Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 12.sınıf 1.ünite soruları  (Okunma Sayısı 10885 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Eyüp VURANEL
VIP Üye

Performans: 1115
Çevrimdışı Çevrimdışı

Ali Güral Lisesi-Kütahya

Site
« : 18 Eylül 2008, 22:15:16 »

12. sınıf coğrafya ders kitabı
1. bölüm ölçme ve değerlendirme soruları
http://www.4shared.com/file/63539886/e3b14b03/12_snf_kitab_1_nite_sorular.html

Ali Güral Lisesi-Kütahya
Merih Kayra Zencir
VIP Üye

Performans: 1124
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 19 Eylül 2008, 07:52:38 »

teşekkürler hocam.ama bence sadece soruları değilde aynı zamnda sorulara kedinizin verdiği cevaplarıda verseydiniz daha güzel olurdu.sonuçta soruları herkes zaten kitaptan inceleyebiliyor.cevaplarımızı paylaşsak daha iyi olur.

Kayracan
Arbeste
VIP Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 19 Eylül 2008, 11:20:40 »

çoktan seçmeli sorularının cevapları;
1-C 2-C 3-C 4-B 5-A 6-E 7-C 8-C 9-B 10-E 11-B 12-C 13-C
Boşluk doldurma;
1-kırıklar 2-kasırga 3-karbondioksit, metan, diazotmonoksit 4-düşme 5-küresel ısınma
6-kıyı çizgisinde 7-kuraklık 8-kuraklık
forumda konu açmayı bilsem diğer ünitelerin cevaplarında da yardımcı olmak isterim.herkese kolay gelsin
Eyüp VURANEL
VIP Üye

Performans: 1115
Çevrimdışı Çevrimdışı

Ali Güral Lisesi-Kütahya

Site
« Yanıtla #3 : 19 Eylül 2008, 21:44:24 »

teşekkürler hocam.ama bence sadece soruları değilde aynı zamnda sorulara kedinizin verdiği cevaplarıda verseydiniz daha güzel olurdu.sonuçta soruları herkes zaten kitaptan inceleyebiliyor.cevaplarımızı paylaşsak daha iyi olur.
Değerli hocam benim amacım bunları yazıya dökemeyenlere yardımcı olmak. Cevapları hiç bir zaman yüklemiyoruz. Çünkü öğrenci üyelerimiz çaba göstersin. Kendisi yaparak öğrensin.

Ali Güral Lisesi-Kütahya
salp
VIP Üye

Performans: 815
Çevrimdışı Çevrimdışı

süleyman çelebi anadolu lisesi

« Yanıtla #4 : 19 Eylül 2008, 22:17:54 »

hocam ellerinize sağlık 12 sınıflarda döküman pek yok.teş.
boguslove
Yeni Üye
*

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 20 Eylül 2008, 12:39:12 »

merhaba arkadaslar,
ben konyada bir lisede ing ögretmeniyim. ögretmen eksikliginden dolayi cog derslerinede giriyorum. bana yardimci olursaiz sevinirim. ünite sonlarindaki deerlendirme sorularini gönderebilirseniz çok sevinirim. alt yapi olamdigindan zorlaniyorum. simdiden tsk.
envie
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 20 Eylül 2008, 13:07:56 »

teşekkrler  Smiley bide şu dersdışı etkinlikleri bulsam  Undecided yaa öss e hazrlanıorz hala ödev veriolar anlamıom :S ben hergün araştrmamı yapcam yaaa  Huh?
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 20 Eylül 2008, 13:50:50 »

Değerli hocam benim amacım bunları yazıya dökemeyenlere yardımcı olmak. Cevapları hiç bir zaman yüklemiyoruz. Çünkü öğrenci üyelerimiz çaba göstersin. Kendisi yaparak öğrensin.
Paylaşım için teşekkürler.Düşüncenize katılıyorum Hocam ama eminim ki çoğu arkadaşımız soruların cevabını bekliyodu.Cevapları yüklenmedi değil daha önce 9. ve 10.sınıflarda tüm kitabın etkinliklerinin cevabı paylaşıldı.Öğrencilerin hazıra konması açısından son derece haklısınız ama bu konularda zaman açısından,tecrübe açısından yardıma ihtiyacı olan öğretmenlerimizde var.Onlarlada artık ÖM yoluyla bağlantı kurulabilir.Bilgi amaçlı bu yorumu yazdım.Yinelemem gerekirse düşüncelerinize katılıyorum.

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
TaTLibeLaa
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 20 Eylül 2008, 14:08:02 »

teşekkrler  Smiley bide şu dersdışı etkinlikleri bulsam  Undecided yaa öss e hazrlanıorz hala ödev veriolar anlamıom :S ben hergün araştrmamı yapcam yaaa  Huh?
ßence de Sad
haticesargin
Sürekli Üye

Performans: 16
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 20 Eylül 2008, 17:31:56 »

boşluk doldurma da 1.soru tsunami olmayacak mı abeste hocam!!

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir........
salp
VIP Üye

Performans: 815
Çevrimdışı Çevrimdışı

süleyman çelebi anadolu lisesi

« Yanıtla #10 : 20 Eylül 2008, 17:45:08 »

Anlayamadım ingilizce öğretmeni bir arkadaş coğrafya dersine mi giriyor.
kartoğraf
VIP Üye

Performans: 379
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 20 Eylül 2008, 17:49:01 »

katılıyorum. yine de paylaşım için teşekkürler.
güneş28
Yeni Üye
*

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 20 Eylül 2008, 18:15:35 »

ben de ÇPL DE Ücretli öğretmenliğe başladım hergün ders calısıyorum 32 saat dersim var bı de öss soruları çözüyorum 12.sınıflara sesım kısılıyocok yoruluyorum deneyimimde yoktu daha önce stajım dısında.yeni mezunum ve biraz 12.sınıflarda zorlanıyorum.p hikaye gibi dıye öğrenci istemiyo soru çözmek istiyor.ben de acıkcası 12.sınıflarda bu sorulara ne yorum yapsam da ilgi cekse dıye düsünüyorum o sebeple cevaplara ve yorumlara ıhtıyacım var ancak ben gönderilenleri indiremiyorum acılmıyo göremıyorum neden merak edıyorum.
ınternet olayına yenı basladım ekımde kursa baslıcam ancak suan basımda bunlada dertde neden acamıyorum yardım edersenız sevınırım öğrenci bulcak dıye ben yararlanamıyacakmıyım??bu arada okulda ve ilçemde baska coğrafya öğretmenı yok yardım alabılecegım!!!
berylla
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 22 Eylül 2008, 10:30:10 »

aynen ya..geçen senelerde çok çaba gösterdim zaten bu sene niye böyle hala anlamıyorum
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 22 Eylül 2008, 10:54:39 »

ben de ÇPL DE Ücretli öğretmenliğe başladım hergün ders calısıyorum 32 saat dersim var bı de öss soruları çözüyorum 12.sınıflara sesım kısılıyocok yoruluyorum deneyimimde yoktu daha önce stajım dısında.yeni mezunum ve biraz 12.sınıflarda zorlanıyorum.p hikaye gibi dıye öğrenci istemiyo soru çözmek istiyor.ben de acıkcası 12.sınıflarda bu sorulara ne yorum yapsam da ilgi cekse dıye düsünüyorum o sebeple cevaplara ve yorumlara ıhtıyacım var ancak ben gönderilenleri indiremiyorum acılmıyo göremıyorum neden merak edıyorum.
ınternet olayına yenı basladım ekımde kursa baslıcam ancak suan basımda bunlada dertde neden acamıyorum yardım edersenız sevınırım öğrenci bulcak dıye ben yararlanamıyacakmıyım??bu arada okulda ve ilçemde baska coğrafya öğretmenı yok yardım alabılecegım!!!

Öğrencinin kafasından böyle bir izlenimi silmek lazım.Konular doğayla iç içe.Yaşanmış, öğrencilerin yaşadığı, şahit olduğu doğa olaylarından bol bol örnekler verilebilir derste.

Ayrıca bu 11 ve 12. sınıf Coğrafya derslerinin işlenişine en uygun yöntem tartışma ve soru-cevap gibi geliyor bana.Açılan konu öğrencilerle tartışılabilir.

Bunun dışında eğer sitemizi takip ederseniz bol bol dökümana(sorular da dahil) ulaşabilirsiniz.

Yani bize takılırsanız hiç zorlanmazsınız.

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic