Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Büyük Şehirlerdeki Öğretmen Açığı ve Ücretli Öğretmenler  (Okunma Sayısı 4815 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
megane
Uzman Üye

Performans: 31
Çevrimdışı Çevrimdışı

« : 24 Haziran 2009, 12:38:21 »

Sevgili Öğretmen arkadaşlarım. Bu gün öğrendiğim ve
şok olduğum bazı bilgileri sizinle paylaşmak istiyorum.
Bilindiği gibi yakın bir zamanda ildışı tayinler yapıldı ve
bu tayinlerde boş olarak görünmese de aslında boş olan,
coğrafyacı dahi olmayan insanların ücretli öğretmenlik yaptığı liseler var.
(Örneğin Ankara Keçiörendeki Bekir Gökdağ lisesinde üç tane
ücretli öğretmen çalıştığını, bunlardab birisinin coğrafya mezunu dahi olmadığını yeni öğrendim)

Biz yıllar sonra dahi Ankara'ya gidemezken, Ankara'da bir çok lisede ücretli coğrafya öğretmenlerinin çalışmasını arkadaşlar nasıl açıklıyorlar merak ediyorum..

Ne olursan ol kendin ol, özgün ol.. MEGANE II HB
z.net
VIP Üye

Performans: 20
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2009, 13:11:57 »

bence o liseleri hatrı kırılamayacak kişilerin torpilleri için saklıyorlar hocam, özellikle ankaradaki liselerde çok yoğun torpil döndüğüne bizzat tanığım, biz daha şarkta puan toplamaya uğraşalım, adamını bulan o kadar kolay istediği okula işini yaptırtıyorki, hüseyin çelik hep vitrine oynadı ve gitti, internet ortamında yapıldığını iddia ettiği tayinlerin altından dönderdiği dolapları herkes hissediyor ama kimse ispat yoluna gitmiyor, bakalım niymet hanım ne yapacak
süter
Yeni üye
*

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #2 : 24 Haziran 2009, 20:13:01 »

İstanbulda da bir çok lisede coğrafya öğretmeni olmayan hatta öğretmen olmayan kişiler çalışıyor sendikalar niye bir şey yapamıyor?
megane
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #3 : 24 Haziran 2009, 20:38:20 »

İstanbulda da bir çok lisede coğrafya öğretmeni olmayan hatta öğretmen olmayan kişiler çalışıyor sendikalar niye bir şey yapamıyor?

Gerçekten çok ama çok garip şeyler oluyor.
Kimileri yıllarca büyük şehirlerde okul açılmasını beklerken o okullarda yıllardır ücretli öğretmenler çalışıyor..
Ne zaman bu konu gündeme gelecek diye bekliyorum ama malesef bizdede biraz kabahat var galiba..
Bakınsana kimsenin umrunda bile değil..

rhturk
VIP Üye

Performans: 627
Çevrimdışı Çevrimdışı

...zamana bıraktım...

« Yanıtla #4 : 24 Haziran 2009, 20:49:10 »

Ne zaman bu konu gündeme gelecek diye bekliyorum ama malesef bizdede biraz kabahat var galiba..
Mesela ne yapalım?

C o ğ r a f y a     a y a k l a     y a z ı l ı r ..
megane
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #5 : 24 Haziran 2009, 21:23:59 »

Mesela ne yapalım?

Mesela Ankara'da milli Egitimin Karşısında kendimizi yakalım veya Bogaz köprüsüne çıkıp köprüyü trafiğe kapatalım hadi o da olmadı greenpeace gibi varillere beton döküp kendimizi zincirleyelim..
Bu fikirler benden ama eminim daha mantıklı fikirleri olanlar da vardır..

derya.a
Yeni üye
*

Performans: 32
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #6 : 26 Haziran 2009, 09:59:38 »

BENDE KASIM DA ATANDIM... SÖZLEŞMELİYİM ... BİR BUÇUK AY ÜCRETLİ YAPTIM ... ÜCRETLİ BULUNDUĞUM OKULDA NE YAZIKKİ BEN 30 SAAT COĞRAFYA DERSİNE GİRDİM GERİYE KALAN DERSLERE BAŞKA BRANŞLARDAN HOCALAR GELİP GİRİYORDU... VE DE ONLARDA BIRAKIP GİTYORLADI BÖYLECE DERSLER BOŞ GEÇİYORDU... BENCE BUNA ARTIK ÇÖZÜMLER SUNULMALI... BİR ÖĞREWTMEN DAHA NASIL İYİ OLURUM DİYE DÜŞÜNMELİ... ÜCRETLİYİM SÖZLEŞMELİYİM GİBİ DÜŞÜNMEMELİ...
Erdal Taşlıçukur
VIP Üye

Performans: 30
Çevrimdışı Çevrimdışı

beypazarı-ankara

« Yanıtla #7 : 27 Haziran 2009, 15:02:43 »

norm kadro uygulamasının sağlıklı uygulanamadığı tek il belki de ankara. özellikle milletvekili yakınları ve asker eşleri kadroları doldurmuş durumda. bazı okullarda öğretmen başına 2 saat ders düşmezken bazı yerlerde (beypazarı gibi) 30-32 saat ders düşüyor. il normu sayı olarak dolu olduğu için ankara ildışı atamalara kapalı görünüyor. tüm sorun homojen bir dağılımın olmayışında. sanırım sendikalar da çaresiz , çünkü üyelerinin birine dokunacak bir karar çıkınca üye kaybına uğradıkları için çok da bu işlere bulaşmıyorlar.

BENÇOKAYRILIKLARGÖRDÜM
OYÜZDENBİTİŞİKYAZIYORUM
"HERŞEYİ"
yunus necati
Yeni üye
*

Performans: 0
Çevrimdışı Çevrimdışı

coğrafya en temel bilimdir.

« Yanıtla #8 : 27 Haziran 2009, 15:15:21 »

çalıştıgım okulda ücretli öğretmenler kadrolulardan daha iyi çalışıyordu daha özverili çalışıyorlardı.bilgi olarakta ders anlatımı bakımındanda bazı kadrolulardan cok daha iyilerdi..branş dısı derslere girirlmesi sistemin okulun bir sorunu..öğretmeni ücreli veya kadrolu olarak sınıflamamak lazım.
yakamoz1
Yeni Üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #9 : 04 Temmuz 2009, 11:41:00 »

sorun ücretli öğretmenlerin dersi çok iyi anlatıp anlatamaması değil alanında çok  iyi yetişmiş öğretmenlerin atanamaması.madem öğretmene ihtiyaç var branş öğretmeni alınmalı .branşı farklı ama dersi çok iyi anlatıyor diyerek kendimizi de çoçukları da kandırmayalım.
megane
Uzman Üye

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #10 : 04 Temmuz 2009, 16:29:20 »

sorun ücretli öğretmenlerin dersi çok iyi anlatıp anlatamaması değil alanında çok  iyi yetişmiş öğretmenlerin atanamaması.madem öğretmene ihtiyaç var branş öğretmeni alınmalı .branşı farklı ama dersi çok iyi anlatıyor diyerek kendimizi de çoçukları da kandırmayalım.

Hocama katılıyorum..
Öğretmenleri kategorilere ayırmak yanlış ama
öğretmen açığı göstermeyen yerlerde açık var ve buralarda malesef çoğu işin ehli olmayan ücretli öğretmenler çalışıyor.
Üstelik bu durumlar kimsenin tercih etmediği doğu'da değil büyük şehirlerde oluyor..

derya.a
Yeni üye
*

Performans: 32
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #11 : 03 Aralık 2009, 18:37:26 »

düşünyorumda aylar öncesi yadığım yazı var burada  bir yılım doldu kasımda sözleşmeli atandım şimdi ise kadaro bekliyorummm.... halen şunu düşünyorum ve savunuyyorum öğretmneler üzretli ve sözleşmeli olarak çalıştırılmamalı.... yükselme olsun derecede... kendini yenilesin yetiştirsin....
kaya4115
Yeni üye
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #12 : 03 Aralık 2009, 19:14:57 »

evet arkadaşlar benim bulunduğum okulda 3 ücretli coğrafya öğretmeni var ve hiçbiri gerçekte coğrafya öğretmeni değil...2si tarihçi 1i sosyal bilgiler öğretmeni....ve açıkçası çok çalışıyorlar...tamamen sunumlarla,bir sürü fotokopi, test....kadrolulardan çok daha iyiler... ama keşke böyle kadrolu, ücretli ayrımı olmasa....Sad((
coğrafyacı35
Üye
**

Performans: 1
Çevrimdışı Çevrimdışı

« Yanıtla #13 : 03 Aralık 2009, 20:37:21 »

en önemlisi bu öğretmen ve eğitimci arkadaşlarımız nasıl olurda torpille biyerlere gelmeye çalışılar.. emek olmadan başkalarının hakkını yiyerek bir merkeze atanmak nası içlerine siniyor hiç anlamıyorum... benim okulumdada hiç kadrolu coğrafya öğretmeni yok 2 tane coğrafya öğretmeniyiz ikimizde üretli.... izmir merkezdee

taşı delen suyun gücü değil sürekliliğidir.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic