Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Tayin isterken dikkat norm fazlasına düşebilirsiniz  (Okunma Sayısı 3212 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
HAKB
Uzman Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 01 Eylül 2007, 04:53:21 »

Tayin isterken dikkat norm fazlasına düşebilirsiniz.Bir arkadaşım başka bir okula öğretmen olarak tayin istiyor şimdi tayini çıkıyor ve gittiği okulda 5 kişilik ders olduğu ortaya çıkıyor kendi 7. kişi oluyor.Kısacası geçen senenin ders saatine göre 7 kişi gerekirken bu sene 5 kişilik ders var ve okul müdürü norm fazlası olduğunu söylüyor .Tayin isterken gelecek senenin ders saatini bir öğretmen nasıl bilebilir?Burada bir sakatlık var
Son norm yönetmeliğini bilen varmı acaba? Son gelen gider mantığı değişmişti diye biliyordum yani toplam ders 7 hocaya bölünür herkes eksik saati kadar tamamlama görevi gelirse başka okula gidermi oldu? O kadar çok değiştiki en son hangisi bilemedik bilen arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 01 Eylül 2007, 08:00:31 »

okulumda norm kadro için ders saatleri bildirilirken coğrafya derslerinin tamamı  (seçmeli dersleri de düşünerek) gösterilmiş. okulumda 51 saat bildirilmiş. 11. fen sınıfları coğrafyayı ve süper lise Tbeci seçmezse 40 saate kadar düşşecek dersler. gerçi uygulama yanyana liselerde bile farklı olabiliyor.

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 01 Eylül 2007, 08:30:59 »

Bir çok yerde norm kadro fazlalığı uygulanmıyor.Bilgilerinize.Yoksa uygulamada son gelenlere değil puanlamaya göre en düşük puanlılar gider.
HAKB
Uzman Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 01 Eylül 2007, 18:59:33 »

teşekkürler  arkadaşlar
sezgin
Uzman Üye

Performans: 17
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 01 Eylül 2007, 21:00:05 »

Okul müdürleri genelde bu konya ayar çekiyorlar zaten 2 sene hakkınız var her yıl seçmeli dersler farklı seçilerek norm fazlası öğretmenler bir şekilde okullarında tutuluyorlar ayrıcaz güner arkadaşın belirttiği gibi son gelen değil hizmet puanı düşük olan gider
ykecici
Genel Moderator

Performans: 28
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 02 Eylül 2007, 09:48:04 »

Norm Kadro yönetmeliğine göre norm kadro fazlası belirlenirken hizmet puanı kriteri kullanılıyor. Hizmet puanı düşük olan öğretmen norm fazlası statüsüne alınıyor. Takip eden 2 yıl içersinde ders sayısının artmasına paralel olarak norm kadronun artması, norm kadroyu dolduran öğretmenlerin nakli ya da emeklilikleri gibi nedenlerle norm kadroda boşalma yaşanmaz ise, norm kadro fazlası olan öğretmenin ataması öncelikle görev yaptığı yerleşim yeri içersinde yapılır.  Görev yaptığı yerleşim yerinde ihtiyaç olmaması halinde öncelikle il içersinde il içersinde de ihtiyaç olmaması durumunda il dışı atama ile norm kadro kapsamına alınabilir.

Kısacası norm kadro fazlası durumundaki öğretmenlerin okul değitirmeleri muhtemeldir. Ancak görev yeri değişikliği az rastlanan bir durumdur.
MUHARREM BUZ
Muharrem BUZ
Site Yöneticisi

Performans: 1771
Çevrimdışı Çevrimdışı

Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi

« Yanıtla #6 : 02 Eylül 2007, 09:56:11 »

Başımdan geçen bir olayı anlatayım . İlköğretimde çalışırken alan değişikliği ile kendi branşıma gectim . Norm kadroları açık olan okulları yazıp tayin istedim. Kızmeslek lisesine tayinim çıktı Buraya kadar hiç bir sorun yok . Ama kız meslek lisesinde 26 saat ders vardı .ama okulun normu iki olduğu için ben norm kadro fazlası durumuna düşmedim. (anadolu kısmı ve normal lise bölümü olduğu için öteki arkadaşımın kadrosu anadolu kadrosunda idi.)Aynı sene orada hiç derse girmeden Anadolu Lisesinde görevlendirme çalıştım.Sınava girip başarılı oldum ve kadromu anadolu Lisesine aldırdım. Yani uygulamalar farklı yapılıyor sanır isem.

Yaş kırk dört yolun yarısı +9
Dante gibi ortasını geçtik ömrün.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic