Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Böyle bir uygulama varmı aciillll  (Okunma Sayısı 2655 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
herzemi
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 28 Eylül 2010, 09:01:08 »

Ben bir meslek lisesinde çalışıyorum. haftalık ders proğramı hazırlanırken 10. sınıflarda az mevcutlu olan bazı sınıfları sadece bazı kültür dersleri için birleştirerek ortak ders oluşturuldu. Örneğin coğrafya dersi için farklı alanlarda olan 3 adet 10.sınıfı birleştirerek tek sınıfta eğitime tabi tutuyorlar. Böylece hem coğrafya ders sayıları düşmüş oldu, hemde başka öğretmenler az öğrenci ile ders işlerken size fazla öğrenci düşmüş oluyor.
Bu uygulamanın yasal bir tarafı varmı? Yazarsanız sevinirim.
nur76
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 28 Eylül 2010, 09:14:09 »

sevgili herzemi ben de kız meslek lisesinde çalışıyorum aynı uygulama bizim okulda da var, maalesef  sınıflar kültür dersinde birleştiriliyor ve sınıflar 40 kişi oldu.
EGEHAN
Uzman Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 28 Eylül 2010, 09:45:29 »

BU UYGULAMANIN SEBEBİ NEDİR ARKADAŞLAR
ahmet_korkmaz52
Sürekli Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 28 Eylül 2010, 14:13:53 »

Sayın hocam E.Bilgi yoluyla bakanlığa yazın ve görüş isteyin,en sağlamı bu olacaktır

http://www.meb.gov.tr/BilgiEdinme/bilgiedinme.asp
bedirge
Moderator

Performans: 56
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #4 : 28 Eylül 2010, 17:54:25 »

Arkadaşlar bizim okulda da aynı durum sözkonusu ancak zorunlu ders yannda seçmeli olarak da 2 saat seçimi yapıldı.
Bu durumun sebebi (Bizim okul için uygulanan ÇPL) alan seçimi ortadan kaldırılınca, özellikle meslek sınıflarının dışında alan seçmek isteyen 10. sınıf öğrencilerimize fen ve sosyal+TM ağırlıklı derslerin olduğu 2 ders programı hazırlandı, fen öğrencilerine ayrı bir sınıf olarak sayısal ağırlıklı dersler seçildi. TM+Sosyal öğrencileri ise ortak derslerde bir arada seçmeli derslerde ayrı sınıflarda ders görmek üzere bir program hazırlandı.

http://yenicografyam.tr.gg/ Hasankeyf'e Sadakat...
cpl
VIP Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 28 Eylül 2010, 19:50:57 »

yeni sisteme geçilince cpl ve meslek liselerinde çalışmayın diyorlar artık çünkü ders sayıları git gide azalıyor geçen yıl 48 saat olan coğrafya bu yıl 36 saate düştü.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic