Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Önerilerinizi paylaşırmısınız ?  (Okunma Sayısı 2306 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ElifNur_
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 13 Mart 2010, 12:26:18 »

Merhabalar yine bir soru ve yine ben Smiley

Değerli  hocalarım, büyüklerim sizlerden tavsiye bekliyorum.

Ben bu yıl yani (2009)'da, 2 yıllık bir myo kazandım ama gitmedim. ösym yerleştirdi. sanırım puanım kırılıyor. Ailemin ısrarla yaptığı baskı şu; Bu yıl son, ona göre çalış. Kafayı sıyırcam nerdeyse, bu yıl puanım kırılmasına rağmen sınavı kazanabilirmiyim. yerleşmede 0.075 ile çarpılıyormuş puanım Sad  4 yıllık bir fakülte kazanabilirmiyim. Önerileriniz nedir. nasıl ders çalışmalıyım, neler yapmalıyım. Bu sınavı kazanmam lazım bu yıl, Türkçede, tarihde coğrafyada full yapmam gerekiyor. Ders çalışmam için önerilerinizi, bu öğrenci kardeşinizle paylaşırsanız çok memnun olurum.
Üstelik panik atak hastasıyım, bide bu aile içi baskı, sürekli bu yıl son bu yıl son şansın demeleri beni kahrediyor. Lütfen bu yıl sınavı nasıl kazanırım ile ilgili, önerilerinizi paylaşınız.
megane
Uzman Üye

Performans: 31
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 13 Mart 2010, 12:55:45 »

Sana tavsiye edeceğim en önemli şey sakin olman ve pozitif düşünmen..
Çünkü telaşlandıkça ve karamasarlaştıkça git gide işin içinden çıkamaz hale gelirsin..
Eger çok istersen ve kendinden emin olursan yapabilirsin..

Ne olursan ol kendin ol, özgün ol.. MEGANE II HB
cihansteyr
Üye
**

Performans: 9
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 13 Mart 2010, 13:22:17 »

Bir çok yeni üniversite açıldı özellikle doğuda puanları da düşük olur . Bence istediğin bir bölümü yaz doğu ya da güneydoğuda yeni açılan bölümler olduğundan  asistan ihtiyaçları da fazla asistan olabilirsin bir öneri tabii ki yine de sen bilirsin.. Ama "megane" hocamın da dediği gibi en başta kafanı toparla kazanacağına kendini inandır.
ElifNur_
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 14 Mart 2010, 19:35:22 »

çok teşekkür ederim, saolun. Cevap biraz geç oldu özür dilerim. Net arızalandı ondan sabahtan beri giremiyordum. Şimdi geldi, abim yaptı hemen forumu açtım Smiley 
Yani puanımın düşmesine tercihte 0.075le çarpılmasına rağmen kazanabilirmiyim.
ElifNur_
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 14 Mart 2010, 20:04:39 »

Bende öz güven eksikliği var nasıl yapıcam. puanım kırılıyor kazanabilirmiyim Sad
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic