum tesekkur ederim
kemotek56
Yeni üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 22 Ocak 2012, 09:19:21 »

geçer not aldığı hoca kim
bence anlamsız
seminerlerde bilmiş bilmiş konuşan kişilere sorsan kendilere de bir şey diyemiyor çoğu zaman .yüzlerce örnek verilebilir bu örnekleri bir çocuk bile verebilir de.
değerlendirme kriteri olmadığı için bu işler pratikte pek uygulanamıyor.
 coğrafya için soruyorsan böyle örnekler kitaplarda bile var portakal kabuğu parçaları projeksyon yöntemleri .levha tektoniği  gibi

Sadece iki şey sınırsızdır, evren ve insanoğlunun ahmaklığı, ilkinden o kadar da emin değilim. Aptallığın en büyük kanıtı, aynı şeyi defalarca yapıp farklı bir sonuç almayı ummaktır.
Albert Einstein
sibel032
Uzman Üye

Performans: 35
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 30 Ocak 2012, 01:58:40 »

bir yanım sağlıkçı olduğu için genellikle insan bedeninden yola çıkarım. Örneğin orojenez sırasında kıvrılma ve kırılma örneğini kemiklerin kırıldığı ama eklemlerin kıvrıldığı, bunu belirleyenin materyalin sertlik derecesi olduğunu vurgularım.

Hayatta en büyük zenginlik sevimli bir evlat, sevgi dolu bir eş. Elhamdülillah...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic