Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Lütfen Yardım...Sayfa 142 Ders Dışı Etkilnlik  (Okunma Sayısı 1809 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
onderakkoz
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 13 Mart 2009, 16:36:45 »

Sayfa 142 Ders Dışı Etkilnlik hakkında bilgisi olan belgesi olan paylaşabilir mi lütfen Huh? yardımlarınızı bekliyorum...şimdiden teşekkürler
cnn adt
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 13 Mart 2009, 20:26:03 »

ODTÜ Atatürkçü Düşünce Topluluğu olarak geleneksel hale getirdiğimiz yardım kampanyamızın 9.su, bu dönem Bilkent, Başkent ve Çankaya Üniversiteleri Atatürkçü Düşünce Toplulukları ile ortak bir çalışma olarak Hakkari’nin Şemdinli ilçesinin Konur Dereyanı İlköğretim Okulu’na gerçekleştirilecektir.

Yardım kampanyası yapılacak okula yönelik yapılan durum tespiti çalışmaları sonucunda okulun ihtiyaçları şu şekilde belirlenmiştir:

1- Kitap ve Kırtasiye Yardımı
Okulda daha iyi bir eğitim alabilmeleri için öğrencilerin, ilköğretim seviyesine uygun okuma ve ders kitaplarına, kırtasiye malzemelerine ( kalem, defter ve resim malzemeleri vb.) ihtiyacı vardır. Elimizde yeterli sayıda ansiklopedi bulunduğu için, ansiklopedi yardımı gerekmemektedir.

2- Görsel ve İşitsel Eğitim Araçları Yardımı

Okulda, günümüzde çağdaş bir eğitimin parçası olan bilgisayar, CD oynatıcı (VCD player), DVD oynatıcı (DVD player), yansıtıcı (projektör), tepegöz, televizyon gibi görsel ve işitsel eğitim araçlarının yanında yazıcı, tarayıcı, törenler için ses yayım cihazı gibi diğer malzemelerin yokluğundan dolayı okulda eğitim faaliyetlerinin yürütülmesi açısından sıkıntılar ortaya çıkmaktadır. Bu ihtiyaçların karşılanması gerekmektedir.

3- Sınıflardaki Genel Eksiklikler

Okulun, ilkyardım dolabı, harita, kapaklı sınıf dolabı, pano gibi eksiklikleri vardır. Bu eksikliklerin giderilmesi gerekmektedir.

4- Temizlik Malzemeleri Yardımı

Öğrencilerin sağlıklı bir ortamda eğitim ve öğretime devam edebilmeleri için son derece önemli olan sabun, deterjan, tuvalet kağıdı, paspas, tuvalet aynası gibi temizlikle ilgili araç-gereçler okulda eksiktir. Bu ihtiyaçların karşılanması gerekmektedir.

5- Sivil Savunma Malzemeleri Yardımı

Okulda, doğal afet durumlarında kullanılabilecek sivil savunma malzemelerine (yangın tüpü, kürek, kova vb.) ihtiyaç vardır.

6- Beden Eğitimi Malzemeleri Yardımı

Okulda 7-16 yaş grubuna dahil olan öğrencilerin bulunduğu göz önüne alındığında beden gelişimleri için kullanılabilecek malzemelere (minder, sünger, voleybol ve futbol topu, masa tenisi filesi ve raketi, voleybol filesi, okul takımı için forma, eşofman) ihtiyaç vardır.

7- Mobilya Yardımı

Okulun genel eksikleri dahilinde olan öğretmen masası (kürsü), sınıf dolabı, kütüphane dolabı (kitap rafı), bilgisayar masası, bilgisayar sandalyesi gibi malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır.

8- Kıyafet Yardımı

Okulun 7-16 yaş aralığındaki öğrencilerinin genel anlamdaki eksikliklerinden kıyafet (günlük giyim, okul takımı için forma, eşofman) ve ayakkabı yardımlarına ihtiyaç duyulmaktadır. (Yardım olarak gönderilecek kıyafet ve ayakkabıların kullanılmamış olması tercihimizdir.)

Bu ihtiyaçlar doğrultusunda 8 Mayıs 2009 tarihine kadar süren kampanyamıza yapacağınız yardımları aşağıdaki iletişim adreslerinden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Adres: Atatürkçü Düşünce Topluluğu Kültür İşleri Müdürlüğü 06531 ODTÜ/ANKARA

Tel: 0 312 210 60 11 / 0505 626 87 62 / 0554 807 04 98

Belgeç (faks): 0 312 210 79 50

E-posta: yardimkampanyasi2009@yahoo.com

www.odtuadt.com

--------------------------------------------------------------------------------

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic