Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Şubat Sorumluluk Sınavı  (Okunma Sayısı 4320 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
dondurmacı
VIP Üye

Performans: 396
Çevrimdışı Çevrimdışı

.~.Murat BAKIT.~.

« : 18 Ocak 2009, 21:52:39 »

okulların başlayacağı 2. dönem da yapılacak SORUMLULUK sınavına hangi öğrenciler girecek?

birkaç gündür benim okulumdaki idarecilerle bunu tartışıyoruz.

ben : " sadece son sınıf öğrencilerinin ( o da bu yıl yok ) ve beklemeli öğrencilerin girebileceğini"  söylüyorum.

onlar da : " birkaç okula telefon ettiklerini, onların tüm sorumlu olan öğrenciyi sınava alacaklarını, bizim okuldaki uygulamanın da öyle olacağını " söylüyorlar.

fakat yönetmeliğin 41. maddesi şöyle :

Ortalama Yükseltme ve Sorumluluk Sınavları
Madde 41— Öğrencilerden;
a) Okula devam edenler için öğrenim gördükleri sınıfta başarılı veya başarısız oldukları en fazla 3 dersten ortalama yükseltme,
b) Alt sınıflardan başarısız dersi bulunanlar ile mezun olamayıp sınav hakkı bulunan son sınıf öğrencileri için sorumluluk
sınavları yapılır.
Ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları, yeni ders yılının başlamasından bir hafta önce bitecek ve üç haftayı geçmeyecek şekilde yapılır. Mezun olamayan ve sınav hakkı bulunan son sınıf öğrencileri, ayrıca ikinci dönemin ilk haftası içinde de sorumluluk sınavlarına alınır.
Bu sınavlar, gerektiğinde cumartesi ve pazar günleri ile çalışma saatleri dışında da yapılır. Sınavlar için ayrılan sürenin yetmemesi durumunda, aynı günde iki veya üç sınav yapılabilir.

yorumlarınızı bekliyorum

C O Ğ R A F Y A    V A T A N    S E V G İ S İ D İ R ...

ykecici
Genel Moderator

Performans: 28
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 18 Ocak 2009, 22:03:16 »

Sanırım Ortalama Yükseltme ve Sorumluluk Sınavlarının açıklandığı yukarıdaki yönetmelik maddesi eski.

Şu an gecerli olan yönetmelik maddesini aşağıda veriyorum.

MADDE 41- Öğrenciler ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları döneminde;
a) Devam ettikleri ve öğrenim gördükleri sınıfta başarılı ve başarısız olunan en fazla 4 dersten ortalama yükseltme sınavına,
b) Önceki yıllardan sorumlu olunan derslerden sorumluluk sınavına
alınırlar.
Bu sınavlar, ders kesiminden bir hafta sonra başlar ve süresi üç haftayı geçmez.
Sorumlu ders/dersleri bulunan öğrenciler, eylül ayının ilk haftası ile ikinci dönemin ilk haftasında da sorumluluk sınavlarına
alınırlar.
Bu sınavlar, gerektiğinde cumartesi ve pazar günleri ile çalışma saatleri dışında da yapılır. Sınavlar için ayrılan sürenin
yetmemesi durumunda, aynı günde en fazla 3 sınav yapılabilir. (12/06/2008-26904 RG)

Maddedende anlaşılacağı gibi II. dönem başında yapılacak sorumluluk sınavına sorumluluğu bulunan öğrencilerin tamamı girecek.

dondurmacı
VIP Üye

Performans: 396
Çevrimdışı Çevrimdışı

.~.Murat BAKIT.~.

« Yanıtla #2 : 18 Ocak 2009, 22:10:53 »

Sanırım Ortalama Yükseltme ve Sorumluluk Sınavlarının açıklandığı yukarıdaki yönetmelik maddesi eski.

Şu an gecerli olan yönetmelik maddesini aşağıda veriyorum.

MADDE 41- Öğrenciler ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları döneminde;
a) Devam ettikleri ve öğrenim gördükleri sınıfta başarılı ve başarısız olunan en fazla 4 dersten ortalama yükseltme sınavına,
b) Önceki yıllardan sorumlu olunan derslerden sorumluluk sınavına
alınırlar.
Bu sınavlar, ders kesiminden bir hafta sonra başlar ve süresi üç haftayı geçmez.
Sorumlu ders/dersleri bulunan öğrenciler, eylül ayının ilk haftası ile ikinci dönemin ilk haftasında da sorumluluk sınavlarına
alınırlar.
Bu sınavlar, gerektiğinde cumartesi ve pazar günleri ile çalışma saatleri dışında da yapılır. Sınavlar için ayrılan sürenin
yetmemesi durumunda, aynı günde en fazla 3 sınav yapılabilir. (12/06/2008-26904 RG)

Maddedende anlaşılacağı gibi II. dönem başında yapılacak sorumluluk sınavına sorumluluğu bulunan öğrencilerin tamamı girecek.

evet haklısınız.
yönetmeliği MEB den indirdim. Hâlâ düzenlenmemiş yönetmelik. İlginiz ve verdiğiniz bilgi için teşekkürler öğretmenim.

en son hali burada imiş : http://ogm.meb.gov.tr/belgeler/genelge_2008_51.pdf

C O Ğ R A F Y A    V A T A N    S E V G İ S İ D İ R ...

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic