Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Puanlama Sistemi (Yap-Boz Tahtası)  (Okunma Sayısı 2371 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Badem303
VIP Üye

Performans: 18
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 24 Eylül 2011, 18:12:31 »

Stratejik plan, OGYE, Kurullar-Komisyonlar,TEFBİS,İKS vs. derken yeni bir modül kullanıma açılacak.  Bakanlık müfettişlerinin bugün verdiği seminerde yeni bir modülle tanışmış olduk. Performans Yönetim Sistemi. Tüm personelin performansını ölçmeye yönelik olarak kullanılacaktır. İKS modülünün bir benzeri diyebiliriz. Tahminen, 10 Ekim tarihinde asıl girişlerin yapılacağı belirtildi. Bu tarihe kadar yapılan veri girişleri deneme amaçlı olacak ve sistem tam olarak kullanılmaya başlandığında deneme amaçlı yapılan veri girişleri silinecek. Şimdilik pilot illerde uygulanacağı söylendi. Karabük ili pilot illerden bir tanesi. Hakkımızda hayırlı olsun. Zamanla bu tür işlerden dolayı okullarda eğitim-öğretim ve öğrenci problemlerine çok fazla vakit ayrılamayacak gibime geliyor.
Bu gün bakanlıktan gelen görevliler sistem hakkında sunum yaptılar.  16 il pilot olarak seçilmiş ve 4 ekimden itibaren veri girişleri başlayacak.öğrenci ve veliler öğretmenin performansını  değerlendiriyorlar, zümre öğretmenler kendi aralarında değerlendirme yapıyorlar, md. yardımcısını öğretmenler ve müdür değerlendiriyor.. müdürün performansını md. yardımcısı ve  öğretmenler ve müfettişler   değerlendiriyor... ilçe milli eğitimin performansını müdürler ve ilçe milli eğitimde çalışan personel değerlendiriyor... il milli eğitim aynı şekilde değerlendiriliyor... daha sonra performansı belli bir değerin altında olan kurumlara müfettiş gönderilerek hesaba çekilecek.. diye söyledi... özellikle vurguladığı sorulara verdiğimiz cevapların özel bir şifreleme yöntemi kullanılarak alındığından  hiç kimsenin yaptığımız değerlendirmeleri göremeyeceğini belirtti..
cpl
VIP Üye

Performans: 10
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 24 Eylül 2011, 23:55:31 »

herkeze kolay gelsin . Demek ki bundan sonra ortalıkta zeytin yağı kokusu bayağı bol olacak.
Fatih Oğuz
VIP Üye

Performans: 45
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 25 Eylül 2011, 09:13:28 »

Haritada Türkiye göster diye sorduğumuzda Amerika kıtasında Türkiye'yi arayan, 11. sınıfta okurken Avrupa kıtası nerde diye soran, 12. sınıfta okurken "sera etkisi" hakkındaki soruya, seralarda domates yetiştirildiğinden bahseden öğrenciler de değerlendirme yapacaksa, bu değerlendirmeler ne kadar sağlıklı olacak göreceğiz.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic