Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Genel Liseler Tarih oluyor  (Okunma Sayısı 6922 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
kmrngns
Uzman Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

Türk'çe düşün...

« : 06 Mayıs 2010, 15:41:15 »

Genel Liseler kademeli olarak merkez nüfusu uygun olan yerlerde olarak anadolu lisesine dönüştürülecek.Şartlar uygun değilse meslek liselerine dönüşecek

İlgili genelge Orta Öğretim Genel Müdürlüğünün sitesinde yayınlandı.

Öz yurdunda garipsin, Öz vatanında parya..
acar54
VIP Üye

Performans: 47
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 06 Mayıs 2010, 16:33:20 »

haber için teşekkürler sayın hocam...

ahmet1yildirim
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 06 Mayıs 2010, 17:12:27 »

genel liselerde çalışan öğretmenler bu durumda ne olacak ? bilgisi olan var mı ?
costa_55
Uzman Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 06 Mayıs 2010, 18:27:56 »

AKP şunu yaparsa ki? idari  mahkemenin iptal edeceği kesin Genel liseler Anadolu lisesine dönüşünce genel lisedeki tüm öğretmenler anadolu lisesi öğretmeni(sınava girip kazanmadığı halde )statüsüne sahip olursa sınavı kazanana ve istemediği okulları bile tercih ederek anadolu statüsüne geçen bizler biraz "keriz "durumuna düşeceğiz.İnşallah böyle olmaz
  İl içi atamalarda da benzer durum oldu 2 yıl diye EML ne gittik geçen pat diye 3 yıl oldu il içi tayin .....
inkonsekant
Deneyimli Üye

Performans: 8
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 06 Mayıs 2010, 19:59:17 »

genelgeyi okumadım henüz...ama şu düz lise dediğimiz genel liselere artık bir çeki düzen vermek gerekiyor...öğrencilerin çoğunun boş yere dört yılını geçiriyor olmalarının en büyük sebebi şu anki genel liselerin durumudur.
kmrngns
Uzman Üye

Performans: 19
Çevrimdışı Çevrimdışı

Türk'çe düşün...

« Yanıtla #5 : 07 Mayıs 2010, 04:48:49 »

genel liselerde çalışan öğretmenler bu durumda ne olacak ? bilgisi olan var mı ?

Açıklama yok ama uygulanana bakılırsa Anadolu Liseleri sınavına girip, kadrosuna sahip çıkacak. Sırf söylenti olmasına rağmen çalıştığım okuldaki tüm öğretmenler-emekliliği gelenler hariç-  Aralıktaki sınava girdik, beklemedeyiz.

Öz yurdunda garipsin, Öz vatanında parya..
Simal
Uzman Üye

Performans: 94
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 07 Mayıs 2010, 11:13:36 »

Bana çok komik geliyor bütün genel liselerin Anadolu lisesine dönüşmesi. Yani önüne Anadolu adı gelince oradaki eğitimde ya da öğrenci profilinde önemli bir gelişme mi olacak? Eskisi gibi kalmalıydı. Anadolu liseleri seçkin konumunda bırakılmalıydı.
Yesevi
VIP Üye

Performans: 32
Çevrimdışı Çevrimdışı

Eski kullanıcı adı "melihakar"

« Yanıtla #7 : 07 Mayıs 2010, 14:46:10 »

Sadece anadolu liseslerinde sınıflar 30  kişi olacak..Kalitede az da olsa yükselme olur diye düşünüyorum...

Tarihi yağmaladı üç-beş düzine talihsiz...
Değerler alt-üst oldu, mukaddesat sahipsiz!...
Yesevi
VIP Üye

Performans: 32
Çevrimdışı Çevrimdışı

Eski kullanıcı adı "melihakar"

« Yanıtla #8 : 07 Mayıs 2010, 14:48:22 »

Hocam
 AKP şunu yaparsa ki? idari  mahkemenin iptal edeceği kesin Genel liseler Anadolu lisesine dönüşünce genel lisedeki tüm öğretmenler anadolu lisesi öğretmeni(sınava girip kazanmadığı halde )statüsüne sahip olursa sınavı kazanana ve istemediği okulları bile tercih ederek anadolu statüsüne geçen bizler biraz "keriz "durumuna düşeceğiz.İnşallah böyle olmaz

hocam atamaların dediğiniz şekilde olduğunda(2005/73 genelge) mahkemenin iptal ettiğini sanırım gözden kaçırmışsınız...Tabiki atamalar sınav ve ek2 sonucuna göre yapılıyor...

Tarihi yağmaladı üç-beş düzine talihsiz...
Değerler alt-üst oldu, mukaddesat sahipsiz!...
obekdas
Üye
**

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 07 Mayıs 2010, 15:57:06 »

Bu uygulamanın amacı mesleki eğitimi ve meslek liselerini tercih edilir kılmak birazda öğrenciyi bu okullara doğru yönlendirmektir.(zorla da olsa)
Anadolu lisesine giremeyen meslek liseli olacak. Dolayısıyla; Anadolu lisesini kazanayım diye değil de meslek lisesine kalmayayım diye de çalışacak öğrenciler (tabiii bilinçli olanlar).
Anadolu liselerin kalitesini de zaman gösterecek kanımca.
Zaten başarı ekip işidir özellikle de öğretmenler çok tutarlı davrandıklarında...

Karanlığa bakıp durma
Beni orada arama
Ben burdayım
Güneşin içinde
Akşamlar döndü gündüze
geceler gebe gündüze...
ahmetselim
VIP Üye

Performans: 143
Çevrimdışı Çevrimdışı

Özcan KULAKSIZ Üsküdar Mithatpaşa M.T.A.L

« Yanıtla #10 : 07 Mayıs 2010, 16:47:03 »

Bana çok komik geliyor bütün genel liselerin Anadolu lisesine dönüşmesi. Yani önüne Anadolu adı gelince oradaki eğitimde ya da öğrenci profilinde önemli bir gelişme mi olacak? Eskisi gibi kalmalıydı. Anadolu liseleri seçkin konumunda bırakılmalıydı.
bu okullar ne kadar çoğalsada kaliteli olanların yanına bile yaklaşamıyorlar iyiler gene eski anadolu liselerini tercih ediyorlar

"Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. “Yürüyeceğim” de, bas ve yürü!"
cepni5265
Üye
**

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 07 Mayıs 2010, 17:10:33 »

2012 yılında zorunlu eğitim 12 yıla çıkacak,lgs sınavı kalkacak ve isteyen anadolu lisesine isteyen meslek lisesine gidecek,işte ondan sonra anadolu liseleri ve bu liselerin seçkin eğitimi de sona erecek,dolayısı ile 'anadolu lisesi öğretmenliği'  diye bişey de kalmayacak ortada,rezilliğin büyüğü geride
boydak
Uzman Üye

Performans: 15
Çevrimdışı Çevrimdışı

coğrafyayı çok seven bir öğrenci

« Yanıtla #12 : 07 Mayıs 2010, 19:18:42 »

bir öğrenci eğer başarılı değilse okulu anadolu lisesi bile olsa başarısız olur. ben anadolu lisesi öğrencisiyim.genel liseye sınavla alınmayan öğrenciler gidiyor eğer onların okulları da anadolu olacaksa ben daha ne diye sınava girdim ve anadolu lisesine gitmeyi hak kazandım... bence gereksizlik.genel liselerin halini görüyoruz.isimle bu iş düzelmez bence Angry Angry Angry
zere
Uzman Üye

Performans: 43
Çevrimdışı Çevrimdışı

Güzel Günler Göreceğiz Çocuklar

« Yanıtla #13 : 07 Mayıs 2010, 20:45:46 »

Ahaa bu konudaki görüşlerimi yazmıstım daha önce.Su anda bakıyorum da ogretmen arkadaşların bir coğu benim daha once yazdıgım düşüncelere yakın şeyler yazmışlar.Ben daha once yazdıgım fikrimi tekrar edeyim.Bütün liseleri anadolu lisesi yapmak yetmez madem başarı istiyoruz bütün liseleri fen lisesi yapalım.Sınavla girilsin giremeyenlerin hepsi zorunlu olarak imam hatip liselerine gitsinler orayı bitirdikten sonra da artık bazılarının sivil toplum kuruluşu demeye başladığı bir tarikata girsinler.HAYDİ BÜTÜN LİSELER FEN LİSESİNE.............
ahmet porsuk
Uzman Üye

Performans: 7
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 07 Mayıs 2010, 20:53:11 »

AKP şunu yaparsa ki? idari  mahkemenin iptal edeceği kesin Genel liseler Anadolu lisesine dönüşünce genel lisedeki tüm öğretmenler anadolu lisesi öğretmeni(sınava girip kazanmadığı halde )statüsüne sahip olursa sınavı kazanana ve istemediği okulları bile tercih ederek anadolu statüsüne geçen bizler biraz "keriz "durumuna düşeceğiz.İnşallah böyle olmaz
  İl içi atamalarda da benzer durum oldu 2 yıl diye EML ne gittik geçen pat diye 3 yıl oldu il içi tayin .....

türkiye de kim keriz durumuna düşmüyor ki öğretmenim fen edebiyat fakültelerine öğretmenlik hakkı verilirken onların atamaları yapılırken eğitim mezunu ve işi sadece öğretmenlik olan bunun eğitimini almış olan onca öğretmen boşta gezerken hakkı yenmişken ne kerizliğinden bahsedebiliriz bi düşünelim isterseniz burası türkiye herşey olur ben yaptım oldu derler bizde uyarız bi güzel çarka katılırız konusuruz kendi araamızda şikayet ederiz anca ama gerçekte değişen hicbirşey olmaz gibime geliyor yanlıyorsam düzeltsin biri lütfen .
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic