Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Dünya-eksen eğikliği-Turist Ömer ve Acun  (Okunma Sayısı 6291 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Pinus
VIP Üye

Performans: 169
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 15 Kasım 2007, 12:53:41 »

Merhaba arkadaşlar. Bu etkinlikler Orjinal- Başka yerde yok!!!
Dünya' nın Şekli, Hareketleri ve Sonuçları- Eksen Eğikliği ile ilgili bir takım etkinlikler hazırlamıştım. -Turist ömer ve acun- İşte bir bölümü..
Bakalım sizler de beğenir misiniz: ( her türlü eleştirilerinizi bekliyorum)

http://rapidshare.com/files/69876510/DueNYA-ACUN-tUR__304_ST_oeMER.doc.html

WALLES
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 15 Kasım 2007, 13:37:51 »

çok merak ettim ya
WALLES
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 15 Kasım 2007, 13:38:15 »

ama meb izin vermiyor
Pinus
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 15 Kasım 2007, 13:48:45 »

çok merak ettim ya

ama meb izin vermiyor

Net olarak ifadenizi anlamadım; rica etsem daha açık olur musunuz; daha önce de söylediğim gibi eleştirilere açığım: ama lütfen ifadelerinizin içinde " yaa" gibi kullanımlar olmasın Sad

Turist Ömer' e gelince; sanırım Sadri Alışık' ın Türk sinemasına katkıları ve "Turist Ömer serisinin" ne kadar toplumuzca beğenildiği yadsınamaz. Ve de günün her saatinde bir Sadri Alışık filmine rastlamamız olasıdır.Turist Ömer Uzay Yolunda" filminin metni birebir bu filmin senaryosundan alınıp konuya uygun hale tarafımdan dönüştürülmüştür. Ama asıl senaryo çok az bir değişikliğe tabi tutuluştur. İfadeler argo bile olsa bunlar film seyredilirken aynen işitilmektedir. Amaç Dünya konusunu daha eğlenceli kılmaktır. Ama "ne kadar kullanılabilir" bilmediğim için herkesin değerli yorumlarını beklemekteyim.

ahmetselim
VIP Üye

Performans: 143
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özcan KULAKSIZ Üsküdar Mithatpaşa M.T.A.L

« Yanıtla #4 : 15 Kasım 2007, 15:48:10 »

çok ilginç!

"Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. “Yürüyeceğim” de, bas ve yürü!"
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #5 : 15 Kasım 2007, 16:02:24 »

Hocam çalışmanız gerçekten çok özgün,kutlarım.Bu tür çalışmaların öğrencilerinizin başarılarındaki katkılarını da merak ettim,paylaşırsanız sevinirim...

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
erten
VIP Üye

Performans: 14
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 15 Kasım 2007, 16:19:33 »

Sayın Pinus; Öğrencilerimize dersi sevdirmek,konuyu kavratmak açısından oldukça önemli etkinlik.
paylaşım için teşekkürler.
Pinus
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 15 Kasım 2007, 16:21:25 »

Değerli zg09,
Öğretmenim, ben öyle seneleri devirmiş bir öğretmen değilim, bu sene daha ilk yılım.  Shocked Bu çalışmayı mesleğe başlamadan önce hazırlamıştım. Amacım "metne" dökülmüş çoklu zeka çalışmaları yapmaktı. Siz de takdir edersiniz ki lise seviyesinde "çoklu zeka uygulamaları ile coğrafya " anlatımını bulmak pek mümkün değil. Tabiki böyle çalışmalar var ama sağa sola dağılmış organize olmamış biçimde. Bu çalışmamı özel ders verdiğim hiperaktif ( hatırlatmak isterim dikkat dağınıklığının hat safhada olduğu bir hastalık) bir öğrencim de kullandım. Ve gerçekten çok başarılı oldu: ancak normal lise seviyesindeki öğrenciler için "Acun" belki ama Turist Ömer' in çok etkili olacağını düşünmüyorum, öğrencinin kavrama durumuna göre değişir, henüz onlarda uygulamadım. Biraz da amacım Coğrafya!yı hep Öss test sorularında ki coğrafya dan çıkarıp hayatın içine katmak. Bunun için ABD ve U.K daki "teaching Geography" sitelerini inceledim, tek kelimeyle " harika harika harika". Yine ingilizce ders kitaplarını( MEB kileri değil) incelediğiniz de dil öğretiminde çoklu zekanın en mükemmel şekilde uygulandığına tanık olursunuz. Benim derdim de bu. Sizce bu çalışmayı normal lise öğrencilerin de de kullanmalı mıyım: ya da üzerinde ne tür değişiklikler yapmalıyım?

Bu arada öğretmenim ilginize çok teşekkür ederm.
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 15 Kasım 2007, 16:24:54 »

sağolun hocam, ilginç bir çalışma

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #9 : 15 Kasım 2007, 16:31:06 »

Hocam çalıştığınız okulun öğrenci yapısı da önemli.Nasıl bir okulda çalıştığınızı bilmiyorum.İlgi düzeyi zayıf öğrencilerin olduğu bir okulda olumlu sonuç verebilir.Ancak anadolu lisesi düzeyinde istesek te istemesek te öğrenci coğrafyaya ÖSS bazında bakıyor.Son düzenlemeler zaten öğrenciyi araştırmaya,etkinlik yapmaya yönelttiğinden öğrenciler rahatsız oluyorlar,istiyorlar ki konuyu anlatalım,not aldıralım ve test çözelim.Yine de izin verirseniz bu etkinliği kullanmak istiyorum...

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
Pinus
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 15 Kasım 2007, 16:51:40 »

Hocam çalıştığınız okulun öğrenci yapısı da önemli.Nasıl bir okulda çalıştığınızı bilmiyorum.İlgi düzeyi zayıf öğrencilerin olduğu bir okulda olumlu sonuç verebilir.Ancak anadolu lisesi düzeyinde istesek te istemesek te öğrenci coğrafyaya ÖSS bazında bakıyor.Son düzenlemeler zaten öğrenciyi araştırmaya,etkinlik yapmaya yönelttiğinden öğrenciler rahatsız oluyorlar,istiyorlar ki konuyu anlatalım,not aldıralım ve test çözelim.Yine de izin verirseniz bu etkinliği kullanmak istiyorum...
Öğretmenim tabi ki de. Tecrübeli ellerde daha yetkin kullanılacağına eminim ve de sonuçları benden daha iyi analiz edebileceğinize de. Bu çalışmanın geri kalan bölümünü de yarın bugün siteye gönderirim.
Öğretmenim ben özel bir dersanede çalışıyorum; amacım iyi bir kolejde çalışmak idi ancak dersanede pişmeden gelme dediler. Kolejde çalışmayı çok istiyorum çünkü: En alt yapıdan itibaren etkinlik ve projelerle iç içe yetiştiriliyorlar, Öss kaygısı daha az ve çok iyi organize olabilen çocuklar önünüze geliyor. Kalkıp çok rahatlıkla "arazi gezileri " yapabilir siniz. Gerçek anlamda projeler yaptırıp uygulatabilirsiniz. Bu arada dersane dışında hafta da 2 gün de bir devlet lisesinde öğretmenlik yapıyorum

kuvars35
Uzman Üye

Performans: 27
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 15 Kasım 2007, 17:46:28 »

eğlenceli bir çalışma olmuş ellerinize sağlık
tegagaic
Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 16 Kasım 2007, 07:15:15 »

Ellerinize sağlık değişik,eğlenceli bir çalışma olmuş.Paylaşım için de teşekkürler.
ferat54
Site Yöneticisi

Performans: 1681
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 16 Kasım 2007, 13:38:45 »

orjinal ve aynı zamanda güzel bir çalışma.emeğinize sağlık.

aylidya
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 16 Kasım 2007, 17:59:05 »

liselerde kullanışlı olacağını sanmıyorum. ilköğretim için güzel bir çalışma

öyle yıkma kendini/öyle mahsun öyle garip
nerede olursan ol/içerde, dışarda, derste, sırada
yürü üstüne üstüne/tükür yüzüne celladın
fırsatçının, fesatçının, hayının
dayan kitap ile/dayan iş ile