Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ortaöğretim kurumları haftalık ders çizelgelerinde değişiklik yapıldı  (Okunma Sayısı 5013 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
tarumoloji
Uzman Üye

Performans: 22
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 15 Ağustos 2012, 23:09:20 »

Ortaöğretim kurumları haftalık ders çizelgelerinde değişiklik yapıldı

Ortaöğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgelerinde Yapılan Değişiklikler ve İlişkin Kurul Kararı

T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı

SAYI: 124 TARİH: 14.08.2012 KONU: Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları

ÖNCEKİ KARARIN Haftalık Ders Çizelgelerinde Değişiklik Yapılması

SAYI: 76 TARİH: 20.07.2010

Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 30.07.2012/19150, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün 01.08.2012/6073, Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün 03.08.2012/1699 tarih ve sayılı yazıları üzerine Kurulumuzda görüşülen Genel Lise, Anadolu Lisesi, Hazırlık Sınıfı Bulunan Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi, Anadolu Öğretmen Lisesi, Meslek Lisesi, Anadolu Meslek Lisesi, Teknik Lise, Anadolu Teknik Lisesi, Sağlık Meslek Lisesi ve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi haftalık ders çizelgelerinin 9. sınıfına ait seçmeli ya da diğer seçmeli ders saati sayıları ile 2. grup seçmeli dersler listesinde, 2012-2013 Öğretim Yılından itibaren uygulanmak üzere ekli örneğine göre değişiklik yapılması kararlaştırıldı.

Ömer DİNÇER
Millî Eğitim Bakanı

http://ttkb.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2012_08/15123153_ort_derscizelgesi_degisiklik.rar

Bilim kurgu, varoluşsal bir benzetmedir. İnsan hakkında hikayelerin düzenlenmesine izin verir. Isaac Asimov' un söylediği gibi, her bir bilim kurgu hikayesi şimdiye kadar önemsiz görünmüş olabilir, at gözlüğü takmış eleştirmenlere ve bugünün filozoflarına,fakat bilim kurgunun esası, özü kurtuluşumuzda hayati önem taşır, eğer bir gün kurtulacaksak.
(SG-1)
tarumoloji
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 15 Ağustos 2012, 23:14:17 »

Çocuklara yazık ediliyor... Haftada 40-45 saat ders görecekler... İkili öğretim olan okullarda çok büyük sorunlar yaşanacak. İlginç öğretmen açığı sorunları yaşayacağız... Kısacası milli sorun yaratma bakanlığı.

Bilim kurgu, varoluşsal bir benzetmedir. İnsan hakkında hikayelerin düzenlenmesine izin verir. Isaac Asimov' un söylediği gibi, her bir bilim kurgu hikayesi şimdiye kadar önemsiz görünmüş olabilir, at gözlüğü takmış eleştirmenlere ve bugünün filozoflarına,fakat bilim kurgunun esası, özü kurtuluşumuzda hayati önem taşır, eğer bir gün kurtulacaksak.
(SG-1)
teaco
Uzman Üye

Performans: 133
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 16 Ağustos 2012, 09:15:32 »

40 saatin en az 10 saati verimsiz, gereksiz seçmeli derslerle, boşuna yükle geçiyor...
madi06
Uzman Üye

Performans: 62
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 16 Ağustos 2012, 09:23:21 »

Anadolu lisesi 9.sınıfların haftalık ders saati 35 den 40 a çıkarılmış...biz yanlış anlamıyoruz değilmi..?Yani 9.sınıflar günde 8 saat derse girecekler..eğer böyleyse yazık çocuklara...
Fatih Oğuz
VIP Üye

Performans: 45
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 16 Ağustos 2012, 14:35:00 »

8 saatlik derslerden kurtulduk derken yine 8 saatlik dersler başlıyorsa gel de isyan etme.
pinussilvestris
Deneyimli Üye

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 17 Ağustos 2012, 02:19:46 »

Anadolu lisesi 9.sınıfların haftalık ders saati 35 den 40 a çıkarılmış...biz yanlış anlamıyoruz değilmi..?Yani 9.sınıflar günde 8 saat derse girecekler..eğer böyleyse yazık çocuklara...
son derece verimsiz bir uygulama.8.ders saatlerinin bu güne kadar verimli ders işlendiğini görmedim.öğrencilerin uyku moduna girdikleri saatler.
çok ders yapınca çok şey öğreteceğiz mantığı yazık.
Fatih Oğuz
VIP Üye

Performans: 45
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 17 Ağustos 2012, 10:34:40 »

Bizim okul merkezden 40 km uzakta, okulun yarıdan fazlası o yolu çekip geliyor ve dersler bir saat daha artıyor ki kışın hava kararınca eve gidilecek demek oluyor bu ders saati artırımı. 
hfuat
Deneyimli Üye

Performans: 94
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 17 Ağustos 2012, 23:36:35 »

Yalnız ders süreleri 40 dk. ya düşeceği için 2 li eğitim de süre sorunu olmaz.Ancak verimlilik tabiki tartışılır.
hasanoğlan
VIP Üye

Performans: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 18 Ağustos 2012, 18:50:51 »

Öğrencilere zorla din dersleri gördürecekler.Amaç kaliteli eğitim değil, sadece arka bahçe oluşturmak.Ülkeyi soymak için o kafadan insanlara her zaman ihtiyaç duyacaklardır.

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür,
Ve bir orman gibi kardeşçesine
teaco
Uzman Üye

Performans: 133
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 20 Ağustos 2012, 07:30:55 »

bu arada bütün bunlara karşı sendikalar ne yapıyorlar??
tarumoloji
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 20 Ağustos 2012, 12:34:22 »

Yalnız ders süreleri 40 dk. ya düşeceği için 2 li eğitim de süre sorunu olmaz.Ancak verimlilik tabiki tartışılır.

Hocam 2' li öğretim yapılan okullarda zaten dersler 40 dk ve teneffüsler 5 dk olarak yapılır yıllardır ama sorun şu ki büyük ihtimal ile 9. sınıfların ders sayısı 10. 11. 12. sınıflar ile uyumsuz olacak bu da öğrencilerin çıkış saatlerine yansıyacak.

(SG-1)
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic