Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: milli eğitimin öğretmen atama politikası hakkında görüş ve önerileriniz  (Okunma Sayısı 1833 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
dreamer99
VIP Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 23 Temmuz 2011, 21:09:02 »

milli eğitim politikaları hakkında bir önerimi belirtmek istiyorum. milli eğitim bakanlığının bu seneden itibaren üniversiteye girecek olan öğrencilere fen edebiyat fakültelerini tercih etmeleri halinde hiçbir koşulda meb de öğretmen olma imkanı tanınmayacağını açıklaması; bu bölümlerden akademisyen ve diğer meslek gruplarında faydalanılacağını belirtmesi son derece yerinde olacaktır. ayrıca eğitim fakültesi öğrencilerinden de 4 sene sonra meb e atanabilme şartı olarak bilgisayar bilgisi ve yabancı dil bilgisi yeterliliği aranacağını öğrencilerin tercih ve planlamalarını buna göre yapması gerektiğini açıklaması da son derece yararlı bir karar olur. kpss gibi insanları bir yığın gereksiz bilgiyi almaya zorlayan bir sınavın yerine gerçekten de elemenin anlamlı ve adilane olacağı; alan bilgisi+ formasyon bilgisi (abartıya kaçmayacak ölçüde) sınavı ve dil + bilgisayar şartı  ile öğretmen seçmenin eğitim sistemimizin geleceği açısından faydalı olacağı kanısındayım. madem işgücü fazla o zaman standardı yükseltmek gerekiyor diye düşünüyorum. tabi bazı bölümler(beden eğitimi, resim, müzik, ...vb.) için farklı kriterler düşünülebilir...

bu konu da arkadaşlar fikirlerini paylaşabilirler mi lütfen?

DEÜ
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic