Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Eğitimde Özelleştirme???  (Okunma Sayısı 3766 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
alikaratas
VIP Üye

Performans: 42
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 26 Nisan 2015, 18:28:25 »

Sayın Öğretmen arkadaşlarım.Biliyorsunuz dershanelerin özel okula dönüşmesi için verilen 4 yıllık süre zarfında önce "temel liselere" dönüşüm sağlandı.Bu durum yüzünden liselerin 11 ve 12. sınıflarında öğrencilerin "temel liselere" kaçışı söz konusu.Devletin kendi okullarından ziyade kamu parası ile bu özel okulların gelişimini desteklemesi ise malumunuzdur.
Burada beni bir Öğretmen olarak huzursuz eden durum ise okulların tamamen özelleştirilmesi sonucu biz öğretmenlerin emeklerinin sömürülmesinin, (çocuklarımızın eğitimden ziyade üniversite sınavını kazanmaya odaklanmış olan bunun dışında ahlaki, vicdani değerler kazanmayan bireyler olması gibi sosyal yönleri elbette önemsiyorum) yolunun açıldığını düşünüyor musunuz?
Ben bu konuda çok tedirginim.Ve kendimi çok huzursuz hissediyorum.(Lütfen kendine güveniyorsan bişey olmaz gibi ucuz sloganlar atılmasın)

\\"Rabbim Allah\\'tır de, sonra doğru ol!\\"
ibrahim kılıç
Sürekli Üye

Performans: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 26 Nisan 2015, 19:54:25 »

meb eğitimide sağlık gibi özelleştirmek istiyor.okuludaki 12.sınıf öğrencilerin %70 gitti.kimsenin umrunda  değil.ne  olacak görecegiz.
bedriakdogan
VIP Üye

Performans: 65
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 27 Nisan 2015, 19:10:52 »

Sayın hocam bir iki yıl öncesinden bunun böyle olacağı belliydi. Hatta özel bir etüt merkezinde çalışan tanıdığıma yakında eğitim özelleşecek artık bana bir yer ayrlarsın demiştim. O da bana bunu da nerden çıkardın demişti anlattım ama bir türlü kabul ettiremedim. Neyse bizim okulda da böyle durumun oluşacağını fark ettik ve ona öğrencinni seçimiyle yaz ayından itibaren kur açmayı kararlaştırdık. Bi nebze 11. sınıfların bir kısmının fikrini değiştirmeyi başardık. Umarım bunu devam rttirebilriz..
barisfer
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 04 Mayıs 2015, 15:30:46 »

Ne yazık ki öğretmenlerimiz kendi bindikleri dalı kesiyor. Ben 12 sene dershane öğretmenliğinden sonra meb e geçtim.Sosyo ekonomik haklar bakımından meb avantajı fazlasıyla farklı.Kendi okulumu ve çevremdeki okulları değerledirdiğimde hizmet kalitesi açısından sorunlar  ve bananecilik var.Kendi çocuğumu bile 11 temel liseye yazdırdım.Bu böyleyken öğretmenlerimiz sorumluluklarının farkına varmalı olayı ayın 15 ine endekslememeli.İnsan yetiştiriyoruz o yüzden hassasiyetlerimizi artırmalıyız.Kavuğu önümüze koyup düşünmeliyiz. Yoksa sistem metabolizma misali adaptasyon sürecini gerçekleştirir.Tabi bu metabolizmadan geçinen zihniyet bu günleri kapitalizmin kucağına düşerse çok arar....
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic