Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 10.sınıf 104.sayfadaki etkinlik  (Okunma Sayısı 9573 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #15 : 23 Şubat 2008, 17:13:53 »

mal bildirimi beyanını yanlış doldurmuş olursun hocam, yanlış beyan suçtur. neyse hocam okula gidince arkadaşlarlada müzakere edelim saygılar

Hocam bizim okulda Coğrafya öğretmeni arkadaşlarla da işin içinden çıkamamıştık.O yüzden burada konuyu açmıştım.Neyse sağlık olsun görüş bildiren arkadaşlarıma katkılarından dolayı teşekkür ederim.

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
vefikpaşa
Uzman Üye

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #16 : 23 Şubat 2008, 20:56:11 »

sayın hocam ,arkadaşlarım şahsi fikir beyan ediyorlar ikna edemedim, son olarak, tbec müfredatında bu konu 3 başlık altında toplanırdı
1.tarım (ziraat,hayvancılık,balıkçılık,madencilik gibi topraktan doğrudan geçim sağlanan faaliyetler)
2.sanayi (fabrika ve atölyelerdeki üretimlerde çalışanlar)
3.hizmet (sağlık,eğitim,güvenlik,ticaret,kültürel,turizm,ulaştırma,imar .... hizmetlerinde çalışanlar)
şeklinde veriliyordu. kaynak: MEB YAYINLARI tbec sayfa 49
saygılar

Güçlü olmak, düşmanını değil, öfkeni yenebilmektir
aydınkarataslar
Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 24 Şubat 2008, 13:12:19 »

Değerli Hocam meb kitaplarının her yazdığı doğru mu?Bazen yanlışlıklar olmuyor mu?
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #18 : 24 Şubat 2008, 13:17:38 »

Değerli Hocam meb kitaplarının her yazdığı doğru mu?

Malesef meb kitaplarında çok sık olarak yanlış bilgilere rastlıyoruz,bu yanlışlık baskı hatasından kaynaklandığı gibi özensiz bilgi aktarımındanda kaynaklanıyor.Eğer TBEC KİTABI inşaatı üçüncül faaliyet olarak gösteriyorsa bu bilgi yanlıştır,yanlış bilgiyi doğru kabul etmek daha büyük bir yanlışlık olur...

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
yesil
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #19 : 25 Şubat 2008, 08:27:55 »

Bazı sanayi kolları hammadde olarak hurda malzemeyi kullanarak üretim yapıyor. Bazı arkadaşların mantığına göre bu tesislerde hizmet sektörüne girecek.  Örneğin özel sektöre ait bazı demir-çelik fabrikaları gibi
vefikpaşa
Uzman Üye

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #20 : 25 Şubat 2008, 09:24:59 »

bir fabrika veya atölyedeki her türlü üretim 2.faaliyettir.bunda tartışma yok.ayrıca hammadde kullanımına bile çok takılmaya gerek yok
son bir ihtimal var bu üçünün dışında tanımlanamayan veya diğerleri bölümü vardı eskiden belki bu gruba da alınabilir.neye dayanarak inşaatın 2.faaliyet olduğunda ısrar ediliyor.kaynak isteyebilir miyim?
saygılar

Güçlü olmak, düşmanını değil, öfkeni yenebilmektir
krdwt
Yeni Üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #21 : 25 Şubat 2008, 18:05:33 »

Bize hocamız 3.faaliyet olarak yaptırdı.Bencede üçüncül faaliyet diye düşünüyorum. Huh?
F_eMiNe_B
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #22 : 26 Şubat 2008, 18:11:19 »

arkadaşım inşaat ve bayındırlık ayrı ayrı ele alırsak inşaat 2.faaliyete giriyor.
bayaındırlık ise 3.faaliyete giriyor bildiğim kadarıyla yardımcı olabildiysem ne mutlu Wink
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic