Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: ortalama yükseltme sınavlarında verilen notlar  (Okunma Sayısı 3563 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
günaydın
VIP Üye

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 14 Temmuz 2011, 12:33:35 »

Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var, ortalama yükseltme sınavlarında 41 alan bir öğrencinin notunu 45 yapmak zorunda mıyız?Yoksa öyle kalmalı mı?

Saliha Günaydın
İzmit Atılım Anadolu Lisesi
İzmit/ Kocaeli
ozan
Üye
**

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 14 Temmuz 2011, 12:50:39 »

Kesinlikle böyle bir zorunluluk yok.Ancak öğretmen olarak 41 alan öğrencinin kağıdını tekrar incelerdim,tekrar incelerdim.Notumu sonra verirdim.
fuzuli
Genel Moderator

Performans: 1266
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 14 Temmuz 2011, 18:56:13 »

ben de kağıdı incelerdim değerlendirme için yıl içindeki derse katılmına ve iligisine de bakardım.

Bazıları dünya sadece kendi etrafında dönüyor zanneder...
SEDATOYKU
VIP Üye

Performans: 226
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 07 Ağustos 2011, 09:20:37 »

40 üzeri notlar biraz sıkıntılı olabilir. Bu durumdaki kağıtları yeniden değerlendirerek varsa fazladan verilmiş notlar düzeltmek faydalıdır. yok eğer fazladan verilen notlar yoksa, bu tür notları 45'e tamamlamak daha uygun olur. 41-42-43 gibi notlar öğrencide kasıtlı bırakılmış gibi bir izlenim yaratır ve öğrencinin veya velisinin mahkeme yoluna gitmesi konusunda teşvik edici bir durum yaratır...
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 08 Ağustos 2011, 20:40:13 »

Sayın Hocam öğrenci 44 bile alsa 45 yapma zorunluluğunuz bir yana haksız yere +1 puan bile normalde sıkıntı doğurabilir. İnsani ve vicdani değerlerle kağıtta birşeyler var diye 3-5 puan helal olsun diye veriyoruz.O da işin başka bir boyutu. 40'lık kağıdı neden 45 yaptığınızın hesabını soran olmaz ama yanlışlıkla 40 olan kağıda 39 vermişseniz sıkıntı yaratabilir!!
nazmi21
VIP Üye

Performans: 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #5 : 08 Ağustos 2011, 21:56:03 »

ben de kağıdı incelerdim değerlendirme için yıl içindeki derse katılmına ve iligisine de bakardım.

ama normalde de kesin notunuzu vermeden sağ tarafta kimliği gösetren yeri açmamanız gerekmekte tarafsızlık açısından. yanılıyor muyum..Yapmıyorum demiyorum sadece olması gerekenden bahsediyorum.

Ataol Behramoğlu'nun Dediği gibi,Zulmün Önünde dimdik tut onurunu
Emeğin önünde eğil kızım,
Bende sizin emeğinizin önünde eğiliyorum dostum saygılar...
----------------------------
Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Ekmek neden herkesin ekmeği değildir?
Acı niye herkesin acısı değildir?
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic