Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Liselere kayıtta yeni sistem  (Okunma Sayısı 2420 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
engins
VIP Üye

Performans: 115
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 01 Nisan 2007, 11:07:34 »

250 bin ilköğretim son sınıf öğrencisi artık kendi mahalleleri dışındaki başka bir okulu talep edemeyecekler

--------------------------------------------------------------------------------

Kayıtlar ise internet üzerinden yapılacak
Liseye yeni başlayacak olan öğrencilerin, artık sadece kendi mahallelerindeki okullara kayıt yaptırmaları  planlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, sözkonusu uygulamayı öncelikli olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’in de aralarında bulunduğu 16 büyükşehirde başlatmayı planlıyor.

Sorunlar giderilecek!
Uygulamanın; okullarda kayıt parasını engellemesi, büyükşehirlerdeki öğrenci özellikle okullara kayıt sırasında yaşanan kayıt ücreti sıkıntısının yeni uygulama ile birlikte nasıl bir şekil kazanacağı, buna göre, hangi liseye hangi ilköğretim okulu mezunlarının ve hangi sokakta oturanların kayıt olabileceği, Milli Eğitim Müdürlükleri ile okullar tarafından belirlenecek.  Hayata geçirilmesi planlanan uygulamada kayıtlar sadece internet üzerinden yapılacağı için öğrenciler gidebileceği lise dışında başka bir okul talebinde bulunamayacak. Milli eğitim Bakanlığı’nın yeni uygulamasından, 250 bin ilköğretim son sınıf öğrencisi etkilenecek. Milli Eğitim Bakanlığı’nın daha önce önemli bir sorun olarak gördüğü kayıt parası skandallarının ve okul servislerinde yaşanan karmaşanın bu yeni uygulama ile ne derece giderilebileceği ve seçilen büyük şehirlerdeki uygulamaların aksamalara neden olup olmayacağı da merakla bekleniyor.

Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir.
izmirbuca
Uzman Üye

Performans: 160
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 01 Nisan 2007, 11:11:26 »

eğitimdeki en büyük sorunu çözmüşler anlaşılan. bravoo

AVŞAR BEYİ
Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi
Fatma Saygın Anadolu Lisesi
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #2 : 01 Nisan 2007, 11:20:49 »

Evet bundan sonra okullarda şiddet yok sadece eğitim-öğretim var,herşey güllük gülistanlık olacak.Zaten en büyük sorunumuz kayıt konusuydu,o da halledildi gözümüz aydın...

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
Cahit ERAYDIN
VIP Üye

Performans: 2063
Çevrimdışı Çevrimdışı

Cahit Eraydın coğ.öğrt.

« Yanıtla #3 : 01 Nisan 2007, 12:38:55 »

Neden öyle söylüyorsunuz arkadaşlar ,bunlar bu işlerin piridir,eğitim öğretimden çok iyi anlarlar,bütün sorunları teryağından kıl çeker gibi hallederler,öğretmenleri çok para harcamasın diye  ücretlerini azaltırlar,bin dereden su getirirlerki su daha lezzzetli olsun,ayrıca öğretmenlerine bakanları baş parmagını sallayarak " hımmm bak  cıss yaparım,ağzına biber sürerim " diyerek göz dağı verir ve öğretmenlerin daha verimli çalışmasını sağlarlar,devamlı yönetmelikleri değiştirip işleri arap saçına çevirerek arapları ne çok sevdiklerini ortaya koyarlar vs...vs.. daha ne olsun arkadaşlar ,ne istiyorsunuz,bundan iyisi Şam'da kayısı demiş atalarımız....

Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak; eğer uğrunda ölen varsa vatandır
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 01 Nisan 2007, 13:15:23 »

yaşasınnn! 2007-2008 Eğitim-Öğretim yılında "daha az şiddet ve daha fazla  eğitim" (!)  bizi bekliyor.

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

Emre Ütenler
Moderator

Performans: 204
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 01 Nisan 2007, 13:17:54 »

Smiley Smiley Smiley

Emre ÜTENLER                               Eskişehir Atatürk Lisesi Coğrafya Öğretmeni

http://www.esatalise.k12.tr
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #6 : 01 Nisan 2007, 13:57:55 »

Ne güzel olmuş okulların ihtiyaç duyduğu malzemeleri de internetten alanıbalicekmi acep?Huh?

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic