Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: OKS'de ilk yüzün 99'u özel okul  (Okunma Sayısı 3419 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Merih Kayra Zencir
VIP Üye

Performans: 1124
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 17 Temmuz 2008, 08:11:31 »

Tek devlet okulunun girmeyi başardığı, bu nedenle de Milli Eğitim'in gizleme kararı aldığı Ortaöğretim Kurumları Sınavı OKS'de ilk yüz okulun listesi ortayı çıktı.
Gerek Ortaöğretim Kurumları Sınavı (OKS) gerekse Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) sonuçlarının açıklanmasının ardından sınav birincisi enflasyonu yaşanması Milli Eğitim Bakanlığı'nı harekete geçirdi. Sınavdaki başarının objektif olarak ölçülmesini isteyen bakanlık OKS'de ilk 100'e sadece bir devlet okulu girebilince listenin ortaya dökülmemesi için talimat verdi.
DEVLET OKULU 52'NCİ
Bakanlığın gizlediği listeyi ise Sabah ele geçirdi. Çalışma, OKS'ye 15'in üzerinde öğrenci sokan okullar baz alınarak yapıldı. Giren öğrencilerin aldıkları puanlar toplanıp, öğrenci sayısına bölünerek ortalama puanlar tespit edildi. OKS sınavında en başarılı 100 okul arasında sadece bir devlet okulu bulunuyor. O da Ankara'daki Çankaya Ayten-Şaban Diri İlköğretim Okulu. Sıralamadaki yeri de 52'ncilik. OKS'deki en başarılı okullar sıralamasında ilk 10'da İstanbul'dan üç, İzmir ve Bursa'dan ikişer, Düzce, Kahramanmaraş ve Elazığ'dan ise birer okul girmeyi başardı. Listenin ilk sırasını İzmir'den Özel Karşıyaka Yamanlar İlköğretim Okulu aldı. Türkiye ikinciliğini Bursa Özel Emine Örnek İlköğretim Okulu, üçüncülüğünü ise Düzce'den Özel Kültür İlköğretim Okulu elde etti.
OKS'DE İLK YÜZ OKULUN LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

http://rapidshare.com/files/130314031/oks--20082.xls.html

Kayracan
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 17 Temmuz 2008, 08:25:30 »

Özel okulların bu başarılarında;
-Devlet okullarının en başarılı öğrencilerini burslu olarak almaları
-Diploma notlarının yüksekliği
gibi unsurlar etkilemişmidir?
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Performans: 443
Çevrimdışı Çevrimdışı

İnegöl Özel Altın Nesil Koleji

« Yanıtla #2 : 17 Temmuz 2008, 08:30:26 »

kesinklikle Güner hocama katılıyorum ama 99 'nun da bu şekilde öğrenci kaydettirdiğini düşünmüyorum..

Emeğe Saygı
GÜNER
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 17 Temmuz 2008, 08:33:21 »

kesinklikle Güner hocama katılıyorum ama 99 'nun da bu şekilde öğrenci kaydettirdiğini düşünmüyorum..
Hocam ayrıca özel okulda sınava giren öğrenci sayısı ile devlet okulunda sınava giren öğrenci sayıları nasıldır?
Örneğin 30-40 kişinin ortalamaları ile 300-350 kişinin ortalamaları büyük farklar verir.
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Performans: 443
Çevrimdışı Çevrimdışı

İnegöl Özel Altın Nesil Koleji

« Yanıtla #4 : 17 Temmuz 2008, 08:37:51 »

Güner Hocam haklısınız hatta bu konuda da size katılıyorum...çok yakından bildiğim bazı özel okulla başarısız öğrencileri sınava dahi sokmuyorlar.40 kişi ise en iyi 15 i sınava sokluyor...ama dediğim gibi istisnalar olduğu da bir gerçek...
ayrıca özel okullarda öğencilerin üzerine düşüldüğü gibi çok devlet okullarının bir çoğunda bu özen ve ilgi yok...

Emeğe Saygı
GÜNER
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 17 Temmuz 2008, 08:39:58 »

Tabiiki özel okulların da tüm bunlara rağmen haklarını da yememek lazım.
nazmi21
VIP Üye

Performans: 67
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« Yanıtla #6 : 17 Temmuz 2008, 09:49:58 »

kesinlikle yanlış bilgi var. Diyarbakırdaki birinci yanlış verilmiş mesela birinci Mustafa Kemal ilköğretim okulundan burda verilen ise 100 doğru yapmış fakat diploma notundan dolayı 2. oldu.hataydanda birinci var yeğenimin arkadaşı.altında pis koku var bu işin.

Ataol Behramoğlu'nun Dediği gibi,Zulmün Önünde dimdik tut onurunu
Emeğin önünde eğil kızım,
Bende sizin emeğinizin önünde eğiliyorum dostum saygılar...
----------------------------
Ay ve güneş herkesin lambasıdır, hava herkesin havasıdır, su herkesin suyudur da,
Ekmek neden herkesin ekmeği değildir?
Acı niye herkesin acısı değildir?
Şeyh Bedreddîn/“Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette. Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidi
alperenler8
VIP Üye

Performans: 117
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 17 Temmuz 2008, 13:00:28 »

Senelerdir ilk sıralarda genelde özel okul öğrencilerinin var olduğu görüldü.Bu olağan.Daha çok başarılı olanlarla ilgileniliyor ve derece yapması sağlanıyor.Yani özel igi,özel ders vs..vs...

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR,
TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
Pinus
VIP Üye

Performans: 169
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 17 Temmuz 2008, 13:45:08 »

yine de özel okulların hakkını yemeyelim, tanıdığım bazı devlet öğretmenlerinin çocukları özel okullarda burslu öğrenci, hatta bu öğrencilerin Tubitak dereceleri bile var. keşke aynı özeni devlet okulları da gösterse,
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic