Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: LÜTFEN YARDIM TERCİH YAPIYORUM  (Okunma Sayısı 2232 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
SAHKAY
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 03 Ağustos 2010, 14:14:55 »

TS ÖGRENCİSİYİM BU SENE SINAVA GİRDİM TERCİHLERİMİ HAZIRLAMAKTAYIM BİRŞEY DİKKATİMİ ÇEKTİ COĞRAFYA BÖLÜMÜ İLE COĞRAFYA ÖGRETMENLİGİ ARASINDAKİ FARKI  ANLAYAMADIM İKİSİNİN ARASINDAKİ FARKLAR ARTILAR EKSİLER NELER YARDIM EDİN LÜTFEN TERCİH YAPARKEN HANGİSİNİ YAZSAM AVANTAJLI OLUR
hasanoğlan
VIP Üye

Performans: 11
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 04 Ağustos 2010, 20:05:10 »

Coğrafya ile coğrafya öğretmenliği aynı özelliklere sahip değil.İki bölümde de coğrafya ile ilgili konularda eğitim veriliyor.Burada esas fark coğrafya öğretmenliğindedir.Bu bölümden mezun olanlar ancak öğretmen olabiliyorlar.Zaman zaman formasyon (eğitim) derslerini bazı üniversiteler veriyor, fakat aylarca sürüyor ve önemli bir harç karşılığında yapıyorlar.
     Bu nedenle öğretmenliği amaçlayanların bölüm olarak "Coğrafya Öğretmenliği" ni tercih etmesi gerekir.Çünkü formasyon (eğitim) derslerini üniversite sürecinde doğal olarak alıyorlar ve Milli Eğitim Bakanlığı coğrafya öğretmenliği bölümünü bitirenleri öğretmen olarak alıyor."Coğrafya" bölümünü bitirenler öğretmenliğe alınmıyor.Geçmişte bazı yıllar alınmıştı.
     İlerde öğretmen olmak istiyorsan "Coğrafya Öğretmenliği" ni tercih et.Zaten puanlarına bakarsan, diğerinden daha yüksektir.

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür,
Ve bir orman gibi kardeşçesine
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic