Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 24 Kasım ve Tepki...!  (Okunma Sayısı 6772 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ferhatca80
Uzman Üye

Performans: 187
Çevrimdışı Çevrimdışı

Balıkesir

Site
« : 05 Kasım 2011, 21:27:04 »

amacım siyasi bir tartışma oluşturmak ya da kimseyi kötülemek değil. sadece öğretmene verilen değere (!) bir nebze olsun tepki göstermek. bu amaçla 24 Kasım bunun için ideal bir tarih. tepkimizi göstermek için neler yapılabilir sizlerin görüşlerini de almak istiyorum...
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 05 Kasım 2011, 21:57:18 »

Bence en güzel tepki Öğretmenler Günü ile ilgili hiç bir etkinlikte yer almamak.
azraasmin
Deneyimli Üye

Performans: 43
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 06 Kasım 2011, 06:01:15 »

İş bırakmak en anlamlı tepki sendikalardan ses çıkmassa bireysel olarak
ekol
Uzman Üye

Performans: 27
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 06 Kasım 2011, 19:34:11 »

Güner Hocama katılıyorum. O gün için hiç bir etkinliğe katılmamak.

Ekrem ATEŞ-Ordu Atatürk Anadolu Lisesi Coğrafya Öğretmeni
güneşsen
Üye
**

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 06 Kasım 2011, 21:41:28 »

Merhaba arkadaşlar etkinliğe katılmamak cılız bir eylem olur bence ister sendikalı isterse sendikasız olalım güçlerimizi birleştirerek ortak eylem yapalım.hemde öyle güçlü bir eylem olsun ki bizi yönetenlerin dizleri titresin....
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 06 Kasım 2011, 21:52:20 »

Merhaba arkadaşlar etkinliğe katılmamak cılız bir eylem olur bence ister sendikalı isterse sendikasız olalım güçlerimizi birleştirerek ortak eylem yapalım.hemde öyle güçlü bir eylem olsun ki bizi yönetenlerin dizleri titresin....
Değerli meslektaşım görüşlerinize katılmamak mümkün mü? Fakat haydi eyleme denildiği zaman tüm Türkiye'den olacak katılım % 10 bile olmaz. Hala siz eyleme katılıyorsunuz da hak aldığınızda devlet bizi ayrı mı tutacak? Nasıl olsa aynı haklar bizede verilecek diye sendika üyesi olmayan bunca öğretmen varken eylem dediğiniz gibi sonuçlansa keşke.
castle344
VIP Üye

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 06 Kasım 2011, 22:04:24 »

hiç birşey yapmamak lazım
 seçimlerde bir öğretmenin başbakan olmasını bekleyelim yada muhtarlığa gidelim yoksuluz diye belge alalım  birkaç torba kömür birkaç torba makarna birazda bulgur alalım hastaneye katılım payı vermeyelim  veya taksimde mendil açalım ders çıkışlarında cuma günleri sultan Ahmet. Beyazıt Camii ne gidelim  dilenelim  yada çöplerden atık madde topyayalım olmaz diyen varsa   e birşeyede yaranamıyoruz yani Aziz Nesine kulak verelim sayısı yüzde doksan olan aptallar sürüsüne katılalım  çünkü onlar düşünmüyor
castle344
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 06 Kasım 2011, 22:05:16 »

hiç birşey yapmamak lazım
 seçimlerde bir öğretmenin başbakan olmasını bekleyelim yada muhtarlığa gidelim yoksuluz diye belge alalım  birkaç torba kömür birkaç torba makarna birazda bulgur alalım hastaneye katılım payı vermeyelim  veya taksimde mendil açalım ders çıkışlarında cuma günleri sultan Ahmet. Beyazıt Camii ne gidelim  dilenelim  yada çöplerden atık madde topyayalım olmaz diyen varsa   e birşeyede yaranamıyoruz yani Aziz Nesine kulak verelim sayısı yüzde doksan olan aptallar sürüsüne katılalım  çünkü onlar düşünmüyor
ahmetselim
VIP Üye

Performans: 143
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özcan KULAKSIZ Üsküdar Mithatpaşa M.T.A.L

« Yanıtla #8 : 07 Kasım 2011, 09:24:41 »

Bence en güzel tepki Öğretmenler Günü ile ilgili hiç bir etkinlikte yer almamak
bencede boyle bende birkac yildir boyle yapiyorum.bizi birgun oyalayip 365 gun yerin dibine sokuyorlar biraksinlar artik bu kutlamalari ve meydanlara inelim 1 hafta is birakalim bakin ne oluyor o zaman velilerin hali

"Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. “Yürüyeceğim” de, bas ve yürü!"
sbicici
Uzman Üye

Performans: 38
Çevrimdışı Çevrimdışı

büyük zekalar birlikte düşünür

« Yanıtla #9 : 07 Kasım 2011, 12:14:35 »

çooook uzun zamandır 24 kasım öğretmenler günü değil ki "24 kasım öğretmenleri hatırlama günü" varsınlar 24 kasımda da hatırlamasınlar.

"Şimdi mutluysak eğer ve gülümsüyorsak her güne ve aldırmıyorsak geçen saatlere kötülükler, uçurumlar, soğuk geceler ve yalnız günler geride kaldıysa ve kattıysak yüreğimizi yüreğimize, aynı anda nefes alıp veriyorsak, gözlerimiz yalansa günahsa başkasına, bu bizim eserimiz.. Haklı çıktı bak iç sesimiz.. Sen 'ben'im ben 'sen'sin. İkimiz bir'iz. ve ben çok sevdim ikimizi.."
Badem303
VIP Üye

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 07 Kasım 2011, 17:37:05 »

Arkadaşlar,
  Adam gibi bir eylem yapalım emin olun ne sagcılıkla ne solcukla ilgisi var. ben yuksek lisans yaptım okudum. sınıfa girip bilgimi yıllarımı veriyorum. hizmetliler inanın bizden çok çok rahat.. Yazıklar olsun bizi bu halleere düşürenler bir harf ögretenin kırk yıl ................................   noktaları istediginiz gibi tamamlayın 
baba08
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 08 Kasım 2011, 17:07:18 »

Ya insaf arkadaşlar ya!aldığınız paranın azlığından, yoksulluktan dem vuruyorsunuz ya.Ne kadar maaş istiyorsuunuz açıkçası çook merak ediyorum!
çiğdem
Deneyimli Üye

Performans: 33
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 08 Kasım 2011, 18:01:42 »

maaş hem mesele hem değil ama önemli olan bu kadar kalabalık bir camianın kendi bakanı tarafından yok sayılması.ben de yukarıda yazan arkadaşlar gibi her zaman göstermelik yapılan 24kasım etkinliklerine bu yıl katılmamak gerektiğini düşünüyorum
Badem303
VIP Üye

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 09 Kasım 2011, 12:04:28 »

maaş sorun degil hizmetliyle beni aynı kategoriye hatta meb çalışan memur benden fazla alıyorsa bu iki kademe asla bana saygı duymaz duymuyorlarda. asla evladımın öğretmen olmasını istemem bir onuru var meslegimizin.
eskiyapar
Yeni üye
*

Performans: 4
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 09 Kasım 2011, 17:10:40 »

Öğretmenler hiç bir zaman bu derece horlanmamıştı.Hizmetlisinden üst düzeyine kadar bütün meb çalışanlarına önemli maaş artışları sağlandı.Öğretmene sıfır.Mesleğin itibarı yerlerde sürünüyor.Öğretmeni vasıfsız ve gereksiz gören yaklaşımlar aldı başını gidiyor.Konuyu açan meslektaşım siyaset yapmak istemiyorum demiş.Elbette farkındayız.Oy verelim vermeyelim.Bütün öğretmenler zarar görüyor.Yıpratılıyor.Küstürülüyor.Kinlendiriliyor.Bu itibarla 24 Kasım artık komedi günüdür.Artık yutmuyoruz.Öğretmenim Canım benim demesinler.Öğretmenim paranı veriyoruz dersini anlat desinler.Söylenecek çok şey var ama kime söyleyelim.
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic