Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: görevlendirme  (Okunma Sayısı 7022 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
ahmetselim
VIP Üye

Performans: 143
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özcan KULAKSIZ Üsküdar Mithatpaşa M.T.A.L

« : 08 Eylül 2008, 12:14:21 »

arkadaşlar istanbulda bir anadolu sağlık meslek lisesine eş tayiniyle geldim ancak 16 saat ders var ve bende ikinci öğretmen olduğumdan görevlendirme çıktı bilseydim düz anadolu liselerinide yazardım yani mağdur oldum ancak asıl sorum şu görevlendirme gittiğim okulda bana sadece düz meslek liselerinden sınıf verdiler anadoluları ise oranın anadolu kadrosundaki arkadaşlar paylaşmış ben o zaman yalandanmıu sınava hazırlandım kadroya geçtim acaba o dersleri almama şansım varmı acilen cevaplarınızı bekliyorum

"Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. “Yürüyeceğim” de, bas ve yürü!"
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 08 Eylül 2008, 12:23:28 »

Ahmet hocam durumunu gayet iyi anladım ama görevlendirme gittiniz okulda  önceden çalışanlarla aynı satatüyü paylaşmanıza rağmen bence idarenin takdiri evsahibi olanlardan yana olur.Yada aranızda anlaşmanız gerekli.Yaşadığınız durumun resmi bir prosödürünün olduğunu zannetmiyorum ama sonradan gelenler yazısız bir kanunla nedense gariban pozisyonuna düşürülüyor.Daha net bilgisi olan arkadaşlar da yardımcı olur umarım ama sizin mücadele ve itiraz etme müşkiliyetlerine katlanmanız gerekiyo gibi geliyor bana.Kolay gelsin..

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
ahmetselim
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 08 Eylül 2008, 13:02:44 »

mustafa hocam teşekkür ederim ancak benim burada bir hak kaybım ortaya çıkıyor eğer o okul ilsiste görünmeseydi yazmazdım düz anadoluyada giderdim ama ben orayı ilk tercihime yazdım görevlendirmeminde eşdeğer bir okula yapılması gerekmezmi veya daha net bilgiyi nereden alabilirim

alperenler8
VIP Üye

Performans: 117
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 08 Eylül 2008, 14:26:41 »

Hocam eş durumundan atandığınıza şükredin.Sizin pozisyonununzda olup eşinin oraya atanamayanlar da var.Okulun kadrolu öğretmeni anadolu kısmına, siz ise düz kısma girerseniz.İsterseniz şartları zorlayabilirsiniz ama bence en iyisi siz derslerinize girin...

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR,
TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
ahmetselim
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 08 Eylül 2008, 19:35:32 »

hocam derslere girmek problem değilde o kadroya geçmek için çaba harcayıp sonra düz mesleklere girmek çok acayip olacak resmi olarak bir hak kaybım var ve bunu nasıl telafi edebilirim yardımlarınızı bekliyorum

ferhatca80
Uzman Üye

Performans: 187
Çevrimdışı Çevrimdışı

Balıkesir

Site
« Yanıtla #5 : 08 Eylül 2008, 19:40:23 »

hocam hak kaybınız var ama malesef görevlendir me gittiğiniz okul müdürü kendi öğretmenlerinden taraf olacaktır. tek seçeneğiniz oradaki öğretmenlerle diyaloğa geçip kendi aranızda anlaşmanızdır.bunun dışında bir alternatifiniz olduğunu sanmıyorum
abisal
Uzman Üye

Performans: 102
Çevrimdışı Çevrimdışı

Hayat Beynimizdeki Bulmacayı Doldurma Çabasıdır...

« Yanıtla #6 : 08 Eylül 2008, 19:48:10 »

ahmetselim hocam görevlendirme gittiğiniz okul için öyle bir şansınız yok...
ancak kadronuzun bulunduğu okuldaki der saatini eşit olarak paylaşabilirsiniz...
çünkü yönetmelik böyle diyor...(mevzuatta: okuldaki ders saatleri öğretmenler arasında eşit olarak paylaştırılır... diye bir ibare var...)
hewalim-21
Yeni üye
*

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 08 Eylül 2008, 19:56:58 »

hocam anadolu lisesinde kadrosu bulunan birisini isteği dışında bir okulda (anadolu statüsünde olmayan) çalıştıramazlar. bence hakkınızı arayın
ykecici
Genel Moderator

Performans: 28
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 08 Eylül 2008, 21:19:47 »

Norm kadro dahilinde olan bir öğretmenin, kadrosunun bulunduğu okul dışında bir okulda geçici olarak görevlendirilebilmesi için öncelikle görevlendirilen kişinin isteği (rızası) olması gerekir. Öğretmenin isteği olmaksızın geçici olarak bir başka okulda görevlendirilemez. Öncelikle okuldaki ders yükünün norm kadroyu işgal eden öğretmenlere ders bütünlüğü bozulmadan eşit dağıtıldıktan sonra; öncelikle eğitim bölgesi içersinde, eğitim bölgesinde ihtiyaç olmaması halinde ise eğitim bölgesi dışında (Belediye mücavir alanı içinde kalmak koşulu ile) diğer okullara Tamamlamya gönderilebilirler. Tamamlamada öğretmenin rızası aranmaz. Tamamlamada öncelikle norm kadro dışında kalan öğretmene, her iki öğretmenin norm kadro içersinde olması halinde ise hizmet puanı düşük olan öğretmenden başlayarak yapılır.

Yapılan idari uygulamanın tamamlama mı, gecici görevlendirme mi olduğuna bakmak gerekir.

Ayrıca Anadolu kadrosunda olan bir öğretmenin eğitim bölgesindeki "anadolu" statülü okullarda değerlendirilmesi gerekir. Aynı okul içersinde hem anadolu hem de genel lise sıtatülü derslerin birlikte bulunması durumunda okul idaresinin genel lise derslerini Anadolu kadrolu öğretmene veremeyeceğine ilişkin bir yönetmelik hükmü bilmiyorum.

Bence yapmanız gereken, rızanız dışında görevlendirildi iseniz kadronuzun bulunduğu okul müdürlüğüne geçici görevlendirmenin iptali talebi ile dilekçe vermenizdir.
Erdal Taşlıçukur
VIP Üye

Performans: 30
Çevrimdışı Çevrimdışı

beypazarı-ankara

« Yanıtla #9 : 08 Eylül 2008, 22:16:29 »

ykecici arkadaşımız gayet güzel açıklamış, teşekkürler. ayrıca bağlı bulunduğunuz sendikanın temsilcileri ile diyalog kurarak da yardım isteyebilirsiniz. sendikalı değilseniz her hangi bir sendika size yardımcı olacaktır.

BENÇOKAYRILIKLARGÖRDÜM
OYÜZDENBİTİŞİKYAZIYORUM
"HERŞEYİ"
dipteyim
Üye
**

Performans: 16
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 09 Eylül 2008, 07:38:02 »

Ben de benzer bir konuyu aşağıdaki başlıkta açmıştım, görüşlerinizi yazarsanız memnun olurum.

http://www.cografya.biz/forum/coethrafya_oeethretmenleri/norm_kadro-t14519.0.html

Türkçem, ses bayrağım. Fâzıl Hüsnü Dağlarca

Türkçemize sahip çıkalım.
ahmetselim
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 09 Eylül 2008, 15:05:28 »

ahmetselim hocam görevlendirme gittiğiniz okul için öyle bir şansınız yok...
ancak kadronuzun bulunduğu okuldaki der saatini eşit olarak paylaşabilirsiniz...
çünkü yönetmelik böyle diyor...(mevzuatta: okuldaki ders saatleri öğretmenler arasında eşit olarak paylaştırılır... diye bir ibare var...)
teşekkür ederim hocam bugün ilçe milli eğitime gidip hallettim okulumdaki 16 saat dersi ikiye böldük kalanı için 2 gün de başka okula gideceğim

occaner
Uzman Üye

Performans: 24
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 09 Eylül 2008, 15:45:42 »

benim anlamadığım bir nokta var. 16 saat ders olan bir okula 2. norm nasıl açılır. bu nokta da ilginç

oki
:::.AHMET.:::
Moderator

Performans: 2326
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 09 Eylül 2008, 17:56:48 »

benim anlamadığım bir nokta var. 16 saat ders olan bir okula 2. norm nasıl açılır. bu nokta da ilginç

geçen yıl 8 saat vardı 2. öğretmenimiz atandı. oluyor bazen öyle meb vakaları.

İnsanları niçin öldürüyorsunuz ki? Biraz bekleyin zaten ölecekler.

[Konfüçyüs]
abisal
Uzman Üye

Performans: 102
Çevrimdışı Çevrimdışı

Hayat Beynimizdeki Bulmacayı Doldurma Çabasıdır...

« Yanıtla #14 : 09 Eylül 2008, 18:55:41 »

geçen yıl 8 saat vardı 2. öğretmenimiz atandı. oluyor bazen öyle meb vakaları.

anadolu grubu okullarda 6 saate bir norm düşmekte...
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic