Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: İlköğretim Kayıtları - Çalışan Eşlerin Durumu?  (Okunma Sayısı 2566 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Yesevi
VIP Üye

Performans: 32
Çevrimdışı Çevrimdışı

Eski kullanıcı adı "melihakar"

« : 28 Haziran 2009, 20:12:15 »

Yarın e-kayıt sistemiyle çocuklar en yakın okula sistem tarafından otomatikman kayıtları yapılacak..Ancak bizim gibi eşi çalışan ailelerde sıkıntı had safhada...Şimdi bizim bölgedeki okulda sınıflar 50 kişi civarında ve ikili eğitim veriliyor...Bizim çocuk öğlenci olacak ama bu durumda ne annesi nede ben çocuğu okula götüremeyeceğiz...Çünkü biz o vakitlerde kendi okullarımızda olacağız..Evde yanımızda kalan hiç bir akrabamız(anne-baba vb) da yok...Yakın ve lüks semtlerden olan Ataköyde okula gidecek öğrenci bulunamazken (Büyük çoğunluğu  özel okula gidiyor) Bizim çocuklar burada kalabalık sınıflara mahkum olacaklar maalesef..Bazı velilerin şimdiden o  bölgede ev kiralamış gibi gösterek nüfus kayıtlarını o bölgelere aldırdıkları, emlakcılara yüksek meblağlar ödedikleri söylentileri de var.(.Bu arada beslenme -etütlü bir iöo başvurduk ama sadece 50 kişi aldılar ve  kurada kızım çıkmadı maalesef)
ALLAH aşkına biz şimdi çocuğu nereye kayıt ettireceğiz...Bütün kurumlar kendi bünyesinde çalışanlara bir çok kolaylık sağladığı, sahip çıktığı  halde MEB den hiç bir açıklama yok... Milli eğitim bakanından bizim gibi çalışan öğretmen ailelere yardımcı olmasını istiyorum...Bizim gibi aynı durumda olan aileler Lütfen sayın bakana e-mail atalım veya MEb bilgi edinme sayfasından meramımızı anlatalım bu olumsuzluğa bir çare bulunsun... Sad

Tarihi yağmaladı üç-beş düzine talihsiz...
Değerler alt-üst oldu, mukaddesat sahipsiz!...
M.Sami KÖROĞLU
Admin
Site Yöneticisi

Performans: 2999
Çevrimdışı Çevrimdışı

Adıyaman

Site
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2009, 05:58:43 »

Daha önce aileden sorumlu bakan olarak görev yapan sayın bakanımızın konu kendisine iletildiği zaman konuyla ilgili hassasiyetini ortaya koyarak en azından bu konuda personeline kolaylık sağlayacağına inanıyoruz.

Yesevi
VIP Üye

Performans: 32
Çevrimdışı Çevrimdışı

Eski kullanıcı adı "melihakar"

« Yanıtla #2 : 29 Haziran 2009, 15:08:45 »

Eyvallah Sami hocam..İnşallah sabırsızlıkla bekliyoruz...

Tarihi yağmaladı üç-beş düzine talihsiz...
Değerler alt-üst oldu, mukaddesat sahipsiz!...
2222
Uzman Üye

Performans: 91
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 30 Haziran 2009, 18:57:43 »

mail için matbu yazılır ise destek amaçlı atabilirim
eminimki site üyeleride destek verir ses nekadar çıkar ise dikkat okadar çekilir.

Emre
http://www.postimage.org/image.php?v=aV44IYXS][img]http://www.postimage.org/aV44IYXS.jpg
marzuba
VIP Üye

Performans: 385
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 01 Temmuz 2009, 18:42:36 »

Daha önce aileden sorumlu bakan olarak görev yapan sayın bakanımızın konu kendisine iletildiği zaman konuyla ilgili hassasiyetini ortaya koyarak en azından bu konuda personeline kolaylık sağlayacağına inanıyoruz.

Ben inanmıyorum Sami hocam bundan önceki gibi bu da aynen verilen talimatları uygulayacak tarikatlarına çalışacaktır.Hiç zannetmiyorum emir komuta zincirinden sapabilir.

Eyyy devlet çık artık,şişemizin kadehimizin içinden!!!!
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic