Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: İlinizde seviye tespir sınavı yapılıyor mu?  (Okunma Sayısı 4959 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
geomaster
Uzman Üye

Performans: 69
Çevrimdışı Çevrimdışı

Site
« : 11 Şubat 2008, 13:13:22 »

Arkadaşlar bulunduğunuz ilde okullararası sts yapılıyor mu? Yapılıyorsa sınav kalitesini beğeniyor musunuz? Ya da sonuçlar tatmin edici geliyo mu? uygulama diğer illerde nasıl bilgilerinizi rica ediyorum. Açıkçası bu konuda ne diyeceğimi bilemiyorum ama ben velilerden ve öğrencilerden sınavın ciddiyeti ve değerlendirmesi açısından çok farklı şikayetler alıyorum sizler de de durum aynı mıdır?

Fahrettin ASPİRİN
WALLES
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 11 Şubat 2008, 13:17:09 »

bu sınavlar il il değil de Türkiye genelinde yapılmalı bence.Bolu'da geçen yıl yapılmadı,öncesinde yapılıyordu
seyhoglu
VIP Üye

Performans: 71
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 11 Şubat 2008, 13:20:29 »

Ordu da ilki 23 ocak ta yapıldı.m iki sınav daha yapılacak.Lise son sınıflar hariç (ÖSS)yararlı olduğu kanaatindeyim.
Zeki GÜRBÜZ
Genel Moderator

Performans: 1698
Çevrimdışı Çevrimdışı

Çine Anadolu Öğretmen Lisesi

« Yanıtla #3 : 11 Şubat 2008, 13:26:06 »

Bizde yapıldı ancak kalitasi tartışılır.Maalesef çok özensiz hazırlanmış sorular ve bir sürü yanlış yapılıyor.Cevap anahtarları birbirine karıştırılıyor anlayacağınız kaş yapalım derken göz çıkarılıyor...

YURDUM
Ağladığım senin içindir
Güldüğüm senin için
Öpüp başıma koyduğum
Ekmek gibisin...
yusufili
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 11 Şubat 2008, 13:30:22 »

Bizde yapılmıyor.
Biz sadece okul olarak deneme sınavları yapıyoruz.
aydınkarataslar
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 11 Şubat 2008, 14:19:00 »

İzmir'de 1.dönemde yapılmadı.İkinci dönem yapılıp yapılmayacağı belirsiz.
anafartalar
VIP Üye

Performans: 339
Çevrimdışı Çevrimdışı

Anafartalar Lisesi Coğrafya Öğretmeni Denizli

« Yanıtla #6 : 11 Şubat 2008, 14:19:38 »

Denizli'de daha önceleri yaplıyordu hatta geçen yıl 2 + 2 yapılıyordu bu sene yapılmadı. Sınavlarla ilgili bir çok değişiklikler yapıldı ama istenilen sonuca ulaşılamadı.

İnsanlar son ağaç kesilene, son balık tutulana son çiçek koparılana kadar paranın yenmeyeceğini öğrenemeyecektir.
breave01
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 11 Şubat 2008, 14:38:15 »

Adana'da birinci dönem 9.sınıflar için performans değerlendirme ve seviye tebpit sınavları yapıldı. Bizim öğrencilerimiz ve görevli olduğum okulda oldukça ciddiye alındı. Sınavdaki soru kalitesinde de çok fazla itiraz olmadı.
ersel
Sürekli Üye

Performans: 2
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 11 Şubat 2008, 15:32:06 »

ankarada daha 2 ay önce deneme sınavı olmuştuk ama hiç tatmin edici sonuçlar olmamıştı hatta herkesin netlerinin sayısıyla doğrularının sayısı aynıydı umarım daha sağlıklı sonuçlar elde edilen sınavlar yapılır artık
kasif14
Uzman Üye

Performans: 70
Çevrimdışı Çevrimdışı

Yüksel Türk! Senin İçin Yükselmenin Hududu Yoktur

« Yanıtla #9 : 11 Şubat 2008, 16:34:59 »

ilk dönem amasya da yapıldı ama ikinci dönem yapılmasın diye bakanlıktan emir gelmiş
adanas
Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 11 Şubat 2008, 16:38:22 »

hocam soru kalitesi gerçekten tartışılır.. ben bu sınavın öğrenci ve veliler tarafından pek ciddiye alındığını sanmıyorum. zaten sonuçlar pek iç açıcı değil.. daha ciddi ve planlı düzenli yapılabilir bence. yada daha öğrenciler farkında değil işin..
HANDE2157
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 11 Şubat 2008, 17:16:53 »

sivasta zaraor yılda 1 kere yapılıyo.insallah bu yılda yapılır.gercı yapılıncada fazla bişey elde edilmio ama...
ardanuç
VIP Üye

Performans: 78
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 11 Şubat 2008, 19:08:07 »

Edirne'de yapılıyor. I. dönem 2 kez yapıldı. Bu dönem de yapılacağını sanıyorum. Vaktaş adlı kurum yapıyor.Aynı sorularla 8-10 ilde sınavın yapıldığını biliyorum. Örn.Kocaeli. Sorular önceki yıllara oranla daha iyi.
GÜNER
VIP Üye

Performans: 163
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 11 Şubat 2008, 19:40:28 »

Arkadaşlar Eskişehir'de genel lisesleri kapsayan ve adına "Seviye Belirleme Sınavı" adını verilen 9.-10.-11.sınıfların katıldığı bir sınavın yanı sıra (13 Aralık 2007) ayrıca il genelinde Seviye Tespit Sınavı da yapıldı (26 Aralık 2007)
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic