Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sözlü de kaldırılsın yazılı da... Yazılı sınavların hepsi merkezî olsun.  (Okunma Sayısı 4061 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
koftielma
Uzman Üye

Performans: 61
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 07 Eylül 2013, 16:07:18 »

İlköğretimde SBS ile ilgili değişiklikler sonucunda yazılı sınavların bazıları merkezden yapılacakmış. Liselerde de yazılı ve sözlü sınavların tamamı kaldırılsın. İhtiyaç varsa yazılı sınavların hepsi merkezden yapılsın.
Bence iyi olurdu, sizce?

Her gün bir yerden göçmek ne iyi.
Her gün bir yere konmak ne güzel.
Bulanmadan, donmadan akmak ne hoş.
Dünle beraber gitti, cancağızım, ne kadar söz varsa düne ait.
Şimdi yeni şeyler söylemek lazım.
tarumoloji
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 08 Eylül 2013, 08:03:15 »

Yazılı kısmına katılıyorum sözlü kısmına katılmıyorum... kötü okullarda sözlü bir silahtır o öğrencileri nasıl zapt ediyoruz bir bilseniz... Cheesy

Bilim kurgu, varoluşsal bir benzetmedir. İnsan hakkında hikayelerin düzenlenmesine izin verir. Isaac Asimov' un söylediği gibi, her bir bilim kurgu hikayesi şimdiye kadar önemsiz görünmüş olabilir, at gözlüğü takmış eleştirmenlere ve bugünün filozoflarına,fakat bilim kurgunun esası, özü kurtuluşumuzda hayati önem taşır, eğer bir gün kurtulacaksak.
(SG-1)
dağ çileği
Üye
**

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 08 Eylül 2013, 14:49:33 »

yeni yönetmelikte sözlü notları kaldırıldı bile....
alpino
Üye
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 08 Eylül 2013, 15:37:41 »

Hepimize bir kez daha geçmiş olsun...
muratarici
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 09 Eylül 2013, 04:21:30 »

Sözlü kaldırılmadı, sadece performans çalışmaları içerisine alındı.

MADDE 50-(1)Öğrenciler, her dönemde tüm derslerden en az bir performans çalışması, her ders yılında en az bir dersten proje hazırlama görevini yerine getirirler.
( 8 ) Öğrencilerin derse hazırlıkları, derse aktif katılımları ve dersle ilgili araştırma çalışmaları da performans çalışması kapsamında ayrıca notla değerlendirilir.

Maddeye göre her dönemde bir performans çalışması zorunlu yaptırılacak, ek olarak da verilecek olan sözlü notu performans çalışmasına dahil edilecek.
nirengi
Sürekli Üye

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

Maltepe Anadolu İmam Hatip Lisesi

« Yanıtla #5 : 09 Eylül 2013, 13:05:43 »

Vereceğimiz tüm performans ödevleri aritmetik ortalaya dahil edilecek mi acaba? mesela 9. sınıf coğrafya dersinde 2 tane yazılı sınav yaptık ve 3 tane de performans ödevi verdik. bu durumda 2yazılı+ 3 tane performans toplamını 5'e mi böleceğiz?  yoksa tüm performans notlarının ortalaması alınıp tek bir not olarak mı değerlendirilecek? yönetmeliğe baktım fakat göremedim. 

Ruhumu eritip de kalıpta dondurmuşlar
Onu İstanbul diye toprağa kondurmuşlar.
acar54
VIP Üye

Performans: 47
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 10 Eylül 2013, 12:49:28 »

yazılılar merkezi olursa çok iyi olur, ben akıllı tahtalara yapılacak yatırımın sınavların merkezileştirilmesine harcanmasını savundum.
sözlüler öğretmenin elinde olmalı...

cografyacı023
Üye
**

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 10 Eylül 2013, 22:26:26 »

arkadaşlar sözlü notunun  kaldırılması iyi oldu. öncelikle dersaneye giden öğrenci sözlü notu verildiği için mi dersi dinliyor? hayır amaç belirtildiği için... buna göre her dersin önemi ve amacı belirtilmelidir.
abdllhdnzl
Uzman Üye

Performans: 59
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 11 Eylül 2013, 21:31:21 »

Vereceğimiz tüm performans ödevleri aritmetik ortalaya dahil edilecek mi acaba? mesela 9. sınıf coğrafya dersinde 2 tane yazılı sınav yaptık ve 3 tane de performans ödevi verdik. bu durumda 2yazılı+ 3 tane performans toplamını 5'e mi böleceğiz?  yoksa tüm performans notlarının ortalaması alınıp tek bir not olarak mı değerlendirilecek? yönetmeliğe baktım fakat göremedim. 
Sayın hocam bende yönetmelikte bunu görmedim. Ancak İlköğretimde bütün performans notlarının aritmetik ortalaması alınıyor ve bir not, yazılılarda ayrı ayrı birer not olarak ortalamaya alınıyordu. Lise de nasıl olur? bilemiyorum. E-okulda bekleyip göreceğiz.

SANMA ŞAHIM HERKESİ SEN SADIKANE YAR OLUR
HERKESİ SEN DOST MU SANDIN BELKİ OL AĞYAR OLUR
SADIKANE BELKİ OL ALEMDE BİR SERDAR OLUR
YAR OLUR AĞYAR OLUR SERDAR OLUR DİLDAR OLUR
***YAVUZ SULTAN SELİM***
                                                              Abdullah DENİZLİ
                                                            Coğrafya Öğretmeni
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic