Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sahibinden satılık temiz kullanılmış okul ..  (Okunma Sayısı 2896 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« : 07 Mart 2008, 21:57:38 »

İstanbul’un satışında sıra okul arazilerinde

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olan ilköğretim ve lise binalarının hazineye geçmesinin ardından, Milli Eğitim Temel Kanunu'nda 2003 yılında yapılan değişiklik sonrasında arazisi değerli okulların satışı gündeme geldi. Daha önceden satışa uygun olarak tespit edilen 17 okul arazisi içim Milli Eğitim Bakanlığı'na büyük holdingler tarafından onlarca milyon dolarlık teklifler gelmeye başladı.

Özellikle Şişli ve Beşiktaş’taki değerli okul arazilerine göz diken zenginler için tek engel, satışlardan gelecek para konusunda hazine ile bakanlık arasındaki anlaşmazlık. Buna göre okulların mülkiyetini bulunduran hazine satıştan gelecek parayı kendisi değerlendirmek isterken Milli Eğitim Bakanlığı bu paranın bütçelerine aktarılmasından istiyor.

Okullar şehir dışına

Bakanlık, trafiğin sorunun çözülemediği İstanbul’da alışveriş merkezleri ve plazaları rahatlatabilmek için, özellikle bu bölgelerdeki okulların satılmasını istiyor. Bakanlığın projesine göre ilköğretim okulları şehir merkezlerinde bulunmaya devam ederken, ortaöğretim kurumlarının şehrin dışında taşınması planlanıyor.

Satışı istenen okullar

Şişli: Maçka Akif Tuncel Anadolu Teknik Lisesi, Rüştü Uzel Kız Meslek Lisesi, Maçka İlköğretim Okulu, İbrahim Öktem

Kadıköy: Kadıköy İlköğretim Okulu, Fenerbahçe Lisesi, Atatürk Fen Lisesi, Kemal Atatürk Lisesi,

Bakırköy: Anadolu Kız Meslek Lisesi.

Beşiktaş: Etiler Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Levent Kız Meslek Lisesi,

Kağıthane: Çağlayan İlköğretim Okulu:

Mülkiyeti İl Özel İdare'ye ait olan okullar: Eminönü Gedikpaşa İlköğretim Okulu, Şişli Sait Çiftçi İlköğretim Okulu, Bakırköy Kartaltepe İlköğretim Okulu, Kağıthane Ziya Paşa İlköğretim Okulu.

Mülkiyeti köy tüzel kişiliğinde olan okullar: Beykoz Polonezköy İlköğretim Okulu ve Paşamandıra İlköğretim Okulu.

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
zozcan
VIP Üye

Performans: 266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 07 Mart 2008, 22:35:40 »

Okulların satışı bir garip durum, Mustafa Kemal Lisesi gibi ATA'mızın adını taşıyan bir okulu satmak ta inanın yüreğimi sızlatıyor? Eeee sağ olsun böyyüklerimiz, tüccarlıktan anlıyorlar... Sad

Size bununla ilgili bir klibi buradan tekrar paylaşıyorum. Buyrun dinleyin;
[youtube=425,350]mApFn66UInk[/youtube]

Coğrafya, bütün bilimlerin bileşkesidir.
zozcan
VIP Üye

Performans: 266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 07 Mart 2008, 22:41:08 »

Sevgili Tugay öğretmenim, sayfayı yenileyip tekrar deneyiniz.

Coğrafya, bütün bilimlerin bileşkesidir.
Serkan ALTUNER
VIP Üye

Performans: 141
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 07 Mart 2008, 23:27:32 »

Bu okulları sattırmayacak Mahmut Hoca'lara ihtiyacımız var Wink Hababam sınıfı meselesin de dönmüş bu mesele...
gunban
VIP Üye

Performans: 1535
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel günler göreceğiz; güneşli günler, .....

« Yanıtla #4 : 08 Mart 2008, 00:30:27 »

Satın anasını satayım satın.Nereye kadar bakayım. Huh? Huh? Huh?

Dört nala gelip uzak Asya\'dan
Akdeniz\'e bir kısrak başı gibi uzanan
Bu memleket bizim........
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #5 : 08 Mart 2008, 10:18:20 »

arkadaşlar paniklemeyin ya sadece okulları satacaklar içindekileri değil. Buna Şükredin

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic