Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Doğa ve Erozyon Eğitimi Semineri  (Okunma Sayısı 5563 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« : 22 Temmuz 2007, 14:50:52 »

2007000333 sayılı Doğa ve Erozyon Eğitimi Semineri
Bolu Tema Doğa ve Erozyon Eğitim Kampında,09.07.2007 -13.07.2007 tarihleri arasında gerçekleşti. Coğrafya,Biyoloji, Fen, Sınıf öğretmeni ve Sosyal bilgiler branşlarından 50 öğretmenin katıldığı seminer, ilk şokun ardından oldukça verimli ve zevkli geçti. Öğretim görevlilerinin üst düzey akademisyenler olduğu seminer ile ilgili fotoğraflar aşağıda yer almakta..

GÖLCÜK

KAMP-ÇADIRLAR

KAMP-YEMEK ALANI

KAMP- ÇADIRLAR

KAMP

KAMP ALANI

KAMP-TUVALETLER

KAMP-ÇAY OCAĞI

KAMP-SABAH KAHVALTISI

KAMP-DERSLİK

KAMP-DERSLİK

KAMP-YEMEK SIRASI

ARAZİ ÇALIŞMASI

MAHMUT YÜKSEL HOCA ARAZİDE DERS ANLATIYOR

MAHMUT HOCA ARAZİDE DERS ANLATIYOR...

MAHMUT HOCA TOPRAK OLUŞUMUNU ANLATIYOR...

ARAZİ ÇALIŞMASI...

ORMANDA IŞIK YAĞMURU...

KAMP ATEŞİ.

KAMP ATEŞİ...

CANAN TUNA HOCA ARAZİDE BİTKİLERİ TANITIYOR...

CANAN TUNA HOCA ARAZİDE BİTKİLERİ TANITIYOR...

YAYLA

YAYLA EVLERİ.. YAYIK AYRAN İÇİP KÖY EKMEĞİ YERKEN(BUNLARI GÖSTEREMEZDİM TABİ Kİ)

KAMP ATEŞİ...

ABANT' TA NİLÜFERLER..

PROF.DR.TUNCAY NEYİŞÇİ ABANT GÖLÜ KENARINDA DERS ANLATIYOR.

GÖLCÜK...

GÖLCÜK...

TEMA EĞİTİM SORUMLUSU CELAL ERGÜN ve ARKADA EĞİTİM UZMANI AHMET AYDEMİR...

KATILIMCI GRUP

ÇADIRIN İÇİ

KAMP MÜDÜRÜ YAŞAR KILIÇ AĞAÇ DİKME UYGULAMASINA GİDİŞTE UYARILARDA BULUNUYOR...

VE DİKİLEN AĞAÇ... (Soldan sağa:Kemal Akalın, Meb Eğitim Yöneticisi Haşim Altun, Kamp Müdürü Yaşar Kılıç, Bahattin Kızılsoy- Yalova Gülkent İlköğretim Okulu

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 22 Temmuz 2007, 15:23:35 »

Hocam siz seminere katıldınız galiba,biraz açıklama yapmışsınız ama şok olayını açıklamamışsınız bilgilendirirseniz sevinirim.

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
baksu
Site Yöneticisi

Performans: 2641
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 22 Temmuz 2007, 15:40:07 »

teşekürler albedo hocam, bizi biraz daha bilgilendirirseniz sevinirim.

Suskunluğum asaletimdendir...
Her lafa verecek bi cevabım var.
Lakin bi lafa bakarım, laf mı diye...
Bi de söyleyene bakarım, adam mı diye...

albedo
Genel Moderator

Performans: 1558
Çevrimdışı Çevrimdışı

Kemal Akalın

« Yanıtla #3 : 22 Temmuz 2007, 16:25:38 »

Hocam ben de seminere katıldım.. Önce şok u anlatayım.Bizlere gelen yazıda konaklama Turizm Otelcilik okulunda yapılacak, uygulama Bolu Aladağ TEMA kampında yapılacak diye bir ibare vardı. Son gün gelen yazıda ise kalın kıyafetler alınması uyarısı vardı.Ancak son yazı bir çok arkadaş tatilde olduğu için ulaşmamıştı.
Bizler Turizm Otelciliğe indiğimizde konaklamanın dağda olacağı belirtildi. Servis te kalktığı için bir taksi tutarak kamp alanına ulaştık. Fotoğraflarda görünen çadırlarda kalacağımızı öğrenince tedbirli gelmeyen arkadaşlar gerçek bir şok yaşadık açıkçası. Üstelik ilk gece gerçekten çok soğuk geçti. 3 kat battaniye ama naylon çadırlar. Sabah saat 7 de 2,5 derece bir sıcaklık vardı. (orada yaşadığım soğuk algınlığı hala devam ediyor.)
Ertesi gün ve daha sonraki günler gerçekten verimli bir seminer süreci yaşadık.
Katılan öğretim üyelerinden  alanlarında uzman ve yetkin bilim adamları olarak çok yararlandığımızı söyleyebilirim.
TEMA nın yaptığı çalışmalar, genel olarak erozyon ve doğa konusunda çok önemli bilgiler edindik.
Kamp ve TEMA yöneticileri ki kamp TEMA yönetiminde, çok güzel bir yönetim göstererek şartların daha iyi olması için ellerinden geleni yaptılar. Kamp Müdürü Yaşar beye, Öğretim görevlisi Ahmet beye, Ulaşım sorumlusu Bülent beye, ahçı ve yardımcısına teşekkür ediyorum. Ayrıca MEB yetkilisi Haşim hocama ve yine MEB HİE şubesinden Ahmet beye de teşekkür ediyorum.
Ortama alıştıktan sonra çok iyi anlaşan bir grup ortaya çıktı. Gerçekten birbirlerine son derece yardımcı olan, sıkıntıları paylaşan bir gruptu.
Grubun nasıl oluştuğundan söz edeyim.. Yukarıda bahsettiğim branşlardan 10 ar öğretmenden oluşan bir gruptu.
İsteyen arkadaşlarla ileriki günlerde oradan edindiğimiz dökümanları paylaşabiliriz.

Tekirdağ KNG MTAL Coğrafya Öğretmeni                             Lodos, herşeyi titretiyor...
Mustafa NAZ
Genel Moderator

Performans: 1921
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #4 : 22 Temmuz 2007, 16:50:37 »

Hocam fotoğraflarda Celal Ergün beyi de gördüm,toprak ve erozyon seminerinde bize bahsetmişti Bolu'daki kampta -sizin anlattıklarınızı yaşadığınız sürprizi- daha önceki yıllarda da aynı şeyler yaşanmış galiba.İşte hastalananlar olmuş,tedariksiz gelenler felan derken sizde anlaşılan benzer şeyler yaşamıssınız.Neyse geçmiş olsun hocam resimler ve bilgiler için teşekkürler.

Tarsus Cengiz Topel Anadolu Lisesi
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic