Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Akarsular ile ilgili güzel bir oyun  (Okunma Sayısı 3990 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Performans: 443
Çevrimdışı Çevrimdışı

İnegöl Özel Altın Nesil Koleji

« : 01 Temmuz 2008, 14:42:57 »

arkadaşlar akarsu aşınım ve birikim şekilleri ile ilgili güzel bir oyun hazırladım...konu anlatımının sonunda oynuyoruz..

http://rapidshare.com/files/126303628/oyun____305_kt__305_.doc.html

Emeğe Saygı
ada09
Üye
**

Performans: 36
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 01 Temmuz 2008, 15:11:42 »

Sayın hocam tekrar bir bakabilirmisiniz ben indiremedim.
u.karacan
Uzman Üye

Performans: 210
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 01 Temmuz 2008, 15:23:08 »

Sayın hocam şekillere verdiğiniz roller ve senaryolaştırmanız güzel,ama olmuşken daha fazla şekil ve oluşum hazırlayın (film uzun olsun!!!).karstik oluşumları da deneyin. tebrikler..

Ne kadar bilirsen bil,söylediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır.(hz.Mevlana)
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Performans: 443
Çevrimdışı Çevrimdışı

İnegöl Özel Altın Nesil Koleji

« Yanıtla #3 : 01 Temmuz 2008, 15:37:08 »

ben denedim ve kolayca inderebiliyorum

Emeğe Saygı
gamarcoba
VIP Üye

Performans: 179
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 01 Temmuz 2008, 17:03:05 »

sayın hocam tüm paylaşımlarınız için harika paylaşımlarınız için teşekkürler....

Insanlar yasadikca ihtiyarladiklarini sanirlar, halbuki yasamadikca ihtiyarlarlar....
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #5 : 01 Temmuz 2008, 19:16:01 »

Paylaşım için teşekkürler ,ellrinize sağlık.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
zaferkarakuş
Yeni üye
*

Performans: 20
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 01 Temmuz 2008, 21:35:04 »

Çok güzel bir çalışma fikrinize sağlık. Dahasını bekliyoruz. İndiremedim diyen arkadaşlar için metnini göndereyim

MENDERES
Ben diğer akarsu şekillerinden daha farklı olduğumu düşünmüşümdür hep. Çünkü ben başkayım, nasıl mı? Şimdi öncelikle ben sadece düz yerlerde akarım çok da cilveliyimdir. Bir o yana bir bu yana kıvrılır dururum. Ama göründüğü kadar pek de memnun değilim hayatımdan ben. Çok yük taşımak zorunda kalıyorum ve yorulduğum yerde de biriktiriyorum bütün bu yükleri. Ne bu canım hep ben mi taşıyacağım biraz da başkaları yorulsun dimi ama… Şimdi soruyorum sana.

BİL BAKALIM BEN KİMİM?

BOĞAZ VADİ
Eskiden çok yüksek bir dağ vardı şuan benim bulunduğum yerde. Aslında halen daha var o yüksek dağ. Ama bir gün bir akarsu gelerek o dağı öyle derin bir şekilde aşındırdı ki sonunda ben meydana geldim. Ben ne akarsuya benzemişim ne de o yüksek dağa. Ben daha çok hani alfabe de büyük U harfi var ya aynı ona benziyorum.

BİL BAKALIM BEN KİMİM?

DEV KAZANI
Ben hayatta en çok annemi seviyorum.Eğer o olmasaydı ben şuan dünyada olmazdım.Annemin adı da en az kendisi kadar çok güzel.Adı şelale.Boyu benden çok uzundur ve bana hep yukardan bakar.Keşke ona benzeyebilseydim ama bu imkansız ben o kadar kısayım tıpkı bir çukura benziyorum.

BİL BAKALIM BEN KİMİM?

PERİBACALARI
Ben daha çok volkanik arazilerde bulunurum. Bir gün hayatımın dönüm noktası olacak bir olayla karşılaştım bu olay beni çok ama çok değiştirdi.Bir  akarsu çıka geldi benim bulunduğum yere.Tam bu da nerden geldi derken neye uğradığımı şaşırdım.Delirmiş gibiydi.Sularıyla ezip geçti beni hemencecik.Tam ben şimdi ne olacak derken bir de baktım ki eskisinden çok daha güzel olmuşum.Kimi yerlerim yüksekte kalmış kimi yerlerim aşınmış ve sonunda hayal bile edemeyeceğim bir güzelliğe kavuşmuşum.Hatta o kadar güzel oldum ki yurtdışından bile beni görmeye geliyorlar.

BİL BAKALIM BEN KİMİM?

DELTA

Acıyorum bazen bu akarsulara çektiği sıkıntıları düşününce.Bir aşındırıyor bir taşıyor bir de biriktiriyor.Onun kadar sıkıntı çeken yoktur eminim ki aramızda.Belki onu bunun için çok seviyorum ben.Aynı zamanda benim adımı o koymuş ve benim çok güzel bir adım var.Şimdi size kendimle ilgili bir iki ipucu vericem bakalım beni tanıyabilecek misiniz?Ben akarsuların deniz kıyısına malzemelerini biriktirmesi sonucu oluşurum.Topraklarım da çok verimlidir.

BİL BAKALIM BEN KİMİM?

IRMAK ADASI

Benim bulunduğum yerlerde akarsuyun aktığı yatağın eğimini azalır ve yatağı genişler. İşte buralarda yerlerde akarsuyun taşıdığı malzemeler birikerek yüksekte kalırlar.Bazen beni üzerimde hiç bitki olmaz bazen ise kocaman ağaçlar bile yetişebilir.

BİL BAKALIM BEN KİMİM?

Bilgin MUTLU
tegagaic
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 28 Temmuz 2008, 08:36:20 »

Süper Hocam çok güzel ellerine ,emeğine sağlık.Paylaşım için teşekkürler.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic