Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: "Ekonomi" Dersi Yıllık Planı Talebi  (Okunma Sayısı 10231 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
doğaege
VIP Üye

Performans: 214
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 25 Eylül 2009, 14:15:54 »

MEB'nın ders saatlerini ve seçmeli dersleri düzenleyen yeni genelgesine göre okulumuzda "ekonomi" dersi seçilmiş. bize de bu ders verildi. ekonomi dersi yıllık planını yapan arkadaş varsa yükleyebilir mi? (Talim ve Terbiye Kurulu’nun 26.08.2009 tarih ve 126 sayılı Kararı ile kabul edilen öğretim programa uygun)
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 25 Eylül 2009, 20:39:58 »

B u   m u d u r  ?

http://www.cografya.biz/forum/haftalik-ders-cizelgeleri-ve-aciklamalari-yeni-t20999.45.html

http://www.4shared.com/file/133562421/4b45ff7d/ekonomi_31082009.html

Dünyayı güzellik kurtaracak...
tellidis
VIP Üye

Performans: 9
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 26 Eylül 2009, 09:44:06 »

arkadaşlar ben talim terbiye kurulunun verdiği bu programı inceledim. ekonomi dersi için etkinlik örnekleri verilmiş ama bunları bu ders için yeterli olduğunu düşünmüyorum . bu dersi işlemek için yararlanılabilecek başka kaynaklar var mı?
selehattin
Sürekli Üye

Performans: 38
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 26 Eylül 2009, 12:42:38 »

Arkadaşlar bana da 10 tm lerin ekonomi dersi verilmiş, planı ve ders notları olan varsa lütfen yardımcı olsun. Şimdiden teşekkürler
doğaege
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 26 Eylül 2009, 18:25:18 »

arkadaşlar ben talim terbiye kurulunun verdiği bu programı inceledim. ekonomi dersi için etkinlik örnekleri verilmiş ama bunları bu ders için yeterli olduğunu düşünmüyorum . bu dersi işlemek için yararlanılabilecek başka kaynaklar var mı?
ben de aynı düşüncedeyim.
daha ders kitabı basılmamış bir ders.bizim okulda 5-6 öğretmen bu dersle "boğuşacak"  Smiley bulduğumuz malzemeleri ortak bir dosyada toplayıp mümkün olduğunca aynı konuları işlemeye çalışacağız. ortak sınav zamanı gelince de işimiz kolaylaşacak böylece diye düşünüyoruz.
konular ile ilgili bulduğumuz bilgileri burada paylaşabiliriz belki.
ben ilk derse ekteki bilgilerle giriş yapacağım...

http://www.4shared.com/file/135594810/da9e987b/EKONOM__DERS__NOTLARI.html
doğaege
VIP Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 26 Eylül 2009, 18:29:16 »

sağol hocam. o değil.
programı bulduk ama YILLIK PLAN daha yapamadık. yapan varsa diye yazmıştım...
sggs
Yeni Üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 04 Ekim 2009, 21:23:40 »

Ekonomi dersi yıllık plânını müfreddata uygun hazırladım. Yalnız ders kitabı yok. Bu nedenle bende zorlanıyorum. Örneğin ekonomik insan konusu (ilk konu) internet'ten araştırıyorum. Fakat çok yeterli bulmadığım gibi doğruluğuna pek güvenemiyorum. Öğrencilere konuyu nasıl vereceğimi bende düşünüyorum. Ders notu (fotokopi) olarak vermeyi düşünüyorum. Fakat burada da bir takım zorluklar ve tereddütler yaşıyorum. İnşallah bir an önce bakanlık ders kitabı (modüllerini) hazırlatır. Bizde rahatlarız. Yıllık planı isteyen arkadaşla paylaşmak isterim. Yararlı olabilirsen ne mutlu.  
FURSON
Sürekli Üye

Performans: 29
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #7 : 05 Ekim 2009, 07:43:54 »

Arkadaşlar lütfen yardım. Bizim okulda çeşitli itirazlarıma rağmen 10. sınıfa seçmeli coğrafya dersi olarak haftada bir saat ders konuldu. Bu derste 9. sınıf coğrafya müfredatından dünyanın şekli ve hareketleri, harita bilgisi ve iklim ve iklim elemanları konularının işlenmesine karar verildi. Ancak bu üç konuyu içeren yıllık plan hazırlayacak kadar bilgisayar bilgim yok.Zira müdür bey elle yazılımı kabul etmiyor. Bir arkadaş bu konuda bana yardımcı olursa (acilen) çok sevineceğim. Şimdiden ilgilenen arkadaşlara çok teşekkürler...
MEHMET GÖRO
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #8 : 06 Ekim 2009, 11:47:56 »

MEB'nın ders saatlerini ve seçmeli dersleri düzenleyen yeni genelgesine göre okulumuzda "ekonomi" dersi seçilmiş. bize de bu ders verildi. ekonomi dersi yıllık planını yapan arkadaş varsa yükleyebilir mi? (Talim ve Terbiye Kurulu’nun 26.08.2009 tarih ve 126 sayılı Kararı ile kabul edilen öğretim programa uygun)
reyhan özkaya
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 08 Ekim 2009, 17:17:12 »

Arkadaşlar biz ikinci hafta dersimizi ekteki hazırlığa uygun işledik umarım işinize yarar.
betmennn
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 14 Ekim 2009, 15:43:35 »

reyhan hocam bu hafta  yırtık sayenizde teşekkür  ederim. peki  haftaya  ne  olacak bir  fikriniz varmı hem  birazda kısa olmadı mı arkadaşlar  lütfen  bir fikri olan paylaşsın teşekkürler
craven
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 23 Ekim 2009, 07:17:52 »

arkadaşlar  ekonomi ders notu yokmu elinizde. ben interntten bulamadım. kitap da henuz yok...
reyhan özkaya
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 03 Kasım 2009, 18:07:44 »

Arkadaşlar  ekonomi notlarını ekte sunuyorum.Umarım işinize yarar..
reyhan özkaya
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 14 Kasım 2009, 20:25:38 »

Arkadaşlar VII. ders notu ektedir.umarım işinize yarar
kt
VIP Üye

Performans: 649
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #14 : 14 Kasım 2009, 22:53:38 »

arkadaşlar  ekonomi ders notu yokmu elinizde. ben interntten bulamadım. kitap da henuz yok...
U m a r ı m   i ş i n i z e   y a r a r .

http://rapidshare.com/files/307106424/Ekonomi_Ders_Notlarae_.doc.html

Dünyayı güzellik kurtaracak...
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic