Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Japon eğitim heyetinin Çanakkale dersi.  (Okunma Sayısı 1906 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Köksal AYDIN
VIP Üye

Performans: 2935
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 04 Temmuz 2008, 19:43:03 »

Türkiye'ye gelen Japonların Çanakkale'de yaptıkları inceleme ve bundan çıkan ders.Okumanızı öneririm.
http://www.dosya.cc/_ANAKKALE.doc.html

1996'da, şampiyonluk kaçtığında
Bu kadar yaklaşmışken "olamaz" dedi,
Ve kendini incir ağacına astı...
Daha 12 yaşındaydı Mehmet DALMAN!
Şimdi 24 oldun Mehmedim
Ve biz yine yaklaştık...

Çocuklarımızın ayaklarına batan dikenler, ya ektiklerimizdir ya da sökmediklerimiz...

TRAP ZONE
bilgin_mutlu84
VIP Üye

Performans: 443
Çevrimdışı Çevrimdışı

İnegöl Özel Altın Nesil Koleji

« Yanıtla #1 : 04 Temmuz 2008, 19:54:14 »

"Eğer sizler çalışmaz, sizden
öncekileri geçmezseniz vatanınız, iste böyle düşmanlar tarafından
bombalanır. Hiçbir canlı yaşayamayacak hale getirir, size o haliyle bırakıp giderler'

jopanlar ne güzel söylemiş teşekkür ederim hocam ilginç ve bir o kadar ders almamız gerekn bir yazı

Emeğe Saygı
u.karacan
Uzman Üye

Performans: 210
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 05 Temmuz 2008, 08:39:47 »

Kosala hocam önce size kocaman teşekkürler…Geçmişi dayanak noktası yaparak geleceği kurgularken en önemli unsur özgürlükçü düşünce:bunun için gerekli olan şey ise İlahi olmayan her kurum ve insanın çalışarak zamanın nimetlerinden yararlanarak geçilebileceğine
İnanmaktır.bu neslin ve gelecek nesillerin fikirde ve düşüncede önü böyle açılır.Japonlar geleneklerine enbağımlı toplum ama üretirken düşünürken sınırsızlar…nacizane böyle diyeceğim

Ne kadar bilirsen bil,söylediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır.(hz.Mevlana)
aysenur_40
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 05 Temmuz 2008, 18:44:07 »

hocam paylasımınız için cok tesekkurler bu olay dönemin milli egitim bakanı ve japon heyeti arasında geciyor o zamanlar onbinlerin ziyaret ettiği canakkaleyi simdi mılyonlar ziyarer ediyor zaten canakkaleye gitmeyen ogrenci kalmasın kampanyası da bu olay sonucunda dogdu
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic