Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Anlamakta Zorlanıyorum  (Okunma Sayısı 6670 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
stream1
Sürekli Üye

Performans: 32
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 20 Ekim 2010, 18:55:32 »

Geçenlerde aydın çineden geçtim. Yatağan yönünden gelerek yolda inanilası zor bir güzellikte kayaların olduğu bir alan var çine barajına yakın.İçimden Tor topoğrafyası örneği olabilirmi diye düşündüm ve eve geldiğimde kısa bir web araştırması sonucunda TOR olduğunu gördüm hemde tek örneğin sadece bu olmadığını ve Uludağda da olduğunu gördüm.

Peki bizim kitaplarda neden bu örnekler yok nerede yakından uzağa ilkesi yada 11.sınıf kosu işliyorsunuz karbon döngüsü ,azot döngüsü ve tam tabiri ile dam üstünde saksağan vur beline kazmayı "HİDROELEKTRİK POTANSİYEL" kel alaka
yine 12.sınıfta ekonomik faaliyetlerin sosyal kültürel etkilerini işliyorsuunuz Kitabın ne anlattığı RHUR havzasını hangi amaçla örnekledikleri belli değil Peki nis vb örneklerin yanında yokmu Türkiyeden bir örnek örnek için turizm bile yeter oysa Türkiyeden kuşadası -Antalya
9.sınıf kitabı sözde gözden geçirilmiş görün bakınki profil çıkarma etkinliğinde yanlışlık yanında yine bir etkinlik ondada keza hata  eğeee sonra Yılmaz Özdil öyle dedi Miktat Kadıoğlu kafa yaptı söyler ve yaparlar tabi.
Yılmaz Özdile kadar kimsede tık yok.Allahtan Ramazan ve Cemalettin hocalar birşeyler yazdı.Onlar bile sonradan değindi ANLAMAKTA GERÇEKTEN GÜÇLÜK ÇEKİYORUM.Baştan sona yıkanmak lazım sanırım.

Gökalp Erhan Güzel
 "HAYATIN BİLGİSİ YA DA SADECE COĞRAFYA
geomaster
Uzman Üye

Performans: 69
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #1 : 20 Ekim 2010, 19:40:52 »

Hocam yazınızın ilk bölümünü anlıyorum da 2. bölümde ne anlatmak istediğinizi anlamış değilim?

Fahrettin ASPİRİN
stream1
Sürekli Üye

Performans: 32
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 20 Ekim 2010, 19:56:00 »

Hocam yazınızın ilk bölümünü anlıyorum da 2. bölümde ne anlatmak istediğinizi anlamış değilim?
hocam kısaca programın içeriğini dolduramadığımız gibi doğru dürüst kitapta yazamıyoruz.işin muhatapları yani akademisyenlerimiz yanlışları veya değişimleri zamanında düzeltemedikleri ve gerekli uyarıları yapamadıkları için başkaları tarafından ti ye alınıyoruz. bölge kavramı ve bir çok iklim konusunda olduğu gibi.yakında toprak konusunda da olacak emin olabilirsiniz.çünkü kimse böyle sınıflandırma yapmıyor

Gökalp Erhan Güzel
 "HAYATIN BİLGİSİ YA DA SADECE COĞRAFYA
ibrahim kılıç
Sürekli Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 21 Ekim 2010, 14:07:59 »

hocam ben okul kitaplarının hiç birini kullanmıyorum.içerikten yoksun hatalı bilgiler vs vs vs vs kısaca ben kitapları bir kenera attım
marzuba
VIP Üye

Performans: 385
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 26 Ekim 2010, 14:44:42 »

Okul kitaplarını direk kullanmak lazım çünkü sorular direk kitaptan geliyor.

Eyyy devlet çık artık,şişemizin kadehimizin içinden!!!!
acar54
VIP Üye

Performans: 47
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 26 Ekim 2010, 17:59:03 »

http://www.panoramio.com/photo/36818178

http://www.panoramio.com/photo/13154962

http://www.panoramio.com/photo/36818168

herkes benim gibi uğraşmasın diye.....
 edit:
çine, tor.kml
 google earth ile açılır

zaferim
Üye
**

Performans: 3
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 26 Ekim 2010, 19:32:54 »

Bildiğim kadarıyla kitapların basım parası ve içeriği Avrupa birliği komisyonundan geliyor yoksa her yıl bedava ve geri dönüşümsüz bir şekilde bu kitaplar nasıl yayınlanıp dağıtılır.Öz den yoksun bilimsellikten uzak içerikler olmasa az gelişmiş ülke gençliği nasıl sömürülecek hocam nasıl uyutulacak yaw bazı şeyleri hakediyoz be hocam millet olarak....
vural1967
Sürekli Üye

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 27 Ekim 2010, 07:33:31 »

olayı nerelere getirdiniz vallaha bravo.program konusunda ve hazırlayanlar konusundu bilgi yetersizliği olduğunu düşünüyorum......
aylaman
Yeni Üye
*

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 01 Kasım 2010, 11:38:38 »

ucuz etin yahnisi yavan olur
asilZADE
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 09 Ocak 2011, 15:41:26 »

''zaferim''hocamın yorumundaki ''bazı şeyleri hakediyoz''fikrine katılıyorum çünkü ''insan nasıl olursa öyle idare edilir'' diye bir söz var.Aslında sağa sola suç atmaya değilde,kendimizi düzeltmeye ihtiyacımız var tabi millet olarak buna ihtiyacımız var.evet bende ders kitapları inceleme dersinde bahsedilen yanlışların çoğunu görmüştüm ama ben elimden geldiğince düzelterek anlatmaya çalışıyorum tabi bunların fakında olmayanlar da var yok değil ama başka bir yol bulmalıyız....AMA NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...................Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh??
fatla53
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 11 Şubat 2011, 07:45:46 »

Hep eleştiri yapıyoruz yanlış varsa gören bilen toplumu aydınlatmak zorunda eğer bu toplum içinde sorumlu bir bireyse birazda sucu kendimizde aramamız gerekli her konuyu siyası doğrultuda cevaplıyoruz buda bizi ön yargılı yapıyor öbjektif bakamıyoruz bu asıl problemimiz bunu düzeltmemiz gerekli o zaman olayların çözümü daha kolay olur selam ve sevgiler.
yusufdukkel
Uzman Üye

Performans: 85
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 11 Şubat 2011, 21:16:49 »

Fotoğraflardan anlaşıldığı kadarıyla arazi volkanik.Ama bildiğimiz kadarıyla tor topoğrafyası granitler üzerinde gelişen özel bir topoğrafya. Uludağ'da tor topoğrafyasının bulunması muhtemel çünkü Uludağ bir granit kütlesi.Ancak sanki fotoğraftaki arazi granitten çok bazalt gibi. Yakından gören arkadaşların tespitleri daha ikna edici olabilir. Ama bana pek de tor muş gibi gelmedi.

İskenderun Demirçelik Anadolu Lİsesi
yusufcetin
Uzman Üye

Performans: 57
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 11 Şubat 2011, 21:46:45 »

Ülkemizde granit topografyasına örnek sahalarla ilgili bir makale.

http://www.4shared.com/document/NepyI7aX/KIRBAI_PLATOSU_GNEYNDE_GRANT_T.html
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic